Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz szemű kismamák/anyukák!...

Rossz szemű kismamák/anyukák! Császárral szültetek, vagy természetes úton?

Figyelt kérdés

Nekem -5 és -3,5 dioptriásak a szemeim, és állítólag ennél már nem nem szabad természetes úton szülni. (Bár úgy tudom egyéni az elbírálás, de szerintem ez elég sok...)

Aggódom emiatt nagyon... Bár még csak tervezzük a párommal a babát, de aggaszt ez a dolog.


2011. nov. 5. 14:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A retinát nézik meg, szemfenék vizsgálattal. Mivel előfordulhat, hogy el van vékonyodva, és abban az esetben nem javasolt természetes úton szülni.


Nekem -9 volt a szemem, megműttettem, lézerrel, majd azóta (évek alatt) még tovább romlott, most -1-es. Gykorlatolag olyan a retinám, mintha -10-es szemüveget hordanék.


De simán szültem, 2-szer. Még be sem pirosodott a szemem. :)


Menj el szemészhez a terhességed 3. trimeszterében, majd ő megmondja, nálad mi a helyzet.

2011. nov. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
-3,5 dioptriás szemüvegem van és természetes úton szültem kétszer is. Viszont valahol hallottam hogy ha valakinek nagyon rossz a szeme akkor császározhatják.
2014. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!