Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan indult a szülésed,...

Hogyan indult a szülésed, meddig tartott?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Problémamentes, "tökéletes" terhesség után úgy gondoltam, lesz egy könnyű szülésem....Nem így történt. Január 2-án hajnali 2kor elfolyt a vizem. Irány a kórház. A fájásaim egyre erősebbek lettek, de reggel 6 körül mintha elvágták volna, semmi. Aztán végigszenvedtem az egész szombati napot, aludni nem tudtam, enni nem kaptam, 3 szülést végig hallgattam a vajúdóból, a család és barátok már aggódtak, hogy mi van velem? Aztán este 10 körül kezdődtek újra a fájások, de vasárnap hajnali 5re lettek olyan "igaziak" hogy elinduljon a Babám kifelé. Reggel 6.40re meg is született :)

Szóval, én könnyebre számítottam, (mondjuk nagyon rossz volt, hogy teljesen legyengültem és kimerültem, mire eljutottam a szülésig, ahol monden energiára szükség van)de mindenért kárpótolt, mikor Hannámat a pocakomra tették, a férjem elvágta a köldökzsinórt, majd pár perc után már szopizhatott is :)

Neked mennyi van még vissza? Vagy már túl vagy rajta?

2010. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem okt. 15-én (két héttel a kíirt előtt) hajnali 3-kor indultak meg a 10 perces fájások. Elöször nem is gondoltam arra, hogy ez a babó lesz, hiszen még nem volt itt az ideje, de amikor a 10 percesből 8, majd 6 perces lett akkor már tudtam, hogy szülni fogunk. Reggel 8-kor felhivtuk a kórházat és be is mentünk. Kb. 2 cm-re voltam akkor már kitágulva. Elküldtek minket sétálni, hogy jobban táguljak. Dél körül mégcsak 4-5 cm-nél jártunk, így burok repesztéssel elfolyatták a magzat vízet. Végig kaptam fájdalom csillapítokat. A burok repesztés után már minden nagyon felgyorsult. S amikor a 2 perces fájások jöttek akkor már nem bírtam és kértem epidulális érzéstelenitést (nem akartam kérni, de nagyon jó, hogy mégis kértem). Ezután már semmilyen fájdalmat nem éreztem. 17:34-re született meg az én csodálatos kisfiam kb. a 2. nyomásra. Ahogy rám tették egyből lepisilt! :-) Csodálatos érzés volt, amikor ott szuszogott a mellkasomon. A férjem végig ott volt velem és Ő biztatott. Nélküle nagyon rossz lett volna.

Neked mennyi van még hátra? Tudod nekünk is az első baba, és én is nagyon féltem, de nem kell, mert minden rendben lesz. És annál szebb dolog nincs az életben, mint amikor érzed, hogy megszületik a gyermeked!!!

2010. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Délután már éreztem hogy fájdogál a derekam. Este 5-6 körül már 5 percenként jöttek a derékfájások, nekem nem a hasam görcsölt. Este 7-kor felfeküdtem szülőágyra és 10-re meg is született a kisfiam.
2010. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35.héten indították toxémia miatt. Burokrepesztés és oxitocin infúzió. 4óra alatt születtek meg a lányaim.
2010. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4 nappal a kiírt időpont után még semmi jele nem volt, néhány enyhe jóslót leszámítva. Délelőtt vizsgálat, nst, baba jól érzi bent magát, 3000méhnyak. Délután 3kor fájni kezdett, 10 percenként. Két órával később hívtam a szülésznőt, hogy van-e ötlete, ő megnyugtatott, hogy csak jósló, és feküdjek be egy kád vízbe fél órára, ha esetleg nem múlna el, akkor hívjam. Erősödött (nem is kicsit:)), hívtam, azt mondta befelé. Hétre beértünk, addigra bő kétujjnyi voltam, majd elment a magzatvíz. Na onnantól elmúltak a fájások, még virgonckodtam is a helye kórházi hálóingemben, hogy ha csak ennyi a szülés, akkor holnap jöjjünk újra:) Persze nem tágultam, ezért 21.15-kor megkaptam az oxitocin infúziót, amitől kiugrott a szemem:) Viszont felgyorsította a dolgokat elég alaposan, másfél óra múlva már a karomban tartottam az én kicsikémet:) Összességében valamivel több mint 8 óra volt elejétől a végéig.
2010. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én Hannám:-)18 óra vajúdás után,két napja szivárgó magzatvíz mellett,10 nap túlhordásnál végül gyengülő szívhang miatt császárral!Amúgy 4 cm-nél nem tágultam tovább oxitoci hatására sem!

A fájások viszont nagyon erősek voltak,de hang nélkül türtem,amin én magam is meglepődtem!A szülésznő nem győzött dicsérni az önfegyelmemért!

Aznap nem is volt más szülő nő,csak császáros,így a szülésznők unatkoztak mellettem!


A császár után én nagyon rosszul voltam,be is lázasodtam,de Törpilla mindenért kárpótol!

2010. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szia

nekem 3:30-kor elfolyt a magzatvizem, lefürödtem, majd fél 6-kor beértünk a korházba. szépen indult minden, hamar 5 perces fályásaim lettek, de eléggé elhuzodott, ugyhogy kértem epidurált. sajnos akár mennyire nyomtam nem sikerült normál uton megszülnöm a kisfiamat, mert arcal felfelé akart kibujni, ugyhogy megcsászároztak és 17:32-kor megszületett a kisfiam. 3290g 50cm-el ja és 3 héttel korábban. most 12 hetes gyönyörü kisbaba.

szép szülést kivánok neked!!!

2010. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok

Nekem elég viccesen indult...

A Drágám elment éjszakára dolgozni,hiába mondtam hogy maradjon,azt hitte,megint csak egy hiszti,mert nem akarok egyedül maradni :)persze akkor még sejtésem sem volt hogy mi vár rám éjszaka,hacsak nem tudat alatt...

Egész este netezgettem,tévéztem,nasiztam,meg ilyesmik,mint úgy általában,aztán 23:45re szépen elálmosodtam,gondoltam most már elpakolom a laptopot,aztán alvás.Az ám,csak mikor fel akartam állni,megindult a magzatvíz!Meglepett,még két hetem volt a kiírt időpontig.Kicsit magamhoz tértem a nagy meglepetésből,felhívtam a Páromat,szóltam anyának,anyósomnak,felhívtam öcsémet,hogy jöjjön,mert folyik a magzatvíz,erre ő megkérdezte,hogy kinek? :D Szóval éjfélre mindent előkészítettem és mindenkit értesítettem akit kellett.A csomagom már rég készen állt,letusoltam,stb.,1-re már a doki is megvizsgált.

Abban maradtunk,hogy ha reggelig nem lesznek igazi fájásaim,jön az oxytocinos infúzió.Hétkor meg is kaptam...bár kicsit késett a hatása,nem maradt el,iszonyatos fájásaim voltak! :( Fél héttől már az én Drágám is a váróban koptatta a járólapot,nekünk nem apás szülés volt.Kb olyan 10:45 körül éreztem,hogy na most akkor szülni fogunk,jöhet a doki!

12:40re már a mellkasomon szuszogott a kisfiam :) Természetesen a Páromat addigra már elzavarták,a "látogatási tilalom" miatt,épphogy hazaért,mikor hívtam,hogy megszületett a kisfia.

Tehát 5 perc híján 12 órán keresztül tartott az egész.

Nagyon fájt,nagyon megszenvedtem,nagyon kimerültem,ki is száradtam,de megérte!!!Mindenképpen megérte!

Mindazonáltal biztos vagyok benne,hogy Ő marad az én egyetlen gyermekem!Nem csinálnám végig még egyszer...

2010. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első babánál 2 nappal a kíírt időpont előtt,pénteken reggel mentünk szívhangra,(a cuccomat vittem magammal, mondtam a páromnak, hogy ma baba lesz)az orvos azt mondta, hogy maradhatok, ha szeretnék, maradtam:)egész nap velem volt a párom, anyukám és a barátnőm, sétáltunk nagyokat a kórház parkjában, lépcsőztem, és egész nap csak a hátam és a derekam fájt,nem voltak fájásaim. Mondták is, hogy csal a megérzésem:)Mikor elfáradtam felmentem a szobába aludtam, este zuhany. még apával, anyukámmal beszélgettem egy kicsit a folyosón, majd mondtam a páromnak, hogy megyek lefekszem, bekísért, felültem az ágyra és elfolyt a magzatvíz, ez volt éjjel fél 12-kor, gyors zuhany, irány a szülőszoba, ( apa, mama kint)megérkeztek a fájások is. és hajnali 1.45-kor megszületett a lánykám:):)gyorsnak és könnyűnek mondanám a szülésemet:):)Ilyen szülést kívánok mindenkinek!!!

második babám: indított szülés(túlhordás miatt)volt. délelőtt 11-kor felhelyezte az orvos a zselét. 2 órát voltam megfigyelésen, nézték, hogy jönnek -e a fájások. Jöttek:)Vissza mentem a kórterembe, ott már volt 2 anyuka, 13 órától 14 óráig azt mondom, hogy elvoltam, de 14-15 óráig azt hittem már nem bírom tovább (közben megérkezett anyukám, neki mondtam, hogyha még egyszer szülni akarok, Lőjön le:) )átcsoszsogtam a szülészetre kb. negyedórába telt a 3'út:)ott már várt az orvosom és a szülésznőm. Az orvos megvizsgált, azt mondta helyzet van:) 16.40-re megszületett a nagylány:):) Tulajdonlképpen gyors volt, de iszonyatosan fájt, szinte nem volt szünet a fájások között, komolyan azt hittem maghalok. Vágni is kellett.Később mondta az orvosom, hogyaz indítás miatt, sokkal jobban fáj, mint a spontán szülés:(Pár napig ülni sem tudtam. 21 hónapja volt, de az emlék nem halványodik.Ennek ellenére nagyon megérte:):) De azt hiszem, ha a második szülésem lett volna az első, akkor egyke maradt volna a lányom:)

Bocsi, hog hosszúra nyúlt, de olyan jó volt leírni:)Köszönöm:)

2010. jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8 nap túlhordás után befektettek a kórházba. Még aznap éjjel elfolyt a magzatvizem.5 perces fájásokkal indult, mire felkerültem a szülőszobára 3 percesek lettek. 14 óra vajúdás után sürgősségi császár kellett.A vajúdás oxitocinnal, fájdalomcsillapítás nélkül történt, de nagyn jól bírtam. A császár után viszont nagyon nehéz volt, 100 vajúdás fájna annyira, mint a császárság!
2010. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!