Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénz kapnék terhesség...

Mennyi pénz kapnék terhesség és szülés után?

Figyelt kérdés
Jelenleg november óta munkanélküli által tanfolyamon veszek részt ami szeptemberig tart. Ha most terhes lennék mennyi pénzt kapnék és szülés után? Ez munkaviszonynak számít?
2010. jún. 5. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom munkaviszonynak számít-e, de amiket biztosra tudom hogy kapnál:

- egyszer anyasági támogatás, ami kb. 64.000 forint és a szülést követően kell benyújtani az igényt az Államkincstárhoz

- családi pótlék havonta 12.200 forint gyermekenként

- a gyes mivel alanyi jogon jár, ehhez nem kell hogy munkaviszonyod legyen, az összege asszem 28.000 forint körül van most.


A gyed igényléséhez viszont már szükséges a folytonos munkaviszony, de pontosan nem tudom mennyi.... google-ban rá tudsz keresni egyszerűen.

2010. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Álláskeresési támogatást kapsz? (kaptál?) Mennyit?

GYES-re biztosan számíthatsz, és az anyasági támogatásra is.

2010. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tanfolyra kapok havi 63ezer ft-ot, a tanfolyam előtzt viszont csak a havi 28500ft-os álláskeresési pénzre voltam jogosult.
2010. jún. 5. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyasági támogatást(ami egyszeri juttatás A gyermek születését követően kell igényelni 64125ft),családi pótlékot(Havi juttatás 1 gyermek esetén 12200ft ha egyedül neveled 13700ft,tanköteles korig jár)és gyest (Havi juttatás a gyermek két éves koráig jár 28500ft) ezeket mindenképpen megkapod mert alanyi jogon jár.A gyed csak akkor jár ha meg volt 2 éven belül a 365 biztosított napod(úgy tudom hogy a munkanélküli is beleszámít)Ennek összege a jövedelmedtől függ a napi átlagkereset 70%-a.A tgyás(tehességi gyermekágyi segéj) is csak akkor jár ha megvolt a 365 biztosított napod az elmúlt 2 évben,összege a napi átlagkereset 70%-a.
2010. jún. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!