Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a szülés a...

Hogyan zajlik a szülés a Zalaegerszegi szülészeten?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a császáros és a normál szülésre egyaránt. Légyszi részletesen írjátok le, mert nagyon félek tőle! Meddig kell bent lenni? Hány ágyas szobák vannak? A baba bent lehet velem?
2009. ápr. 18. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én januárban szültem a fiacskánkat,hüvelyi úton.Először is:tényleg ne félj!!!Bár minden szülés más és más-és persze mindenki máshogy éli meg- azt gondolom,hogy csak addig parázunk,amíg valóban beindul a dolog.:) Annyira kell koncentrálni,hogy szinte el is felejted,hogy valaha féltél.

Nálam magzatvíz-elfolyással indult a babus,éjszaka fél 1-kor.Bementünk a kórházba,felvették az adataimat,majd bekísértek a vizsgálóba,hívták az ügyeletes dokit (aki ráadásul éppen a fogadott orvosom volt :O ).

Vizsgálat után a szülésznő foglalkozott velem,megkaptam a beöntést,ezután zuhanyoztam-vécén csücsültem felváltva...hát igen :)

Húúú,aztán felgyorsultak az események,mert fél 3-tól -kis segítséggel- kezdtem vajúdni,először fekve...hhháááát az katasztrófa volt,ezért kértem labdát és ülve folytatódott a szenvedés :) Az orvos óránként vizsgált,általában.

Közben folyt az Oxitocin infúzióban,ennek köszönhetően gyorsabban tágult a méhszájam....fél 5-kor bejött a dokim,és azt mondta:nyomjak!Jajjj,na ott kicsit megijedtem,hogy "máááris?"...ejjj.Hajnali nagyed 6-kor már kiabált a babánk :)

Megszületése után elvitték vizsgálatokra,én pedig 3 órás megfigyelésen maradtam a szülőszobában.Apuka is jelen lehet,azt elfelejtettem....mi is együtt szültünk és hidd el,fontos,hogy bátorítson valaki a nehezebb pillanatokban!

A szobák többágyasak,úgy tudom,hogy nincs is egyágyas-sajna!A babád veled lehet,de nem rögtön viszik be hozzád,hagynak kis időt a pihenésre.

A kórházban tartózkodás függ attól,hogy milyen állapotban vagytok,de általában 4 nap.

Neked is hasonló,könnyű szülést kívánok,mint az enyém is volt!Sok szerencsét!!!

2009. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, azt hittem, már senki nem ír. Én aug. végére vagyok kiírva,de annyi rosszat hallottam a zegi szülészetről, hogy nagyon megijedtem. Szeretnék hamar túllenni rajta. Mégegyszer köszönöm, és várom a további válaszokat!
2009. ápr. 19. 16:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!Ismét első vagyok....nem akarlak ám zaklatni :D

Csak annyit szerettem volna még,hogy itt Zegen is éppen úgy zajlik minden,mint máshol.Azaz a lényeg,hogy a babád és Te is megkapjátok a maximális ellátást és ez a kevés kis idő amit bent töltetek,nem olyan szörnyű.

Miközben tegnap írtam Neked a választ,felelevenedtek az emlékek...Végülis nem csalódtam,a szakemberek mind arra törekednek,hogy egészségesen és gyorsan kerüljünk ki a szülőszobából...

2009. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszi. Azért egy kicsit megnyugtattál! Sajnos magas a vérnyomásom, így biztos császár lesz a vége. Mégegyszer köszi!
2009. ápr. 20. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a babát most már rögtön hasra teszik és maradhat a 2 órás megfigyelésed alatt veled és a pároddal.


Rooming-in rendszer van, 2-4 ágyasak a szobák, a baba egy kis gurulós "kocsiban" van az anyukák mellett, és van egy közös "örző" is ahova be lehet tolni zuhanyzás, pihenés idejére.


Érdeklődjed meg, biztosan van olyan időszak amikor be lehet menni megnézni, és akkor nem fogsz ennyire félni tőle. :o) Boldog babavárást.

32hetes kismama

2009. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, már nem sok van... Nagyon izgulok! Neked is jó babavárást! Már én is a 31. hetet taposom!
2009. júl. 1. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!