Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel múlnak el az alábbiak?

Figyelt kérdés

- Vizesedés

- Felpüffedt arc (úgy nézek ki mint Miss Röfi)

- Vizelet csepegés (ez csak szülés után jelentkezik?)

- Izületi fádalmak


Ha más "kellemetlenség" eszetekbe jut, az is érdekelne!

38 hkm


2011. szept. 17. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek mind elmúlnak azonnal, bár ízületi fájdalmaim nekem a terhességtől függetlenül vannak néha, így arról nem tudok beszámolni.


Amik lettek:

gátseb

aranyér

vadhús kinövés

meg a kezdeti szoptatással járó kellemetlenségek, de azok hamar elmúltak.


Szép szülést!

2011. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A víz már a szülés után lemegy. (még mielőtt lekászálódsz az ágyról)


Arc puffadás kb 1-2 nap.

Vizelet csepegés elvileg szintén szülés után elmúlik, hisz nincs már ami nyomja a hólyagot.


Izületi fájdalom is azonnal, hisz megszűnik a sok teher, bár ha sokat híztál akkor eltarthat még addig még le nem adod a babahájadat!



Szerencsémre nekem semmi ilyesmim nem volt, de sógornőm végigment ezeken és így ismerősek ezek a dolgok!


Kitartás! Fiú vagy lány lesz? Név? Első baba akkor ugye? Mennyit híztál?Kórházi csomag készen?

2011. szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nekem Ezek ismeretlenek, így saját tapasztalatot nézve (ezek kimaradtak):


Aranyér

Gátseb

Vadhús

Szoptatási nehézségek

Szülés utáni gyermekágyi vérzés 6 hétig (Nekem csak 5 napig tartott)

2011. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem amiket leirtál szülés után rögtön elmúltak. aztán lett egy kis gátseb, de nem vészes, meg az első 3 hónapban érzékenyebb volt a mellbimbóm szoptatásnál.
2011. szept. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
és a hasatokon a csík mikor múlt el?Mi az a vadhús?
2011. szept. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Snapette ***** válasza:

Vizelet csöpögés nem, de lehet, hogy pár napig, max másfél hétig lesz kis gond a vizeletvisszatartással, nem úgy, hogy ne érd el a vécét időben, hanem hogy nem tudod olyan sokáig visszatartani, mint régebb, vagy egy tüsszentés, köhintésnél becseppen, mert nagyon megerőltetődnek ott lent az izmok, és kinyúlnak egy kicsit a szalagok.

Én nem vizesedtem, és nem is volt felpüffedve az arcom. Az izületi fájdalmak azonnal elmúlnak, amint elmúlik a plusz terhelés.

2011. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mi az a vadhús?

Nekem ilyen fibrómáim lettek - hónalj, mell környéke - a terhesség alatt, ezek nyilván nem múnak el, marad a műtét.

Igen, első baba, kislány, eddig 11 kg. A nevéről még viták folynak :) A kórházi csomag nagyjából megvan, bár minden nap kerülnek bele új dolgok, amikre eddig nem gondoltam :)

2011. szept. 17. 23:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Vizesedés:szüléskor rengeteg lement,de kb.1 hét volt mire minden.

Vizelet visszatartás: 2 éve szültem,mai napig sietnem kell a wc-re.

Izületi fájdalmak: térdem terhesség előtt se volt jó,azóta se,a gerincemnek is megártott,hiányzik az egyik s kanyarom azóta.

2011. szept. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A vadhús egy húskinövés, ami a gátseb gyógyulásakor keletkezhet, de nem annyira gyakori. A dokim úgy magyarázta, hogy a szervezetem "nagyon dolgozott", hogy regenerálódjon a seb, ezért többletet termelt. Egy kb. másfél-két centis húscafat lógott ki a hüvelyből. Fájdalmas és csúnya is volt, és sajnos csak 8 hónap után sikerült megoldani a problémát...

Én annyit javaslok, ha véletlenül Neked is lesz, akkor vetesd le! (Nekem azt mondta a doki, hogy majd a "rendeltetés szerű használat" során eltávozik magától, de nem így lett. Nagyon fájt és kellemetlen volt az együttlét miatta (is). Szóval ne hagyd magad erre rábeszélni. :o)

2011. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aztaaaa.... egyre több dolog, ami nem volt a prospektusban! :) Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat!
2011. szept. 18. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!