Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3. szülésed milyen volt?...

3. szülésed milyen volt? Mennyi ideig tartott?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb volt mint a második, és fájdalmasabb is, de azért nem volt hosszúnak nevezhető ez sem ( a második szülésem vajúdással együtt olyan 2és fél óra volt) a harmadik pedig 4.5 óra.

Ami nekem sokkal sokkal rosszabb volt az az hogy megpróbálták a gátvédelmet, de nem sikerült és repedtem. összevarrták ugye, de hetekig nagyon nagyon fájt, néha már négykézláb közlekedtem itthon annyira rossz volt állva, de még ülve is.

(és ugye a másik kettőt is el kellett látni, szóval nem feküdhettem naphosszat sőt szinte semennyit se).

2011. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Leghosszabb, legfájdalmasabb. 39. héten este 22-kor elfolyt a magzatvíz, fájások sehol, 2 körül kezdtek lenni, 9 óra 3 perckor született meg a kisfiam.
2011. nov. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy belekérdezek, de hátha a kérdezőt is érdekli:)


Az első szülés után fájdogált a méhem, a második után viszont felért még egy szüléssel úgy fájt, ahogyan húzódik össze a méhem. A harmadik után mi lesz?


Anyukám 3-at szült, a harmadiknál már lehetett volna apás szülés, de inkább apu hazament, mert az első kettő eléggé elhúzódó szülés volt. Mire hazaért bkv-val két kerülettel arrébb, addigra a szomszéd néni már kapta a telefont, hogy megszületett a húgom :)

2011. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

CSodálatos volt!!!:-)

Hajnal fél 3-kor kezdődött,rendszertelen fájásokkal,amik nem igazán fájtak-ahogy az előző kettő szülésnél sem!-majd 5-kor elment a párom dolgozni,beállt 6 percesre,azok már kicsit komolyabbak voltak,de még simán kibírhatók, majd 1 óra elteltével amikor a lányok felébredtek egyből beálltak 2 percesre. 20 perc múlva itt volt a mentő,addigra a tolófájások is "ideértek"... Egyedül voltam a két kicsi lánnyal,apóst is a mentők hívása előtt riasztottam... nem gondoltam,hogy ilyen gyorsan akar kibújni Mütyürkém! noha a második szülés is ilyen hosszú-rövid (nézőpont kérdése) volt,de ott a magzatburok nem repedt meg magától,a szülőágyon repesztették meg mikor teljesen nyitva voltam,magzatvízzel meg nem találkoztam a harmadik szülésnél sem,csak a tolófájások amikor jöttek..

Így,hogy mentőben szültem,nem volt gátmetszés-az előző kettőnél volt a kórházban. Szerencsére nem is repedtem.

Az első szülésemnél nem volt semmilyen utófájás,a másodiknál még a szülőágyon majd megvesztem,úgy fájt, a harmadiknál csak a szoptatások alatt volt közepesen erős úgy 2-3 napig.


Üdv: Ma 8 hete 3 gyermekes anyuka :-)

2011. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem viszonylag gyors volt az első két szülésem, de úgy volt, ahogy írtátok ti is, hogy az elsőnél kis méhösszehúzódás volt- a második után viszont dupla olyan erősen fájt, mint maga a szülés. Ráadásul a 2.szülésem kb mindenestül 2óra volt, az utófájások meg három nap után is nagyon erősen fájtak... szóval az elég rossz volt.


3hónapom van még a 3.szülésig, próbálok rákészülni, és ezért kiváncsiskodok!!

:)

Mindenkinek gratulálok a babákhoz és köszönöm a válaszokat!

:)

2011. nov. 7. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első volt 1:57 perces szülés mindennel együtt... a második majdnem dupla annyi ideig tartott,a harmadik is annyi ideig mint a második.

Tudod,bár imádom hogy a karomban van és már próbálgatja a hangszálait kis Mütyürkém,de azért irigy vagyok Rád! Nem csak a szüléseim voltak csodálatosak,de a terhességeim is. Imádtam érezni amikor mozogtak,imádtam az utolsó hónapot is,amikor igaz minden borotválás egy küzdelem volt :-)Imádtam találgatni,hogy vajon milyen neműek lesznek és hogy vajon a kiírthoz képest mikor jönnek... stb.


Nagyon boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!! :-)


Üdv: utolsó válaszadó

2011. nov. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:)

Kedves Utolsó válaszoló!!

Így van ahogy írod- én is imádom ezt az érzést, de én meg téged irigyellek, hogy már a karodban van a Picid! Nem félek a szüléstől, de már várom a terhesség végét, mert két kicsi gyerek ellátása mellett már nem olyan egyszeű kismamának lenni. :) De azért még így utoljára próbálom kiélvezni, amit tudok! :)


Minden jót Neked is!!

2011. nov. 7. 20:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondta a szülésznő minél többedik szülés annál jobban fájnak a szülés utáni méhösszehúzódások. én kaptam rá gyógyszert tőle, hogy ne fájjon. estére lett meg a baba, mondtam, adjon valamit, ez az utolsó átaludt éjszakám jó ideig. éjjel nem lehetett velem elvitték megfigyelésre.
2011. nov. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!