Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes úton...

Császár vagy természetes úton való szülés?

Figyelt kérdés
Nem vitakérdést szeretnék indítani, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ki hogy gondolja! Mikor természetes úton megszületett a lányom, utána azt mondtam, hogy ha majd lesz kis tesó, csak császár én még egyszer nem szülök. Most 18 hetes vagyok, de úgy gondolom, hogy természetes úton akarom őt is megszülni!
2011. aug. 5. 08:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem érdekelt, hogy milyen módon, csak az, hogy egészségesen szülessen a gyerekem.
2011. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az első,sima volt a második császár.Most a harmadikat is császárral akarom,mert nekem az 1000x pozitívabb élmény.
2011. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem se érdekelt. Az se érdekelt, amikor sajnálkozva néztek rám, hogy nem sikerült természetes úton szülni. Ettől nem vagyok kevesebb. Bár vannak akik így gondolják.
2011. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
A császár egy elég komoly műtét, meg a hátbaszúrt érzéstelenítő is para számomra. Az elsőt normál úton szültem, most is azért imádkozok, hogy a lepény feljebb másszon odabent, mert ha nem megy le a méhszájról, nem szülhetek simán.
2011. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
47%
Én szeretném természetes úton megélni a szülést, megküzdeni, jól megszenvedni érte és minden pillanatot megélni úgy ahogy az a csupasz valójában van. Ezért elhatároztam, ha természetes úton szülhetek, nem kérek érzéstelenítést sem. Remélem lesz rá lehetőségem és nem kell császározni.
2011. aug. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
31%
hallottam olyat,hogy a császárnál megvágták a kisbabát is:(
2011. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Én is természetes úton szeretnék szülni, ha megtehetem. Az okát megmagyarázni nem tudom, még nem szültem, így félek mindkettőtől.
2011. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nehéz volt a kitolási szakasz, ahol már nem lehetett császár, és ki-be csúszkált a kislányom a végén azt mondtam a következöt csak császárral. Amúgy a sebem sem fájt utánna nagyon és maga a vajúdás sem volt rossz, de a kitolásnál az az elkeseredetség pánik hogy nem tud kijönni a gyerek.


Azt mondom, hogy aki nem tud természtesen szülni az egy cseppet se bánkodjon semmiröl nem marad le, max nem lesz oxigénhiányos gyereke (habár nálunk nem lett). Aki viszont tudja és akarja az szüljön természetesen.

2011. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

Természetes szülés egyértelműen. Így született a gyermekem, ha lesz még, továbbra is így szeretnék szülni. Annak ellenére, hogy szülés közben meg akartam halni, pozitív élményként maradt meg.

A császár akárhogy szépítjük, egy nagy hasi műtét, számos kockázata van, a szülés meg természetese folyamat, a regenerálódás is könnyebb utána.

2011. aug. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, egy jó orvost választva lehet a természetes úton szülni, hiszen ha jó az orvosod, és ott van melletted, kontrollálnak folyamatosan, és úgyis intézkedik, ha valami miatt mégis a császárt válik szükségessé. Talán az életkor is befolyásolhatja ezt, hiszen fiatalon az ember szervezete általában sokkal rugalmasabb, a szülés utáni "visszarendeződés" is gyorsabb.

Én aránylag fiatalon szültem(25 és 29 évesen), természetes úton, de néha hallok olyan eseteket a rádióban, hogy azt mondom magamban, bizony ma már nem biztos, hogy mernék természetes úton szülni.

Mindenesetre a JÓ orvoson van szerintem a hangsúly, és akkor nyugodt szívvel lehet, sőt kell is rá hagyatkozni.

2011. aug. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!