Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájdalom ehhez hasonló?

A szülési fájdalom ehhez hasonló?

Figyelt kérdés

ma reggel megjött a menzim. nagyon görcsölős típus vagyok, ma különösképp rosszul voltam. egymásután jöttek az összehúzódások (szinte mp szünetek után), és nagyon fájt. nem tartom magam egy fájdalomérzékeny embernek (több műtétem is volt már..). anyukám például teljesen így írta le a tágulási időszakot mikor szült. és ma mikor meglátott azt mondta, hogy olyan fájdalmaim vannak, mint aki szül. szerencsére találtam egy utolsó szem naprosynt, amitől hamar bealudtam, de ha nem találtam volna, akkor a mentőt hívtam volna, olyan rosszul voltam..

Szerintetek szüléskor a tágulási szakasz is ilyen? Ha ilyen fájdalmat kibírok, akkor valószínűleg könnyebben szülök? Olyanok válaszát várom, akik görcsölősek és már szültek. Köszönöm


2011. aug. 10. 12:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ezerszer rosszabb a szülés, mármint jobban fáj. Ne is reménykedj, hogy ilyen könnyen megúszod. A szülés olyan fájdalom, amit még soha nem éreztél.

Engem is műtöttek, de az semmiség, és a mensis görcs is.

2011. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
En gorcsoltem mensikor es nagyon rosszul voltam. 2-szer fel sem tudtam allni a wc-rol majdnem egy orat ultem ott osszegornyedve. Nagyon rossz volt. Aztan a fogamzasgatlo szedese utan ez megszunt es evekig nem volt semmi gondom. Aztan abbahagytam es terhes lettem a kisfiammal. Az en szulesem nem hasonlitott a mensis gorcsre, sokkal rosszabb volt. Nekem a fajasok inkabb olyanok voltak mint a labgorcs ami ellen semmit nem tudsz tenni csak fogod a labad, jarkalsz es uvolteni tudnal. De ez a "labgorcs" szeru fajdalom nem a labadbol jon szuleskor hanem belulrol a mehedbol es hatrasugarzik a derekadhoz, hatatdhoz. Mivel melyen jon belulrol meg annyit sem tudsz tenni mint egy labgorcs ellen. :) En majdnem szabalyosan a falnak futottam fajdalmamban. De a fajaso jonnek es mennek csak par masodpercig tart ez a tehetlen fajdalom es koztuk lehet pihenni. Az egyetlen olyan fajdalom aminek ertelme is van. :)
2011. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen egyetértek az előzővel:)
2011. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Hiába görcsölős valaki, a szülési fájdalom milliószor rosszabb, ezért én inkább azt mondanám, hogy összehasonlíthatatlan. Persze, vannak olyanok, akiknek kevésbé fáj és gyorsan megvan a baba. De a legtöbbször nagyon meg kell szenvedni. De igaza van az egyik válaszolónak, van értelme ennek a fájdalomnak.
2011. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

"szerencsére találtam egy utolsó szem naprosynt, amitől hamar bealudtam" na ezért sokkal durvább a szülés, ott csak akkor tudnál elaludni, ha elaltatnak...ha igazán tágulsz, semmi sem használ.

Elég görcsölős voltam szülés előtt, főleg a 2. nap volt mindig nagyon durva, mégis a szüléshez képest piskóta volt.

Nekem nem is menziszerű görcseim voltak, hanem rettentően hájt a derekam, piszkosul, és keményedett, görcsölt a hasam is.

Aztán a kitolás.....na amikor megéreztem az milyen, azt mondtam hogy a vajúdás,tágulás nem is fájt.Kb olyan volt, mintha szét akartam volna szakadni, mintha a csontjaimat húzta volna valaki szét.

De ettől függetlenül kívánom,hogy ne fájjon jobban a szülés, mint ez a menzi fájdalom!!!!:)

10 hónapos kisfiú anyukája

2011. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddig válaszokat, szívesen várok még véleményeket!

a mai reggel nagyon megdöbbentett :( ha még ennél is jobban fáj fog :( pedig komolyan nem vagyok hisztis, mindenki kemény típusú nőnek ismer..

úgyis majd "ott" tudom meg, hogy milyen..

anyukám szerint, ha annyira rossz lenne sokaknak nem lenne második gyereke. ezzel nyugtatom magam.. :)

2011. aug. 10. 12:42
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Én is iszonyatosan görcsöltem mensikor, egyszerre vettem 2-3 szem Cataflamot, attól elaludtam és utána jobb volt. Egyébként hánytam, el akartam ájulni és fetrengeni tudtam.

De nem hasonlítható a szülési fájásokhoz, nekem az teljesen más típusú fájdalom volt, nem hasonlított a mensi görcshöz. Nem tudom leírni, de iszonyatosan fájt. Tél végén szültem, csak úgy volt jó, hogy a fejemet a hideg ablaknak támasztottam, a férjem, a dokim és szülésznőm beszélgetett egy szót se hallottam! :o)

De azt hozzá teszem, hogy ez csak a kitolás előtti időszak volt, amikor már nem kaptam epidurális érzéstelenítőt. Amíg kaptam semmi gondom nem volt! :o)

Szülés óta teljesen görcsök nélkül menstruálok!

2011. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Én nagyon erősen görcsöltem mindig mensikor 2-3 havonta még a dokit is ki kellett hívni 1-1 algopirin-no-spa-lidocain keveréket kaptam.

a sülés elején enyhébb görcseim voltak, mint akkor, de később sokkal erősebbek és máshogyan.

Nem fogsz ettől könnyebben szülni, én 24 órát vajúdtam ebből az első 9-10 óra még "kellemes" volt, de utána az a fájdalom leírhatatlan.DE MEGÉRIIII:DDD

2011. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Nekem hasonló volt a vajúdási fájdalom a menstruációhoz, ugyanott, az alhasi régióban fájt. Görcsölős voltam világéletemben, mindig Apranax-szal a táskámban jártam, ha megjött már vettem is be. Volt olyan, hogy fel se bírtam kelni fél napig, szóval ismerem a menstruációs fájdalmat. A vajúdás nekem hasonló volt ehhez, de tényleg sokkal jobban fáj. Sok nő nem véletlenül visít, üvölt vajúdás közben, azért ilyet egy menstruáció alatt nem csinálsz.
2011. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a tágulás-vajúdás nem hasonlított a menzis görcshöz. A derekamból indult előre a hasamhoz, bekeményedett, fájt a medencém, a csontjaim, a hasam, a végénél már azt hittem megőrülök. Ilyen fájdalmat soha nem éltem. Ehhez egy erős menzis görcs nudli.

De ahogy írták, ennek a fájdalomnak van értelme, és a vége egy csoda. Így még ha fájt is, boldogsággal gondolok vissza rá.

2011. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!