Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülésem volt, az...

Császáros szülésem volt, az alábbi terhességgel járó "kellemetlenségek" mikor múlnak el? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Ugye a pocim lassan húzódik vissza, de ez érthető, viszont a terhességem alatt már kb. a 27-28. héttől kezdve teljesen szétrepedt, rengeteg csík van rajta és vastagok, fájdogálnak is ha hozzájuk érek. Valamint a hasam közepén húzódó barna csík (ami már a terhesség vége felé jelenik meg) egyáltalán nem akar halványodni és nagyon zavar. Ezek már sosem fognak elmúlni? (Még csak 2 hete szültem de kíváncsi vagyok mire számolhatok a későbbiekben)
2011. szept. 16. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

a striae csíkoknak és a barna csíknak tulajdonképpen semmi köze sincs ahhoz, hogy milyen módon szültél.

a striae már biztos, hogy nem fog elmúlni, majd idôvel (években gondolkozz) elhalványul, gyöngyházszínô lesz, fájni nem fog..

a barna csík akár el is múlhat, de van olyan akinek az sem múlik el teljesen (nekem nem múlt el)

ez mind a terhességel járó kellemetlenség..

igyál sok vizet, hogy a bôröd ruganyos maradjon, az kissé elôsegíti a striae-k halványodását..

2011. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első 6-8 hetet még várd meg, az alatt sok minden alakulhat. Ha a csíkok erősek, akkor azok valószínű meg is maradnak, csak esetleg halványodnak majd (ennek idő kell, akár hónapok, évek is).
2011. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem striáim nincsenek és nem is voltak, a barna csík (linea negra) pedig még mindig meg van, én 5 hónapja szültem császárral.
2011. szept. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem sokára szülök és egy darab csík sincs rajtam szerencsére. Egyedül a középső barna csík, de az is nagyon halvány, alig észrevehető, ha kicsit barnább bőröm lenne, szerintem nem is látszana, de egy percet nem voltam napon idén. Remélem ezalatt a pár hét alatt, ami szülésig van, már nem fognak kijönni rajtam a csíkok.

Anyukám azt mesélte, hogy neki sem volt csíkos a hasa, egyedül a középső, az pedig fél év után kezdett el halványodni nála, és teljesen elmúlt 2-3 hónap alatt.

2011. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem 16 hete császároztak. A bőröm szerencsére egyáltalán nem repedt meg, és a barna csík középen pár nap alatt elmúlt. A hasam viszont még most is puha és olyan mintha egyáltalán nem lenne hasizmom (pedig terhesség előtt sokat sportoltam). Reggel még lapos, estére viszont elég nagy pocakot eresztek. Az utóbbi napokban vettem csak észre, h talán kezd javulni a helyzet...
2011. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!