Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányadik héttől indulhat be a...

Hányadik héttől indulhat be a szülés?

Figyelt kérdés

Mikortól életképes a baba? Mikortól nem koraszülött?

34 hkm


2011. szept. 14. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
36. héttől elvileg bármikor beindulhat, ekkor már teljesen ki van fejlődve minden szerve megvan, 36 hét után már jóformán csak híznak odabent. Ezért kell a végén már sokat pihenni, hogy ha lehet még kihúzzon odabent 2-3 hetet.
2011. szept. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 37. héttől nem koraszülött. Bármikor beindulhat a szülés ennek ellenére. Elvileg 24 hetes korától életképes, de persze ahogy telik az idő, egyre nagyobbak az életben maradási esélyei.
2011. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
36 hetet betöltöd, akkor már nem számít koraszülöttnek. Fiaim 35+5 hétre születtek, 2 nap miatt korababák, de már semmi baj nem volt velük. Szerintem kicsit el es lettek számolva.
2011. szept. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülöttnek 37. hét előtt vagy 2500 g alatt tekintik a babát! Én 32. hétre szültem, és teljesen érett volt a baba, leszámítva a súlyát, 1940 g-mal született, de ma még nicns 2 hónapos és már 3310 g! Szóval a szülés bármikor beindulhat!
2011. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok, akkor lehet változó, de felénk betöltött 36 hét után már nem korák a babák. Nekem 35+5 hétre születtek az ikreim, 2 és 2,5 kg voltak, és csak a kisebbik súlya miatt kerültek koraosztályra (nagyobbikat először el se akarták vinni, de aztán úgy döntöttek szerencsére, hogy ikreket nem választanak szét)Ha ő is 15-20 dkg-mal nagyobb, már nem viszik koraosztályra, teljesen érettek voltak. Olyan kórházban szültem, ahol nincs koraosztály, ha betöltöttem volna a 36 hetet, már nem vitték volna el semmiképp a kicsiket, mert nem számítottak volna koraszülöttnek, 2 napon múlott.
2011. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!