Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon megviselt érzelmileg...

Nagyon megviselt érzelmileg az a pár nap, amit a nagyobb gyermekedtől távol töltöttél, amíg a picit szülted a kórházban?

Figyelt kérdés
Én bele vagyok betegedve, hogy a 2,5 éves kislányom nem láthatom azalatt a néhány nap alatt, nem fogják felengedni hozzám. Ráadásul valószínű császáros leszek, így várahtóan még több időt kell bent töltenem. Nekem már most hiányzik, mit tegyek?
2011. okt. 18. 16:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A többieknek is köszi természetesen! A 64%-os válaszolót nem értem, mármint azt, hogy ő mit nem ért ezen az érzésen. Van gyereked?
2011. okt. 18. 20:47
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit túlzás, főleg, hogy már nem annyira pici


nekem kicsi 2,5 éves, ha pár napi távol lennénk egymástól(már voltunk többször) nem állna meg a világ

2011. okt. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező, én maximálisan megértelek. Két gyerekem van, 3 éves és 14 hónapos. A nagyobbom két éves volt, mikor született a testvére. El se tudtam képzelni, hogy nélküle legyek.

Én itthon szültem, így ezzel nem volt gond, mire a nagy reggel felébredt, ott volt a tesó - édes volt, ahogy odabújt hozzánk, bejelentette: nahát, itt az öcsikém!

De ha nem itthon szültem volna, akkor ambulánsan, tehát a szülés után hazajöttem volna.

Sajnálom azokat, akiknél annyira silány az anya-gyerek kapcsolat, hogy semmit nem jelent pár nap egymás nélkül....

Írtad, hogy talán császáros leszel, nem tudom, ilyen esetben mi a megoldás, de nagyon szurkolok, hogy minden rendben menjen és egyikőtöknek se legyen nagy trauma (főleg a picurnak) ha egy pár napig nem láthatjátok egymást.

Arra figyelj, hogy nagyon jól készítsd fel erre - a gyerekek döbbenetesen okosak, mindent megértenek, de nagyon elcsúszhat a dolog, ha nincs felkészítve, mert esetleg a testvérkapcsolat sínyli meg, hiszen a kicsi azt gondolhatja, a testvére "rabolta el" tőle az anyját...

Kívánok nektek minden szépet és jót, legfőképpen egy szép, gyors szülést, ami után gyorsan otthon lehetsz és örülhetsz a két szép gyerekednek!

2011. okt. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Annyira pörögtek az események,és olyan rosszulviseletem a császárt,hogy nem esett olyan rosszul,mint gondoltam,a kétéves fiam minden nap bejött.
2011. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! köszönöm Nektek is!

Nagyon bátor vagy az otthonszüléssel. Nekem sajnos nem lehet, így nem is gondolkodtam el rajta, de azt hiszem nem lenne bátorságom hozzá.... :-)

Igyekszem majd felkészülni és felkészíteni is a nagyobb kicsit.


Sajnos nekem nem túlzás ez az érzés, persze tudom, hogy a világ nem áll meg, de mint tudjuk az soha nem áll meg, akármi történik is, így ez nem vigasztal.

2011. okt. 19. 21:46
 16/17 anonim ***** válasza:
hát megértelek,én is a fiam bolondja vagyok, 3 és fél.Ha jön az öcsi, az exemnél lesz, jól ellesz.Nálunk is én vagyok a gyengébb láncszem.Olvastam sok helyen,de barátnőm két héttel ezelőtti példáján is okulva:az anyuka sír, megviseli őt, mikor vége a látogatásnak.A nagyszülők is biztos agyonkényeztetik majd a lánykádat.Személyes élmény: három ës fél voltam mikor öcsémet mutatták a kórházban,üvegablakon keresztül,örök élmény lett.Utána állítólag felmentem anyámhoz,de arra már nem is emlékszem.
2011. okt. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
KÖszönöm! :-)
2011. okt. 20. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!