Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek melyik a legideáli...

Szerintetek melyik a legideálisabb életkor a gyerekvállaláshoz és a szüléshez?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

25 körül. Korábban nem érdemes, mert az anyának is kell egy kis idő élni, szórakozni. Ha idősebb vagy, akkor meg már nincs annyi türelmed hozzá, ha több gyereket akarsz, akkor meg gyors egymásutánban kell.

De ez viszonylag kevés embernek sikerül, nem csak rajtad múlik.

Én 31 és 33 voltam, amikor szültem, mivel 25 évesen még nem volt párom, és lakásom sem. De utólag azt mondom, hogy jobb lett volna fiatalabban szülni. A tested is könnyebben viseli.

2011. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most 30 vagyok a másodikkal terhes,de előbb kellett volna. Szóval szerintem is 25 év.
2011. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Biológiailag és élettanilag a huszas évek eleje-dereka.

Lélektanilag: kinek mikor.

De persze kell hozzá a legfontosabb: egy érett és elkötelezett kapcsolat a leendő apával.


Ehhez képest már csak apróság, hogy vhol lakni is kell meg enni is kell...

2011. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
legideálisabb egy tanulmány szerint 20-22 között
2011. aug. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 27 évesen lett ideális.
2011. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akkor mikor úgy érzed hogy na most szeretnék !!Nekem 27 évesen volt ez és 29 évesen jött össze!!
2011. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Még várok egy kicsit, és úgy látom a 20-as évek a legjobbak :)
2011. aug. 29. 20:06
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
én 25 évesen szültem az elsőt, bár én tudtam hogy ekkor szeretném :) és hát szerencsém is volt valljuk be. persze rögtön utána szerettem volna a következőt hogy 2 év legyen köztük, de ez nem csak azon múlik... :( pénzhiány.... szóval most 29 évesen várom a másodikat és írtó boldog vagyok hogy még 30 alatt összejött :)
2011. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha megfelelő körülmények vannak (társ, anyagiak ...stb.) 25-32 között.
2011. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden embernél más. A húgom 23 és 24 évesen szült. Én 29 és 33. Nekem több a türelmem, sokat kimozdulunk, nem szalad a lakás, úgy rendben érzek mindent. Hugi sokszor kiborul, nem tudja összefogni a dolgait, a háztartást, a két lurkó mindent háttérbe szorít, pedig anyagilag is jobban állnak, mint mi. A barátnőm 18 évesen szülte az elsőt, és prímán ment minden. Szóval nem hiszem, hogy ez kortól függ, mindenki máskor érett rá, nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is fel kell nőni hozzá, illetve nem árt, ha van biztos anyagi háttér. Mindentől függetlenül, ha az a baba megfogant, akkor jöjjön, mert az élet gyorsan változik, az anyuka is hamar felnőhet a feladathoz, az anyagiak pedig... egyszer hopp, máskor kopp. Az apukáknak pedig akkor lesz ideális, amikor a kezébe adják a kicsikét! :)
2011. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!