Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy indult a szülésed?...

Hogy indult a szülésed? Fájással vagy elment a víz? Mennyi ideig tartott a vajúdás és a kitolás?

Figyelt kérdés
37/1 első babás kismama vagyok és aggódom, mert nálunk a családban mindenki nehezen szült. Mindenkinek úgy indult, hogy elfolyt a magzatvíz (állítólag ez a ritkább szülés megindulás) és azt hallom mindenhol, hogy ha a víz megy el előbb akkor sokkal több idő telik el a baba megszületéséig.
2009. jún. 26. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szia,

37/5 hetesen, fájással indult, hajnal 2-kor kezdődött délig rendszertelenül, nem volt vészes, azt hittem csak jósló. déltől kezdtem mérni, 4-kor értünk a kórházba, 5 perces fájásokkal, 4 cm-re nyitva. 5-kor a dokim burkot repesztett (nem fáj, észre se vettem), 5 cm-re voltam nyitva, 6-kor szülőágyon voltam, 7:40-kor lett meg a fiam, kb. fél óra volt a kitolás, mert az első 3 nyomást elbénáztam és mindig visszacsúszott.

Fájdalomcsillapítót nem kaptam, csak a végén oxytocint a fájásgyengesére. Az utolsó másfél óra fájt nagyon, előtte elviselhető volt.

Ne aggódj, utána egyből elfelejted a fájdalmat, még ha most ezt nem is hiszed el.

Csak ügyesen, könnyű szülést kívánok!

2009. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyerkőcnél elfolyt délben a magzatvíz,és este 6 -ra megszületett,nem volt nehéz szülés,könnyen tágultam. A másodiknál fájásokra ébredtem éjjel,éjfél körül,és reggel 5-re megszületett,szintén könnyen.Nekem nincs rossz tapasztalatom.Jó egészséget,könnyű szülést!
2009. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem reggel fél 7-kor elfojt a magzatvizem viszont fájások nem jöttek.10 óra körül kaptam oxicotint s attól nagyon beindultak.Sajna zöld volt a magzatvizem, a drágám szívhangja nagyon leesett én pedig szinte semmit sem tágultam, így 13.15-kor császárral szültem.Nem a tágulás miatt, mert azzal még vártak volna, de a másik két dolog miatt nem kockáztattak.Azt mondta az orvos, hogy a magzatvíz elfolyás után 12 órán belül ki kell venni a babát, ha zöld a víz. A fertőzés miatt.
2009. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia

nekem este 10 korul kezdett fájni a hasam,de csak enyhén, ez tartott reggelig aztán a párom reggel bevitt a korházba és ott aztán olyan 10 korul jottek az igazi fájások (8-10 percesek), viszont nem nyíltam kaptam infuziot olyan 2 korul kezdodtek a gyakori fájások és aztán 17:15kor szuletett meg a kisfiam. Nem akarlak ijesztgetni, nem lesz leányálom, viszont nem szabad félned, én azt mondtam magamnak, hogy ha tobb millio no megcsinálja akkor nekem is menni fog és neked is :)

Szép babavárást :)

2009. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40. héten fájásokkal,este 9kor, 10kor burokrepesztés, 11kor megszületett a fiam. Nagyon gyors és nagyon fájdalmas volt,de legalább nem szenvedtem órák hosszat. Könnyű szülést kívánok
2009. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40/3 hetesen hajnali 4-kor fájásokra ébredtem,de rendszertelen volt.8-ra mentem NST-re,de hazaengedtek.Még elmentünk az Auchan-ba bevásárolni,ott már rendszereződtek a fájásaim,hazamentünk majd 4-kor elindultunk a kórházba,délután 5-kor vettek fel a szülészetre,akkor már 4 ujjnyira ki voltam tágulva,és este 22:36-kor megszületett a kislányom.De nem mondhatnám,hogy nehéz szülésem volt. Neked is könnyű szülést és jó egészséget kívánok!
2009. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szia

nekem 40+3 hetesen este 7 körül rendszertelenül elkezdett fájni a hasam, 9 körül már 5 percesek voltak. éjfélkor mentünk be a kórházba, ott hajnal 2 burokrepesztés, de akkor már nagyon szenvedtem nagyon fájt, reggel fél hatig fájások 2 percenként aztán sűrűbben akkor 6 után bejött a doki azt mondta h nyomjunk , 4-5 ször próbálkoztunk ....de sürgősségi császár lett belölö mert a köldökzsinor lejjebb volt mint a feje és nagyon gyenge volt a szivhang ahogy észrevették a szivhangot elöször azt hitték h az enyém, de mikor rá jöttek h nem 7 elött 10 percel egyből riasztották a műtőt, át toltak 2 percen belül el altattak, 5 perc mulva már kint volt és videozta a férjem ahogy mérik. hozzá teszem sem beöntést sem érzéstelenités nem volt,ittam a szűlőszobán is és miután felébredtem az altatásbol 30 percig nem kaptam levegőt, csak segitséggel..a babámat elöször délután 4 kor láttam..szebb szülést kívánok

2009. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 4 szülésből 3 fájásokkal indult, 1 a víz elfolyásával. Igazán egyik szülés se volt annyira szörnyen nehéz. Talán az 1., de az is csupán azért, mivel akkor minden olyan ismeretlen, idegen és rideg volt (17 éve!). A 2. szülés indult úgy, hogy elfolyt a víz, a többinél burkot repesztettek. Igazán a fájások egyiknél se voltak annyira erősek, hogy ne bírtam volna ki simán, érzéstelenítés nélkül. Nekem a víz este 10 körül folyt el és hajnali fél 2-kor megszületett a lányom a 4-5. tolófájásra. A 2. fiammal épp, hogy beértünk a kórházba, akkor már szinte egybeértek a fájások, a szülőszobán kb. fél órát voltam (szülés+ varrás és egyebek..). A pici 10 évvel a bátyja után, szintén a fájások beindulása után született. A fájások nem voltak erősek ekkor sem, viszont így is jól tágultam. A burokrepesztés után kb. fél órával ő is kibújt, a 3. tolófájásra.
2009. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

Félek a szülést mint általában mindenki, de már nagyon várom a kisfiamat, de egyben aggódom is, hogyan fogom bírni a fájásokat, mert nagyon kényes vagyok, mensikor is napokig csak nyögök az ágyban... Minden esetre biztos vagyok benne, hogy nem fogok belehalni, mert már annyian kibírták nálam sokkal gyengébbek is. (mindig ezzel nyugtatom magam:D) 2 napja elkezdtem a homeós bogyókat szedni és iszom a málnalevél teát is, nagyon bízom benne, hogy segíteni fognak. Nem szeretek semmivel sem sokat ellenni, úgy tervezem, hogy bemegyek és max 4-5 óra alatt lerendezem az egész szülést. Bízom az orvosomban is, sokan dicsérik. Remélem a legjobbakat. :)

2009. jún. 26. 10:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem 20 óra volt a magzatvíz elfolyásától számítva. Miután elfolyt a magzatvíz, kb. fél óra múlva kezdődtek a fájások, először csak olyan mensiszerű görcsökkel. Sajnos ekkor este volt és a kórházban nem nagyon akarták, hogy éjszaka szüljek, ezért a lelkemre kötötte a szülésznő, hogy feküdjek, még véletlenül se keljek fel, mert úgy gyorsabban tágulok. Utólag tudtam meg, hogy eléggé kiszúrt velem. Kb. 9 óra eltelte után reggel kaptam oxitocin infúziót, akkor már elég durva fájások voltak és még el kellett teljen 11 óra, mire a kezemben tarthattam a kisfiamat. Maga a kitolás csupán fél óra volt és nem fájt jobban, mint a vajúdás. Pedig én is nagyon féltem tőle, mert amíg vajúdtam, hallottam egy pár kismamát artikulálatlanul üvölteni a szomszéd szobákból. Teljesen pánikba estem, hogy mennyire fog ez még fájni, hogy ennyire üvöltenek, de már nem fájt jobban. Én viszont nem ittam málnalevél teát és nem szedtem homeós bogyókat sem. Legközelebb tuti fogok! Könnyű szülést neked!
2009. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!