Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogyan indult a szülés...

Kinek hogyan indult a szülés és hányadik hétre?

Figyelt kérdés

Illetve mennyi idő alatt volt meg?

Járt valaki szerencsésebben ha már megvolt nyílva és rövidülve egy kicsit.?

Köszönöm.

38h


2011. febr. 9. 11:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

néha belenyilall a derekamba, jóslók már vannak.

Keményedem is mostanában többet.

2011. febr. 9. 11:56
 2/15 A kérdező kommentje:

És milyen volt, bent a zárlat ideje alatt?

A babáért feljöhetett valaki, segíteni a csomagokat levinni hazamenetelnél?

2011. febr. 9. 11:57
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Betöltött 42. héten repesztettek.

Azután 24 óra vajúdás.De nem volt gáz.Mikor eléggé kitágultam a második nyomásra kint volt.

4kg és 57cm lett a fiam.

Csak utána volt fájdalmas amikor kiment belőlem az érzéstelenitő.A kórházban meg csak annyit mondtak,hogy hozzassak be Algopirynt a párommal,mert nekik nincs.

2011. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éve szültem, akkor is az az influenza miatt volt mizéria, látogatási tilalom. (Ennek ellenére akkor átjáró ház volt a kórház-de ez másik téma!). Nekem éjfél után kezdett szivárogni a magzatvíz fél kettő körül értünk a kórházba, nem siettem, mert fájások nem voltak. Csak jó jóval később, de akkor egyből 3 percenként voltak fél percesek. Gyorsan tágultam,negyed 8ra meglett a bébi. Hazajövetel. Mi a koraszülött osztályról jöttünk haza-bár nem volt koraszülött a lányom-, 39.héten szültem. Ott felöltöztetve adták ide és mózesbe hoztuk haza. Elő volt írva, milyen ruhákat kell vinni, amit szépen rá is adtak.
2011. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma 1 éve történt! :) (kicsit nosztalgiázok)

35 hetes voltam, és éjjel kezdett szivárogni a magzatvíz! Reggel bementünk a kórházba, fájás nuku. Vizsgálatok, UH, NST, majd szülőszoba, és bekötötték az oxitocint, mert fájások még mindig nem voltak. Egész nap csöpögött, eredménytelenül, nem tágultam, nem jöttek fájások.

Este toltak a műtőbe, mert leesett a fiam szívhangja, és ma egy éve 18:12-kor megszületett a kisfiam!


Akkor mondjuk nem volt látogatási tilalom, így bárki bejöhetett, és a babát is megnézhették!

2011. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
akkor boldog szülinapot nektek.
2011. febr. 9. 12:50
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

nekem 39.héten este 10kor kezdődtek a fájások rendszertelenűl 10-20percenként.azt hittem josló de elmentem fürdeni meleg vízben és nem múltak,hanem sűrűsödtek.már 1újnyira nyitva voltam.vártam hajnali fél 2-ig de csak egyre erősődtek.bementünk a korházba és megvizsgátak azt mondták ebből ma baba lesz már majdnem 3újnyira kivoltam tágúlva.fél3kor repesztettek burkot és oxitocint adtak mert nem akartam jobban tágúlni és a fájások se voltak olyan erősek amilyennek kellett volna.na utána már igen csak jöttek a fájások már kapartam a falat is :) 3kor kezdődőtt a vajúdás és reggel 7:49 re lett meg a kisfiam. (tavaly március) Könnyű szülést neked! 1 tanács: apás szülés legyen ha tehetitek mert annál jobb nincs a szülő nőnek

2011. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
csak zárlat van, és nincs beoltva.
2011. febr. 9. 13:06
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

1.babám 39+3.hétre, első fájástól 7 óra.

2.babám 40+6.hétre, 4 óra alatt.

Mindkettőnél zárt volt a méhszájam előtte 1-2 nappal.

Első babámnál zárlat volt (kalici miatt), a szülésre bejöhetett a férjem, az arany 2 órát együtt töltöttük, aztán még a kórterembe is átkísért, utána viszlát, nem láttam 3 napig. Amikor értünk jött, persze feljöhetett, nem én cipeltem a babát és a bőröndöt egymagam.

Inni- és ennivalót le lehetett adni a portán, ott át lehetett venni, de pl ki is sétálhattam volna az épületből, és találkozhattam volna a férjemmel simán.

2011. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Második babám 3 hete született. Már a 30. héttől nyitva volt a külső méhszájam,aztán 2 hét múlva a belső is. Szigorú pihi,karácsonykor semmi sütés-főzés-takarítás. Elég nehéz volt,főleg hogy van egy 7 éves fiacskám is. Sokat keményedett a hasam. Aztán a 37.héten mentem NST-re,megbeszéltük az orvosommal,hogy utána rámkukkant. (front volt :)))

Előtte két nappal 10 perces fájásaim voltak,bár nem mondanám fájásnak őket. Ezek 1 óra múlva elmúltak.

Szóval NST-n minden rendben volt,mocorgott a picúr,még csuklott is. Aztán megvizsgált az orvosom és közölte,hogy irány a szülőszoba. Én értetlenül néztem,hiszen nem éreztem,hogy én szülni készülök,de már 3 ujjnyira nyitva voltam. Hazamentem a csomagomért,sőt,még vissza is vezettem a kórházba (sajna a férjemnek nincs jogsija)

10:00-kor megrepesztette a burkot,elkezdődtek a fájások,és 13:27-kor megszületett a második gyönyörű fiacskám.

Érdekes,mert az első gyerkőc is ilyen hamar megszületett,ugyanígy burokrepesztéssel.

Szóval egy élmény volt :)

2011. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!