Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy ha széles a...

Sz.mse kérdése:

Igaz az, hogy ha széles a csípő akkor könnyebb, esetleg gyorsabb a szülés?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos.

Van, aki 3 óra alatt megszül egy majdnem 4 kilós babát vékony létére, olyan csípővel, amiről senki nem gondolná, hogy ki fog férni, akár egy 3 kilós baba!

Más meg 2 napig szenved és nehezen szül meg egy alig 3 kilós babát széles csípővel, szóval nem feltétlenül igaz.

2011. okt. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia! 175 cm vagyok ,széles a csípőm és törökülésben kitudom fordítani teljesen a térdeimet is! szóval még kötöttnek sem mondhatom magam :) sajna azonban a 4 kilós fiammal megszenvedtem eléggé!! 22 óra vajúdás... most 33.hetes vagyok a lányommal és már most parázok hogy vajon most hány órát kell szenvednem :) mivel ő sem picike 4 kg fölöttre jósolták!

a barátnőm kb 165 cm vékony, a csípője is és a dereka is! és kb 2 óra alatt végzett mindkét 3,5 kilós "csöppségével"! szóval nem tudom hogy működik ez a széles csípő könnyebb szülés de nekem nem jött be :)

2011. okt. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz. 154/40 vagyok és 3 és 3,30 kg gyerekeim születtek és csak úgy kipottyantak belőlem. (Hozzám képest nagyok voltak.) Barátnőim sokkal nagyobbak szélesebb csípővel és mind megszenvedett. Viszont ismerek olyat is aki iszonyat nagy darab csaj (szó szerint) és belőle is kipottyant a gyerek. Alkati kérdés. Nekem az első szülésnél megmondta a doki, hogy gyors menet lesz. Akkor ezt nem értettem.
2011. okt. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krisztivan ***** válasza:
Nekem széles a csípőm és mindenki mondta hogy majd könnyen szülök.Csak azt nem tudták hogy a hüvelyem kimondottan szűk.Amikor a szülőszobán voltam mindenki aki megvizsgált(nagy baba)azt mondta hogy kizárt hogy azon a lukon kiférjen mert még nem is jó szögben volt a fiam feje.Aztán mégis kinyomtuk.4430gr és 61cm.Igaz repedtem,vágtak.
2011. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem vagyok vékony, de keskeny a csípőm. Könnyen szültem. Egyébként nem a csípődön tolod ki :-) Akinek a medence izmainak lazasága sokkal fontosabb. De van, akinél még az sem segít.
2011. okt. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a szülés melyik része. Nekem széles a csípőm. A tágulási szakasz ( a méhnyak tágulása) nagyon fájt, azt hittem, szétszakadok. Viszont amikor már kitágult, és csak nyomni kellett, az már nagyon könnyen ment.
2012. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!