Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esetekben mondjà...

Milyen esetekben mondjàk azt az orvosok hogy "ez a baba elôbb meglesz? "

Figyelt kérdés

Irnànak olyan kismamàk akiknek megmondtàk hogy elôbb meglesz a babàjut és ugy is lett? Es miert?


Olyan kismamàk vàlaszàt vàrom akik 37 hét utàn szûltek.


2011. aug. 5. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom valamilyen vizsgálat után mondták ezt neked! Nálam pl. akkor mondták, amikor megvizsgált a doki és a méhszájam nyitottabb volt a terhességem várható befejezési időpontjához képest, szóval a hasam szépen leszállt és behelyezkedett a babafeje
2011. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kiakadt a ctg a rendelésen, azt hitték ott beindult már a szülés...

Plusz tágultam sajna már a 30.héten, a gyerek 2héttel nagyobb volt végig a terhességi kornál. Végül épp 38hetesen kibújt, egy héttel a jóslat után 3470g és 53cmvel.

2011. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kislányomat programozott császárral szültem, mert már volt 1 császárom és egy méhműtétem, amikor is felvágtak. A 38. héten megcsászározott az orvosom, mert azt mondta, hogy a fájások, de már a jóslók miatt is szétrepedhetnek a hegek.
2011. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem akkor mondta ezt az orvos, amikor panaszkodtam neki, hogy nagyon sokszor keményedek. Megvizsgált, méhszály már elkezdett nyílni. Nem emlékszem már pontosan az értékére, de akkor mondta, hogy "hát, úgy néz ki hamarabb jön majd a baba, mint gondoltuk". Hamarabb is jött 6 nappal.


2 éves fiúcska anyukája.

2011. aug. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: + nagyon sokat jóslóztam is :(
2011. aug. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30. héten kinyílt a méhszájam. Ennek ellenére időre született.
2011. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem is sok joslo fàjàsaim vannak. Ma elkezdett menni a hasam is. A hàtam, derekam is fàj. A méhszàjam viszont még zàrva van.

A hasmenés lehet egy jel?

2011. aug. 6. 13:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elso babaval:

azert mondtam, mert kb a 20-25. hettol folyamatosan nagyobb volt a babam 1-2 hettel, a vegen mar 3 hettel, mint az atlag.

Nekem viszont volt egy olyan sejtesem, hogy nem igy lesz, mert tudtam, hogy mikor fogant a gyerek es azt is, hogy a 16. heten meg tokeletesen atlagos meretei voltak, tehat nem idosebb, max nagyobb.

Nem is jott korabban ennyivel (40. heten szuletett).


Masodik terhessegnel:

azert mondta, mert az elejetol kemenyedett a hasam, rengeteg magnezium mellett is es 28. hettol nyilt folyamatosan a mehszaj. Nagy terhelesnek voltam (mind fizikailag, mind lelkileg) kiteve vegig.

Ennek ellenere 39 hetesen lett inditva a szulesem, mert mar 1333-as mehszajjal jartam-keltem, de akkor sem indult be a szules magatol, a doki pedig felt, hogy a korhazba sem ernenk be, ha magatol indulna be otthon. (Igaza volt, mert csak bo 1 orat vajudtam.)

2011. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

18. héten vérzéssel kórházba kerültem. placenta leválás, szerencsére csak kisebb darab. akkor még vetélés gyanúval feküdtem a kórházba. majd hematoma, majd ismét többször véreztem, akkor már koraszülés gyanú. 27. héten mondta azt a dokim, hogy készüljünk el, bármikor jöhet, elkezdtem kinyílni és a babám teljesen beilleszkedett a szülőcsatornába. akkor már sokat keményedtem és elég gyakran voltak jósló fájásaim.

35. héten hagyhattam abba a magnéziumot és egyéb gyógyszereket a vérzések miatt. rá 3 napra elkezdtem vérezni és fájásaim voltak. bementünk a kórházba, a nst kiakadt. visszatartották :) kiírás előtti nap szültem meg végül :)

ha én ezt tudtam volna az elején... végig stresszeltük a terhességem 2. felét, hogy lesz egy koraszülött babánk, szörnyű volt. fenének kell stresszelni a kismamákat :S

2011. aug. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a vàlaszokat!
2011. aug. 7. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!