Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után kb mikor fog...

Szülés után kb mikor fog megjönni az első menstruáció? Akkor már lehet tampont használni? Közvetlen szülés után miért vérzünk? Mikortól kell védekezni az apukával?

Figyelt kérdés
Tudom szülés után 6 hétig nem lehet szexelni, és olyat is hallottam, hogy ameddig szoptatunk, addig nem eshetünk teherbe. Ez igaz? Milyen módon lehet szoptatás mellett védekezni? A gyógyszer befolyásolja a tejcit a baba szempontjából?
2009. máj. 5. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
tévhit, hogy nem eshetsz teherbe addig, amíg szoptatsz. amint szexuális életet éltek védekezni kell. ha szoptatsz akkor van olyan tabi, amit szedhetsz. Nekem akkor jött meg az elő szülés után, amikor elment a tejem, rá kb. 2 hétre.
2009. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szülés után a méh falán egy nagy seb van, ott ahol a placenta tapadt és a szülésnél levált. Amíg ez a seb be nem gyógyul, addig várezhet.

Az első menstruáció ideje egyénenként változó. Attól függ, hogy mennyi "tejtermelő" hormon van a szervezetben. Ha ezeknek a száma csökken, akkor lesz megint peteérés és menstruáció. Ezért is mondják, hogy amíg szoptatsz nem eshetsz teherbe. De védekezni azért ajánlott, mert nem tudhatod előre, hogy mikor volt az első peteérésed csak amikor már megjött vagy terhes lettél. Merthogy az érett pete előbb megtermékenyítésre vár és csak utánna menstruálsz, ha mégsem termékenyült meg. És szívás úgy értesülni az első peteérésről, hogy egyben az új jövevényről is értesülsz. Vannak olyan fogamzásgátlók, amiket szoptatás alatt is lehet szedni.

A hat hét letelte után lehet tampont használni.

2009. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már minden világos!! :)
2009. máj. 5. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:

A szoptatás egyáltalán nem biztos, hogy véd a teherbeeséstől. Egyébként nekem szülés után 26 nappal már volt menstruációm, és utána is többé kevésbé rendszeresen megjött, miközben volt elég tejem.

Szoptatás alatt marad az egyéb (mechanikus) védekezési mód, illetve van fogigátló tabletta is ami speciálisan szoptató nők is szedhetnek, erről a nőgyógyászodat kérdezd. Egyébként elég sok panaszt olvastam róla itt ezen az oldalon.

2009. máj. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!