Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért annyira rossz a császár?

Miért annyira rossz a császár?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye vagyok, de én a normál szüléstől jobban félek, mint a császártól. Itt meg folyamatosan azt olvasom, hogy a már császáros anyák szeretnék elkerülni a következő babával a császárt. Miért van ez?
2011. aug. 28. 20:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

20.29-nek Honnan veszed, hogy megzavarja a gyerek fejlődését, ha nem hüvelyi úton születik?

Csak, mert nekem van két egészséges, jól fejlődő, gyönyörű gyerekem, akik nem mellesleg császárral születtek. Semmi hátrányuk ebből nem származott.

Az egy hét, még kiveszik a varratot, kicsit nehézkes a mozgás, aztán semmi extra.

2011. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%

A tegnapi 20:29-es vagyok. Nem azt irtam, hogy a császár megzavarja a gyerek fejlödését, hanem hogy megzavarHATja.

Ugyanis van, amelyik gyereknél az a tény, hogy mütéti körülmények között (müszerek, a gépek zúgása, erös fény, stb.) kerül ki az anya testéböl, pszichikai zavarokat okoz, aminek külöféle következményei lehetnek, pl. pánikszerü félelem a zuhanyozástól, pánikbetegségre való hajlam. Ez természetesen NEM következik be minden császáros gyereknél, de valamennyire hajlamosit rá.

HA figyelmesen elolvastad volna, amit irtam, nekem is két gyerekem császáros volt, és csak a középsö lett meg természetes úton. Szerencsére eddig mindegyik egészségesnek látszik, de több ilyen probléma elöször felnött korban jön elö.

Ezen kivül, ha szükséges, akkor egyértelmü, hogy császárral legyen meg a gyerek, de - ahogy itt is többször olvastam már, hogy lefizetik az orvost, hogy feleslegesen császározza meg öket, - ezt tartom nagyon helytelennek.

2011. aug. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelmesen olvastam, azt írtad megzavarja. :)


A direktbe császárral természetesen én sem értek egyet. Ez csak egy menekülési útvonal kéne, hogy legyen, és nem kívánságműsor. De persze vannak orvosok, akik a pénzért bármit...sajnos.

2011. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem is surgossegi alapon volt csaszarom.Velem ott volt vegig a gyerek nem kellett varjak ra semmit.Sajnos utanna intenzivre kerult mert felre nyelt beszurkult es az apolo megijedt.Csaszar ide vagy oda masnap este mar egyedul mentem fel hozza a foldszintrol az 5.re.Senki nem kisert el.Sot szombaton csaszaroztak 19:46kor es hetfon este mar otthon voltunk.Semmi bajom se nekem se a gyereknek.Mindent meg tudtam csinalni lassabban mint mutet elott de nem haltam bele a fajdalomba.Persze lehet az en fajdalom hatarom magasabb a korhazba sem kertem semmit mutet utan,vissza adtam a bogyokat minden alkalommal.

Szoktam olvasni mekkora trauma a gyereknek hogy rogton kiveszik es aki huvelyi uton szul es fel ora alatt(elnezest a kifejezesert) "kipottyan" a baba.Az nem hirtelen?Egy mutet is eltarthat addig.

Ha a kovetkezo is eletmento csaszar lenne nem fogok vitatkozni a dokival hogy marpedig en termeszetesen akarom megszulni mert az hu de nagy elmeny.

2011. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
42%

én csaszival szültem és nem szeretném elkerülni az újabbat. Nem olyan szörnyű az. Bár alkati kérdés, a nő a természetes szülést us úgyanúgy meg tudja szenvedni, mint a császárt.


OFF: Mondja már meg valaki, milyen komplikációja lehet a császárnak? Természetes szülésnél előfordult komplikációról sokkal többet olvastam itt a gyk-en, pedig van itt pár anyuka...

2011. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak

A tv-ben egy párszor mutatták már, hogy vérzés lépett fel amit nem bírtak elállítani és elvérzett az anyuka!

2011. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Köszönöm

2011. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Csak az a gond ha valakinek a 16 óra vajúdás olyan rossz élmény marad mint nekem,majdnem mindketten ottmaradtunk,és az a 16 óra vajúdás,iszonyat fájdalom volt,utána még hosszú hónapokig álmodtam a szüléssel,azon gondolkodtam orvosra lesz sükségem hogy feldolgozzam.Nálam életmentő volt a császár,és közel nem fájt annyira mint az a 16 óra!!!

A másodiknál progis volt,és bár nagyon féltem,persze az sem fájdalommentes,de nem hiszem hogy lemaradtunk bármiről.Én egyszerre láthattam a gyerekeket,volt rendesen tejcsi,és olyanok mint vele egykorú társaik.

De ez az érzés mindíg bennem volt,én is jobban féltem a sima szüléstől,bár nem tudhattam előre mi fog történni!

2011. szept. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!