Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van kedved elmesélni, hogy...

Van kedved elmesélni, hogy milyen volt a szülésed? A fájásoktól a szülésig, kort is írnátok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 16:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
21. 39-es vagyok. Párom vágta el a köldökzsinórt, fel is vette ahogy kibújt belőlem a pici, amikor a zsínórt vágta, akkor a dokim kamerázott. Nagyon jó néha-néha visszanézni:-)26 voltam.
2011. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Jan. 26-án lett volna programozott császárom, mert faros volt a fiam nagyon de 25-én reggel fél 9kor elkezdett folydogálni a magzatvíz. Szóltam a páromnak, aki egyből szaladni akart velem a kórházba, de azért én még lezuhanyoztam, hajatmostam. :) A kórházban befektettek egy szobába, ott voltunk még kettesben 1 órát, (közben szívhangot, vérnyomást néztek) ekkor kérte meg a párom egy gyönyörű gyűrűvel a kezem! :) Aztán volt 3-4 fájás de ez kibírható volt. Aztán elvittek a műtőbe (sajnos a párom nem jöhetett) dél körül. Nem izgultam, erre nagyon büszke vagyok, az egész császár témát bújtam heteken keresztül a neten, fel voltam készülve, tudtam mikor mi jön (azért volt erre szükség mert külföldön szültem és nem nagyon beszéltem a nyelvet, így semmit nem értettem amit az anesztes mondott). 12:37-re lett meg a fiam. Minden rendben volt, mire kitoltak a műtőből már a páromnál volt a baba. Nagyon szép emlék a szülésem! 1 héttel a 26. szülinapom előtt történt.
2011. okt. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egy pénteki nap elkezdett szivárogni a magzatvíz (utólag esett le, hogy az már az volt). Péntek este még elmentünk 'szórakozni' is a párommal és barátainkkal a közeli bárba, annyira semmi bajom nem volt.

Szombat reggek felkeltem, elkezdtem a szokásos takarítást, házimunkát, mosást, főzést, utána ledőltem pihenni, mikor végeztem. Aztán elbóbiskoltam.

Este 7-kor arra keltem, hogy iszonyatosan görcsölök és már vérezgettem is. Pár percen belül elviselhetetlenné váltak a fájások, 7.30-kor értek ki a mentők, beértünk kb 10 perc alatt a kórházba. Odabent már nem érdekelt, hogy ki milyen utasítást ad, felpattantam az ágyra és nyomtam, az orvosnak beöltöznie se volt ideje, épp csak egy pár kesztyűt vett fel. Nyomtam 3-at és 8.07-kor felsírt a kislányom. Nem kaptam semmiféle érzéstelenítőt, beöntést, nem kötöttek gépre meg semmi, mert nem volt rá idő. Mégis csodálatos érzés volt!!!!! A szülés maga hihetetlenül csodálatos, a vajúdás pedig simán kibírható, én azt mondom :) Mindent megér.

2011. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak! Ilyen szülés után én is azt mondtam volna simán kibírható:)


Az én kislányom kiírt nap előtt egy nappal délután 5-kor jelzett, menzesz szerű görcseim voltak 10-15-25 percenként nagyon rendszertelenül, este hívtam a szülésznőt aki mondta üljek fürdőbe és ha utána nem tudok a fájásoktól aludni ez már az, hát nem tudtam, éjfélkor elfolyt a magzatvizem bementünk a kórházba adatokat felírták, beöntés stb. ültem a labdán beszélgettünk két fájás között ez úgy hajnal kettőig viselhető volt, onnantól reggel hatig görnyedtem az ágyon 5 perces fájásokkal a gyerek feje nem illeszkedett be rendesen alig tágultam, bekötötték az oxitocint hol a párnába ordítottam, hol kérleltem minden arra járót szedje már ki belőlem a gyereket valaki, borzalmas volt a tehetelenség,a sűrű fájás+ nem aludtam két napja nagyon fáradt voltam 10 óra fele már be-be aludtam tizedmásodpercekre a fájások között, 11-kor arra eszméltem már igazán nem tudtam magamról, hogy feloltják a villanyt rántanak rajtam egyet és mondják ha jön a fájás nyomjak.. Bevallom akkor már semmilyen fájást nem éreztem csak feszülést, és néha ilyen bizsergő érzést a hasamban, én az ilyen bizsergésnél nyomtam mert nem akartam szólni, hogy én nem érzek semmit azt akartam legyen vége a fájdalomnak szüljek meg végre, 11:34 kor született meg a kislányom hatalmas megkönnyebbülés és boldogság volt, mégis azt mondom életem egyben legborzalmasabb élménye.Igaz én nem ismerem a tolófájást de a vajúdást annál inkább valakinek meg egyáltalán semmi nem fáj szülés alatt, ez olyan igazságtalan. Szeretnék neki kistestvért most 20 hónapos de ez az élmény visszatart:(


27 éves voltam ekkor

2011. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!