Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen légzés technika segít...

Milyen légzés technika segít szülés alatt?

Figyelt kérdés

Leírnátok röviden,melyik és milyen légzsétechnikát a szülés mely szakaszában,hogyan alkalmaztátok?Segített?

Szeretném elkezdeni gyakorolni,azt mondják sokat segít.


2011. aug. 11. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a szülésznő vajúdás alatt,hogy lassan vegyem a levegőt és lassan fújjam ki,nekem segített!
2011. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

előtte én se "gyakoroltam", hanem a szülésznő instrukcióit követtem: lassan beszív, lassan kifúj...

bár volt néhány olyan pillanat, amikor nekem a lihegés tűnt hatásosabbnak, de ilyenkor a szülésznő mindig visszaterelt a lassan be-ki irányba

2011. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is segített volna, de sokszor levegőt sem bírtam venni, annyira fájt :)) sajnos a végefelé tényleg nagyon fáj és akkor csak szorítod össze mindened és ott akkor a kérdésekre sem tudsz válaszol, nemhogy még a légzésre figyelni :)) de ha még a vajúdás elején vagy akkor jójöhet
2011. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok,amikor már nagyon nagyon fájt én is szaporábban a vettem a levegőt,és nekem is szólt a szülésznő,hogy lassabban :)
2011. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha túl gyorsan lélegeztem, rám szólt a szülésznő, hogy nem jó. Ha túl lassan, az sem volt jó. Állítólaag a normál légzés lett volna iedális.
2011. aug. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lihegést az első szülésnél mondták,de az nem segitett semmit,a második szülésnél viszont a mély levegő lassan be és lassan ki,ez nálam be vált....sokkal elviselhetőbbé tette a fájásokat(amikor jött a fájás akkor csináltam).Különben szülésznőtől függ melyiket javasolja. Könnyű szülést,és jó babázást!:))
2011. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mindig az, amit a szülésznő mondott :)

a vajúdás alatt nagy levegő, szépen kifújva.

tolók alatt nagy levegő, bennttart; a két toló között meg "lihegés".


szerintem felesleges gyakorolni. ott, akkor nem hiszem, hogy eszedbe fog jutni.


csak kövesd, amit a szülésznő mond. ha esetéleg nem mondana semmit, kérdezz!


hol szülsz? én az istván kh-ban szültem, ott nagyon aranyosak a szülésznők, mindannyian.

2011. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én örületm, hogy egyéltalán kapok levegőt, annyira nagy fájdalmaim voltak. abszolút nem tudtam ilyenekkel foglalkozni, hogy hogyan vegyek levegőt. az utolsó fél órában nem is voltam magamnál, nem is emlékszem semmire, szóval nekem ez a légzősdi nem jött be
2011. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek.A fájdalomtól és izgalomtól kimegy minden a fejemből!:)
2011. aug. 15. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!