Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért néz mindenki olyan...

Miért néz mindenki olyan szánakozóan, ha meghallják, hogy császárral szülök?

Figyelt kérdés
90%-ra mondja az orvosom, hogy császáros leszek, mert olyan problémáim vannak, amik nem múlnak el a terhessség végéig. Nem vagyok megijedve a császártól, ha így kell, így legyen. A párom kifejezetten örül neki, hogy nem vágnak szét alul. De egy pár barátnőmön kívül (akiket már császároztak) mindenki sajnál. Miért?
2009. máj. 7. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert rengeteg hátrány van, szívesen felsorolom, ha gondolod, de nem akarlak ijesztgetni.

Én császárral szültem és nagyon sajnálom magam :)

2009. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Mert sajnálnak, együttéreznek. Mégiscsak egy nagy műtét előtt állsz. De ma már rutinműtét, nem kell félni. Sajnos vágnak, altatnak, de sokan kibírták már.

Örülj, hogy együtt éreznek veled. Jobb lenne, ha kárörvendeznének, vag mit szeretnél?

A szülés sem jár vágással feltétlenül "alul"

Csak a párod megnyugtatására, ha mégis a 10%.

Bár a császár lassabban gyógyul biztosan, úgyhogy házasélet ilyesmi később lesz. Ha arra gondol.

2009. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
de nem mindenkit visel ennyire meg a csaszarral valo szules pl az egyik ismerosom meg se erezte mar szules utan 2 napra ra ugyan ugy mozgot es vegeszte a dolgokat mint azelott. jo csak tobb ido kell mig begyogyul a seb es nem szabad emelgetni hajolgatni es satobbi.
2009. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Azért sajnálnak sokan, mert nem éled át a vajúdást és a szülés folyamatát. Én két gyermeket szültem simán, hatalmas élmény volt, nagy munka, de megéri. Azonban mindvégig tudtam, ha gond van, akkor megműtenek. Nem volt rá szükség, de ha a helyzet úgy hozza, hát legyen.

Nem hiszem, hogy sajnálni kellene azt, aki császárral szül, hiszen ő is ugyanolyan édesanya, mint bárki más.

2009. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Hogy miért sajnálnak? nem tudom. igen, általában azok szoktak így hozzáállni, akiknek nem volt.És jönnek a te meg sem szenvedsz érte, nem is tudod milyen a szülés dumával. Miután engem császároztak, azt mondtam, ha legközelebb ilyet hallok, nem kívánok az illetőnek semmi mást, csak hogy egyszer ő is tapasztalja meg, hogy milyen a császáros szülés!

Nem mondom, hogy könnyű volt, de nekem sem volt más választásom, természetes úton nem tudtam volna a babámat megszülni, valahogy meg csak ki kellett jönnie.

Jó egészséget és gyors felépülést!

2009. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Én is sajnállak...de meg is indoklom,h miért.Én 2 babát szültem,az elsőt 4,a 2.-at 3 óra alatt.Az elsőt EDA-val,semmi fájdalmat nem éreztem,a gátmetszésem 2 varratból állt,kb.1 hét alatt épültem fel.A 2.babánál nem kértem fájdalomcsillapítót,nem volt gátmetszésem(repedés sem!),2 és fél nap múlva mentünk haza,mintha csak vmi kiruccanáson lettem volna.Belső sérülésem egyik esetben sem volt.Ezzel szemben a császár egy nagy hasi műtétnek számít.A barátnőm császáros,és ég és föld volt a különbség közöttünk,ami az első heteket illeti(fáradság,fájdalom,kellemetlenségek stb.)Szval én nem azért sajnállak,h nem hüvelyi szülésed lesz,hanem az utána következő megpróbáltatások miatt!
2009. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák, így nem egyformán éljük meg a hüvelyi szülést és a császárt sem. Az pedig ne sajnálkozzon, aki csak elmondásból tudja, hogy milyen a császár.Amúgy meg a sógornőm 24 órás vajúdással hozta világra a gyermekét, iszonyú kínok között, ráadásul nagy volt a baba, így repedt-szakadt mindene. Nem hiszem, hogy neki "könyebb" lett volna.
2009. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 90%-ra mondták a császárt, és én is éreztem a síjnálatot. Akkor nem tudtam mire vélni, de ma már értem. Ez egy nagy hasi műtét, és az emberek sajnálják, akit valamiért megműtenek.

De nem kell evvel foglalkozni, fogd fel úgy, hogy az a lényeg, hogy a babád és Te is egészségesek legyetek.

2009. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 7. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sajnállak!! 11 hete szültem, és már megbeszéltem a dokival, hogy ha lesz következő azt is császárral szeretném. Ez véletlenül alakult így de amikor 14 óra vajúdás után odajött és azt mondta, hogy "műtét lesz" könny szökött a szemembe az örömtől mert tuti nem bírtam volna kinyomni a babót. Én annyira nem bírtam, hogy már a szülésznőt kérdeztem, hogy nem lehetne kérni, hogy császározzanak meg? De nem lehetett. Hál' Istennek 10 perc múlva jött a doki a "jó hírrel".

Nekem semmi bajom nem volt utána sem, hiszed vagy sem még én segítettem másnap a rendesen szülő szobatársaknak annyira jól voltam, ők meg szegények menni is alig bírtak. Hazudnék ha azt mondanám, hogy szaladtam de tényleg jobban voltam nálunk. És azóta sincs a világon semmi bajom. Én nem szülnék máshogy.

2009. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!