Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ahogy közeledik a nagy idő...

Ahogy közeledik a nagy idő egyre kevésbé igénylem az alvást. Végülis szeretnék aludni, de nem tudok és reggel fáradtan kelek, de nem tudok visszaaludni. Mennyire viseli meg a szervezetemet? Mégis jobb lenne megpróbálnom többet aludni?

Figyelt kérdés
37-38 hetes kismama
2008. márc. 14. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan így voltam, az utolsó 3 hétben jó, ha éjszaka max. 4-5 órát aludtam. Mindig kiültem a géphez netezni, hogy a páromat ne ébresszem fel, és az az érdekes, hogy egyáltalán nem voltam fáradt. Azt olvastam erről, hogy a szervezet így készíti fel magát a szülés utáni kialvatlan időszakhoz. Sajnos nem lehet előre kipihenni magad. Az én babám 2 és fél hónapos és mióta megszületett 6 óra alvás volt a rekord, amit "engedélyezett" számomra, de nem bánom, mert ránézek és elszáll minden fáradtság.
2008. márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és biztató választ. Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül és mégis túl lehet élni. Sőt talán ez a folyamat teljesen normális így.
2008. márc. 14. 07:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én rengeteget alszom még mindig.Azért már nincs meg az első 1-2 hétben lévő 15-16 óra alvás,de ha nincs meg a napi 10,akkor olyan vagyok,mint a mérgezett egér,és egész nap csak bágyadtan pislogok,de napközben aludni nem tudok.A pihenés nagyon fontos az utolsó időszakban is,mégha a szervezet készülődik is a szülésre.

Amúgy babóka okozott nekem két álmatlan éjszakát,mert nem volt hajalndó nyugton alukálni,hanem rúgdosott egész éjjel.

A szülés utáni nemalvásról meg annyit,hogy van négy kisebb testvérem,a legkisebbnél 15 évvel vagyok idősebb,így már reális rálátásom van erre az éjszakai nemalvásra,és az elején egyszer ha felébredtek éjszakánként szopizni,ha front volt,akkor akár kétszer is.De amúgy végigaludták az éjszakát,és inkább nappal balhéztak.Szerintem babája válogatja,hogy mennyit hagy aludni.

2008. márc. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a 39. hétben vagyok. És minden este már rettegek mikor sötétedni kezd, mert tudom, hogy jön az alvás ideje. A párom alszik a hálóban 8órát. Mig én a nappaliban max 4et, jövök megyek, fél óránkánt pisilek, nem tudok magammal mit kezdeni, már netezni is olvasni is unalmas...Nem vagy egyedül.
2008. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!