Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után min múlik, hogy...

Szülés után min múlik, hogy kapunk-e méhösszehúzó injekciót?

Figyelt kérdés
Sógornőm belém akarja magyarázni, hogy tuti hogy kaptam szülés után, csak már biztos nem emlékszem... nincs másfél éve, hogy szültem, tutira tudom, de ez igazából min múlik? Egyik kórházban protokoll, a másikban nem? Ez hogy van?
2011. szept. 6. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Pl akinek nem indul be időbe magától vagy egyáltalán nem.
2011. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után többször is ellenőrzik, hogy hogyan és milyen gyorsan húzódik vissza a méh. Én sokat kaptam, császárom volt, a tejem sem indult be, felborultak a hormonok, muszáj volt rásegíteni.

A másik császáros anyuka is kapott.

Sőt, egy másik anyuka, aki a harmadik babáját szülte, másnap neki is adatott a főorvos, azt mondta, többedik babánál lehetséges, hogy lassabban húzódik vissza. Nem törvényszerű, lehet, hogy neked szuper a genetikád, nem volt rá szükséged.

2011. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Injekciót nem kaptam, viszont Ergam cseppet írt fel az orvos, bizonyos ideig kellett szedni, már nem emlékszem, meddig, ez segíti a méh visszahúzódását. Lehet kórházanként eltérő, vagy az adott páciens vizsgálatakor döntik el, hogy mi a célszerűbb.
2011. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a csaszisok kapnak.
2011. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem betapintásom volt szülés után, emiatt kaptam oxitocint és csak én kaptam a szobában, ahol 4en voltunk. Volt ott olyan kismama, aki a 3. babáját szülte.
2011. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Injekciót nem kaptam, de mivel oxitocinnal szültem, miután megszületett a kislányom, hagyták a maradék oxit lefolyni. Az összehúzza a méhet.
2011. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az az orvos, akinél szültél, mit ír fel neked. Orvosa válogatja, mit lát jónak.
2011. szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A császárosok mindenféleképpen kapnak. Én napi kettőt kaptam, emlékszem, reggel és este jött a kis rezidens, aztán jól oldalba szúrt. :)
2011. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettő után nem kaptam,viszont a 3. és 4. szülés után már igen (mondván többedik szülés után már nehezebben húzódik össze magától). Aki kap, az emlékszik rá, ez tuti! (Elég "emlékezetes" a hatása!)

33 hetes km

2011. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én az első szülés után Ergam cseppet kaptam az is csak egyszer a kórházban, a második után semmit sem.
2011. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!