Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ennyire fájdalmas az együttlét...

Ennyire fájdalmas az együttlét szülés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 3 és fél hónapja született meg a babám, gátmetszéssel. Szülés közben a bal oldalon bent jócskán szakadtam, volt is varrás rendesen (kb 3/4 óra), míg kívülről "csak" 2 varrat volt. Felszívódó cérnával varrt a doki, tehát semmit nem szedett ki amikor hazaengedett a kórházból. Voltam a 6 hetes vizsgálaton, ott mindent rendben talált. Ezek után próbálkoztunk újra szeretkezni a férjemmel. Gondoltam, hogy fájdogálni fog, de nem gondoltam, hogy ennyire. A behatolás még csak-csak( bár az sem egy álom), de a bal oldalon úgy érzem mintha ezer kés szurkálna. Van egy pont, ahol úgy érzem nem megy tovább a behatolás, (hülyén hangzik), de mintha beakadna valamibe, és akkor a fájdalomtól majdhogynem csillagokat látok. Próbáltuk nem kevés síkosítóval is, de semmit nem segített. A férjem türelmes, de én már kétségbe vagyok esve.

Valamilyen tanácsot várok,hogy hogyan tudnánk tovább jutni ha járt már valaki hasonló cipőben kérem írjon!!!


2011. aug. 6. 08:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szó szerint ugyanez volt nálam is - vissza is mentem a dokihoz, hogy nézze meg még egyszer, mert biztos, hogy valami baj van. Megvizsgált és újra mindent rendben talál - szépen gyógyul, legyek türelmes. Mondta, hogy sajnos "gyakorolni" kell, nem csak várni, hanem legyek együtt a férjemmel, hogy szokja a hüvely a dolgot :S:S:S

Kb fél év után jutottunk el odáig, hogy már egyszer sem fájt - persze előtte is voltak alkalmak, amikor nem fájt, de sokszor kegyetlen rossz volt, mintha késsel szurkáltak volna.

Az a baj, hogy minél jobban rástresszelsz együttlét előtt, hogy úr isten, biztos megint fájni fog, annál rosszabb, mert nem tudod elengedni magad.

Most vagyok terhes a másodikkal és már előre félek, hogy megint szakadok belül (a gátmetszés sebe semmiség volt ehhez képest)

Remélem neked gyorsabban gyógyul majd, mint nekem. Kitartás, ennek is vége lesz egyszer.

2011. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ilyen fájdalmas...legalábbis nekem is az volt.5 varratom volt kívül.
2011. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapos a kislányom. Hogy hány varratom volt, arról fogalmam sincs, de ugyanez van, mint nálad. Elvileg minden rendben van velem, de teljesen ezt érzem, mint te, hogy fáj nagyon, és mintha elakadna...Arról ne is beszéljünk, hogy nedvesedés nulla:((((( És erre még rátesz, h tök görcsös vagyok már előtte, mert félek, h fájni fog.
2011. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom, ugyanilyen tapasztalataim vannak. 6-7 héttel a szülés után próbálkoztunk újra. Nagyon fájt így fel is adtuk. Aztán újra és újra próbáltuk akkor is fájt. Mindketten csalódottak voltunk. Aztán valahogy elmúlt és egyre kevesebb panaszt okozott.
2011. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kb 6 honapig minden alkalommal ugy ereztem hogy most veszitem el a szuzessegem, annyira fajt, de aztan elmult. De a sikosito valahogy azota is jo baratunk maradt :)
2011. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. 4 hónapos a baba. Először a 6. héten prónálkoztunk, nem sikerült. Aztán kb rá 3 hétre megint, akkor már ment, de én is azt éreztem, hogy még a gátseben csak csak átmegy, de valahogy kb 5 centi után egyszerűen elakad. Mintha tűvel szurkálnának, borzasztó. Mostanra már picit jobb, ha már megvolt a behatolás (ami nem egy egyszerű művelet), onnantól már nem fáj. De nagyon rossz, hogy az ember lányának amúgy sincs nagy kedve a szexhez, de még ha valami kis libidot elő is lehet csalogatni, a behatolás megkezdésekor már csak arra gondolok, hogy mikor lesz vége...remélem azért ez egyszer elmúlik.
2011. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig én is úgy voltam vele, hogy mikor lesz már vége :(
2011. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A barátnőm szülés után 2 évig fájdalommal szenvedett. Az orvos mindent rendben talált nála, és nagyon érdekeset mondott neki. Állítólag a test visszaemlékszik a szülés okozta traumának, és ezáltal újra átéli a fájdalmat, ha bolygatják. Majd elmúlik, csak idő kell hozzá. A barátnőmnek 2 év kellett. :(
2011. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát biztató ez a 2 év....
2011. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4 hónap kellett, hogy javuljon a helyzet, és sok türelem.
2011. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!