Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell olyankor tenni, ha...

Mit kell olyankor tenni, ha kb.1oo km-re van a választott kórház és beindul a szülés?

Figyelt kérdés

Elfolyik a magzatvíz vagy fájások vannak. Bevihet a férjem a kórházba,vagy mentőt kell hívni? A mentőnek oda kell vinnie ahol az orvosom?

37 hetes kismama, első babával


2009. ápr. 12. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mentő biztosan a legközelebbi kórházba fog bevinni, nem taxiszolgálat. Két lehetőség van: vagy nem lesz túl gyors a szülés, és bevisz a férjed, vagy kénytelen leszel a területileg illetékes kórházban szülni.
2009. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A mentő biztosan a legközelebbi, területileg illetékes kórházba vinne. Általában a szülés nem megy olyan gyorsan, hogy a magzatvíz elfolyása vagy a fájások beindulása után ne lenne még annyi idő, hogy beérjetek a kórházba, főleg, ha 1. szülésről van szó. Ahol én lakom, a környéken 30 km-es körzetben van 2 kórház, 60 km-re van a megyei, legtöbb itteni kismama ezek valamelyikében szül, de sokan a távolabb lévő egyetemi klinikákra járnak, amik több mint 80 km-re vannak. Még eddig mindenki beért a kiválasztott kórházba időben :)) Az egyik iserősöm éppen dec. végén, hatalmas hóesés alkalmával ment szülni Pécsre a férjével, ők is időben odaértek.. Emiatt ne izgulj! Esetleg, ha nem muszáj, ne menj nagyon messzire a kórháztól :)))
2009. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azért annyit megjegyeznék, hogy szerintem elég butaság volt egy 100 km-re lévő kórházat választani. Nekem az első szülésemnél a 6 km is egy kín volt, szörnyű volt autókázni.
2009. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kell valami igazolás a dokitól, hogy nem a legközelebbi kórházba vigyenek, hanem ahol szülni szeretnél. Viszont ha gyors a szülés, nem vagyok benne biztos, hogy a mentősök kockáztatni fognak!

A sógornőmnek is kb ilyen távolságban volt a kórház (Ausztria). Őt is mentő vitte be, persze időben bent voltak és problémamentes volt az út. Du 5-kor értek be és hajnal 2-kor lett meg a kislánya. Kérdés, hogy nálad milyen gyorsan zajlik majd le! És hogy lesz e bármi probléma!

2009. ápr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs olyan sok kórház a környéken, és túl sok választási lehetőségem sem volt. Évek óta ehhez a dokihoz járok, nem akartam más orvost választani.
2009. ápr. 12. 19:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal a mentős dolog úgy működik, hogyha hívod, akkor a legközelebbi kórházból megy ki, és oda is visz be. Csak akkor visz tovább, ha ott nem tudnak ellátni, és az orvos küld át másik intézménybe.

Tőlünk elég sokan járnak a 30 km-re, másik megyében lévő szülészeti klinikára, de ha szülni mennek akkor saját autóval kell megoldani az utat, mert másik megyéből nem jön el a mentő értük.

2009. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha fájásokkal kezdődik, akkor ráértek bemenni, 5 perceseknél mondják, de akkor talán egy picivel előbb. Ha a magzatvíz folyik el, akkor azonnal indulni kell.
2009. ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 1 hete szültem a választott kórház 110 km-re van tölünk. 5 perces fájásoknál kezdtem gyanakodni, hogy ez már biztosan a szülés.(Előtte nem igazán fájt) Elindultunk a kocsiban 3 perces fájásaim voltak. Kb. 1,5 óra alatt értünk oda. Nem volt valami kellemes az út. Mire odaértünk 7 cmre voltam nyitva. 4 óra múlva megszületett a kislányom. Szerintem ne aggodj, hogy nem értek oda időben.

2009. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak. Köszi,megnyugtattál.Mert már mindenféle butaságot beszéltek nekem,hogy baja lehet a babának ha elfolyik a magzatvíz,és ilyenkor már csak mentővel lehet szállítani a kismamát.

köszi mégegyszer

2009. ápr. 13. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia én egy 50 km lévő kórházban szültem nem abban a kórházban ahová tartozom mi ezt így oldotuk meg,fogadott orvosom volt és már a szülés előtt 4-5 hétel befektetett a kórházba.Én ugy halótam hogy a mentő abba a kórházba vissz ahová tartozól,meg azt is halótam hogy a választott kórházbol kell kérni papírt az orvostól hogy te ott szeretnél szülni.Szerintem járj utána kérdezd meg a védőnőt.
2009. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!