Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mennyi idővel...

Császár után mennyi idővel szültetek (akár császár, akár sima szülés és kérlek okot is írjatok- fájásgyengeség, nem tágultatok- baba nem ékelődött be- köldökzsinór)? (3 éven belüli válaszokra lennék kíváncsi)

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert 1. babám simán született, kitágultam, minden ok volt. A 2.nál a köldökzsinór többször a nyakán és testén volt, mindig visszarántotta, 3 ujjnyinál tartottunk, mikor császár mellett döntött az orvos. Most orvost váltanék -etikai okokból- és szeretnék tájékozódni, ki mennyit várt a következő babával.
2011. okt. 27. 05:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, ne ijedj meg!! éppen előtted írta a hozzászóló, hogy ő sem tágult, másodjára pedig simán sikerült szülnie :). Ne aggódj, nem ezért tettem fel a kérdést :).


Ennyire nehéz volt neked is a császár?

Sok sikert a "babaproject"hez :)

2011. nov. 4. 17:05
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamam 2 evvel az orias csaszaros baba utan termeszetesen szult gond nelkul.
2013. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Elsőre császárral szültem, mert a fájásokkal gyengült a szívhang. 2 ujjnyira tágult voltam, mikor a doki császár mellett döntött. Mikor a fiam 14 hónapos lesz, a lányom akkor fog születni (1 hónap múlva), a dokim szerint a kis korkülönbség ellenére még meg lehet próbálni a természetes szülést. Semmi beavatkozás (fájdalomcsillapító, kikönyökölés stb. nem jöhet szóba a hegszétválás miatt) Ha vmi nem fog stimmelni, akkor ez is császáros szülés lesz. Egyébként a heg 1 év alatt gyógyul be, azután változatlan marad. A hegszétválás esélye 1% utána
2016. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Szia!

Nekem 4 császáros szülésem volt.

Az elsőnél nem tágultam, gyengült a baba szívhangja, és fájásgyengeségem volt.

A második babám rá 3 évvel késöbb született, többszörösen koraszülött lett. Ennek oka, az orvosok nem vették észre, hogy terhességem alatt méhgyulladásom van. Ennek következtében, a 24 héten elfolyt a magzatvizem, és a baba kényszertartása, és az elhúzódó vajudás miatt császároztak. Az 1 babánál bikini vonal alatt vágtak, a másodiknál felfele, egész a köldökömig. Indoklásnak azt mondták, hogy igy jobban le tudják fejteni a babáról a méhem. A baba egészséges, már 16 éves.

A 3 babát 6 ével késöbb válaltam. Itt már tervezett császáral szültem. Az orvos mondta, 2 császár után már nem szülhetek természetesen. 39 hétre császároztak, terhességem alatt komplikáció nem volt. A 4 babával a császár után pár hónappal lettem terhes. Egészen pontosan, császár után a 4-5 hónap elteltével. Kétszer kerültem kórházba, nagyon enyhe vérzés miatt. Ettöl eltekintve zavartalan volt a terhességem. 37 héten kórházba kellett feküdnöm. Mondta az orvos, hogy nem indulhat meg a szülésem, mert az első nagyobb fájástól felrobbanna a méhem. Ezt nem azért irtam, hogy ilyesztegesselek, ez ugye már a 3 császár után volt. A 4 babámnal a 38 héten császároztak, gerinci érzéstelenítésbe. Elöző 3 altatásban volt.

Mind a 4 gyermekem egészséges.

A sok császár végül a méhem elvesztését eredményezte. Teljesen "tönkre ment". De nem bánom, mert több gyermeket nem szeretnék.

Amúgy még annyi, hogy császár után azért ki lehet bírni a vágás okozta hasfájást. És én is azt vallom, mint az egyik kedves elöttem szóló, ha már egyszer a hasadat felvágták, akkor ott lent kár szétvágatni.

2016. márc. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Revimi válasza:
Nem feltétlen kaszabolnak lent.Már a legtöbb kórházban próbálják elkerülni a gátmetszést.Az elsőt gátvédelemmel szültem,a másodikat sajnos nem mert szalutáló kéztartással született(ami állìtólag nagyon ritka)és nem fért volna ki másképp.Elnézést,hogy nem a kérdésre válaszoltam.
2017. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!