Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csődtömegnek érzem magam...

Csődtömegnek érzem magam szülés után, meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés

9 hetes a kislányom, anyaként nincs semmmi gond, imádom őt, minden rendben megy, viszont nőként... katasztrófa! Terhesség alatt semmi komoly gondom nem volt, viszont szülés óta egymást követik a bajok :( Rögtön szülés után hajas fejbőrömön előjött a pikkelysömör ( amit ugye a stressz váltott ki) , azóta csak egyre rosszabb, hiába kezelem , plussz a hajhullás is társul mellé. Még a terhesség alatt gombásak lettek a kezemen a körmök, természetesen elekzdtem kezelni, voltam bőrgyógyásznál, de szintén a szülés rontott a helyzeten, azóta csak egyre rondábbak a körmeim, bármit teszek. Szülés alatt semmit sem híztam , csak amennyit "kell" , de szülés után valahogy átalakult a testem, nem érzem jól magam, mások az arányok , ebből következően semmi szexuális étvágyam nincs, de tényleg semmi! Mintha nem is nő lennék, csak anya - ami persze csodálatos dolog, de szinte zavar, ha a párom közelít hozzám, aztszeretném ha észre sem vennének nőként. Mindehhez hozzá jön ugye az időhiány , a hajam álltalában összefogva, feltűzve a picúr miatt ( derékig ér, korábban kiengedve hordtam) , kényelmes öltözék ( nem slampos, de nem akarok kitűnni, azt veszem észre átlagos akarok lenni, hogy senki ne figyeljen rám nőként) , szőrteleníteni csak hébe-hóba tudok , smink ugye itthonra minek... szóval katasztrófának érzem magam , mintha eltűnt volna a régi énem :(

Volt így valaki? Mit csináltatok - csinálnátok a helyemben?

Köszönöm!


2011. aug. 25. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akiket testileg és lelkileg is megvisel a szülés és a babagondozás és az egyéb egészségügyi problémák, és ilyenkor az a legrosszabb, amikor egy anyuka azt mondja, hogy jaj, ne aggódj, szexelj, mert én szexistennő voltam szülés után és ne görcsölj, mert csak a gondolkozásodon múlik az egész...

Hát lehet, hogy tényleg segít, ha pozitívan gondolkozol, de nagyon nehéz kikeveredni ebből a rossz állapotból.

Adj magadnak egy kis időt, nem lehet mindenki egyből újra fitt és gyönyörű, lelkileg fel kell dolgoznod a helyzetet.

Próbálj meg kicsit kiszabadulni a négy fal közül, hagyd egy picit együtt a babádat és az apukáját, vagy bízd a nagyszülőkre. Akár csak egy fél órás séta egyedül is képes feltölteni az embert!

Neked idő kell míg alkalmazkodsz az új helyzethez a babával. Innentől már másképp mennek a dolgok, más a fontossági sorrend és az embernek meg kell tanulnia, hogy hogyan helyezze ebbe bele önmagát, hogyan szánjon magára megfelelő időt. Valakinek ez spontán jön és el sem hiszi, hogy másnak ez nem megy olyan könnyen. Idő kell míg rájössz baba mellett miként tudod úgy beosztani az idődet, hogy jusson időd magadra, a párodra, a főzésre, a sminkre, bármire.

De hidd el az idő múlásával egyre jobban bele fogsz jönni és megtalálod az utat, ami neked is, párodnak is és a babádnak is jó.

Addig pedig néha lazíts, szabadulj ki, élj egy picit a hobbidnak vagy a barátaidnak. Csak egy kicsit, az is segíteni fog.

Nem lettél más, csak most már van egy babád.


Az egészségügyi gondjaid pedig remélem idővel elmúlnak és segít rajtad valamilyen kezelés.

2011. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2011. aug. 25. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne keserdj el! Szerintem a leírtakból sokan magunkra ismerünk még ha nem is lett gombás a körmünk vagy a hajunkkal sem lett ilyen probléma. De lett más. HA tudnád mennyi nőnek lesz ilyen olyan baja szülés előtt, közben, vagy után. Amiket leírtál, mind elmúlnak. A tünetek is, és az is, ahogy most érzel, ahogy most érzed magad. Most az a legfontosabb, hogy amikor tudj, pihenj. Én nem hittem el, én nem is is tettem így anno. Aztán néhány hét múlva kezdődött a fogzás, és akkor már éjszakáim sem voltak. Hónapokig. De ahogy múlik az idő és kezdünk helyrerázódni, visszatérünk önmagunkhoz. Én úgy érzem, sosem tudok már az lenni, ami és amilyen voltam. Kevesebb súlyú vagyok, de (még) szélesebb csípőjű. Átalakult a testem is. Én is úgy érzem, hogy anya ("anyuci") vagyok, csak aztán nő.
2011. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen időszakom... Férjem a kezembe nyomta a kártyáját, hogy akkor "menj, vegyél magadnak néhány ruhát, fodrász, vagy amit akarsz, de ezt fejezd be!!!!" Hú, akkor ez majdnem hogy rosszul esett tőle, de neki volt igaza. Erőt vettem magamon, aztán sokkal jobb lett :)

Ne aggódj, a hajhullás el fog múlni (sajnos nekem jó fél évig hullott) ha a tüneteidet kezeled/kezelteted, rendbe fogsz jönni! A test...na igen....én minden felszedett kilómat leadtam, nem maradt rajtam plussz, mégis, teljesen más a testalkatom...sokáig tartott elfogadni, hogy nem leszek olyan, mint lánykoromban :) 1 év alatt teljesen helyre jöttem, újra smink, csini ruhák, aztán "véletlenül" újra terhes lettem :D Úgyhogy nemsokára újra kezdődik elölről.... :)

2011. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, pedig a kislányomat mindennél jobban akartam. Én durván elhíztam, sőt, eltorzultam (+20kg), meg valahogy hányingerem volt saját magamtól, és hulla fáradt voltam mindig, emiatt pedig semmi időm nem volt magamra, amitől még rosszabbul éreztem magam. Mikor először megláttam a nemi szervem szülés után, sírva fakadtam és számtalanszor a tükör előtt. Szexuális vágyam egyáltalán nem volt. Amikor együtt voltunk, hónapokig iszonyatosan fájt, amibe megint csak belebetegedtem. Ráadásul mindenki megjegyezte, h mennyire meghíztam, megváltoztam. Mindez azért volt borzalmas, mert terhesség előtt (talán nagyképűen hangzik)egy igazán jó csaj voltam, aztán meg még nőnek sem voltam mondható.

Most 7 hónapos a kislányom. Mióta nem szoptatok, elkezdtem fogyni (na és tornázom is, mert mostmár azért van rá idő), visszatért a szexuális vágyam, a kislányommal sokkal kevesebb gond van, több idő jut magamra, úgy érzem, h kezdek visszatérni a régi kerékvágásba.

Neked még nagyon pici a babád, de türelem!!!! 4-5-6 hónapos korban már sokkal-sokkal könnyebb velük, nem fogod azt a fáradtságot érezni, mint eleinte!

Fel a fejjel, csak akarni kell, és vissza kapod önmagad. Ez az első időszak nagyon nehéz!!!! Mindenkinek, csak sokan titkolják.

2011. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!