Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az inkubátorban hagyás olyan,...

Az inkubátorban hagyás olyan, mintha örökbeadta volna a babáját? Akkor miért nem ezt az utat választja sok kismama?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam, hogy megint találtak egy kisbabát az utcán hagyva, és elkezdtem ezen agyalni. Akik nem szeretnék megtartani a babájukat, miért nem inkább biztonságos közegben szülik meg (kórházban) és írják alá a lemondó nyilatkozatot? Még anonim szülésre is van lehetőség ha jól tudom. Miért inkább egyedül, veszélyeket vállalva szülik meg a babát és utána viszik inkubátorba vagy esetleg oda sem, hanem csak valahova a kórház közelébe. Az anya egészsége oldaláról érdekelne a dolog, ti mit gondoltok?
2011. szept. 2. 08:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bírom, hogy itt mindekit lebeszélnek az abortuszró, ha meg megszüli és -nem kukába dobja, hanem esélyt ad neki a normális életre azzal, hogy egy kórháznál, inkubátroban, hagyjan, akkor az is egy szemét anya.

Itt mindeki csak osztja az észt, mindenki szuperanya.....

2011. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Már bocs, de itt szó nem volt arról, hogy inkubátorba hagyta a nő a babát, hanem sorsára hagyta az utcán.
2011. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Még egyszer leírom: aki inkubátorban hagyja a babáját, semmiféle eljárás nem indul ellene. Aki inkubátoron kívül, az ellen indul, ahogy az ellen is, aki megölte a babáját, csak természetesen nem ugyanaz az eljárás. Az inkubátorban biztosítva vannak olyan körülmények, ami által nem veszélyezteti a baba egészségét addig az ideig, amíg beviszik a nővérek. Magyarán nincs is miért körözni, a baba életét nem veszélyeztette, csak a sajátját, mert felléphetnek szülés utáni komplikációk. Amit pedig saját felelősségre vállalt.
2011. szept. 2. 17:11
 14/15 anonim ***** válasza:

Kórház mellet hagyta, úgy tudom, gomolom nem véletlenül.

De akkor sem kell leírni, senki sem ismeri a körülményket, ami erre a cselekedetre vitte.

2011. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Senki ne ítélkezzen úgy, hogy nem ismeri a körülményeket. Aki meg tudja szülni a gyermekét, ugy hogy szeretettel várja, az adjon hálát az istennek érte. Aki meg az inkubátorban hagyja a babáját, vagy örökbeadja- higgyétek el megvan a maga baja- nem kell még belerugni egyet.

Terémszetesen jobb lenne, ha az ilyen nők inkább örökbeadnák a gyereküket, és szülés után őket is ellátnák, de nyilván titkolják az egész terhességet... talán az inkubátorig eljutnak, vagy nem. :(

2011. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!