Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés megindítása után, ha...

Szülés megindítása után, ha nem tágulok, mennyi idő múlva császároznak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 19:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamat 14 óra vajúdás után vették ki,lánykámat 17 óra után.
2009. máj. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én most lepontoztatom magam,de leírom a véleményem.

3 gyereket szültem magam is,ebből 2 sajnos császáros lett.A természetes szülésem életem legszebb élménye,és nem kínlódásként fogtam fel a vajúdást,hanem a szülés természetes velejárójaként ami közelebb hozott a nagy találkozáshoz.Első szülésnél teljesen természetes,hogy a kismama akár 1-2 napot is vajúdjon,nincs ebben semmi rendkívüli.Ez nem jelent végig őrült fájdalmat.Nem tudom miért kellene azért császározni,mert nincs meg a baba pár órán belül.Van akinek olyan szerencséje van,de nem mindenkinek.Nekem a fiammal hajnaltól éjfélig tartott a folyamat,és nem volt egyáltalán borzalmas.Az utolsó 5-6 óra az valóban iszonyatos fájdalmas volt,de ki lehet bírni.Én azt sajnálom,hogy a másik 2 gyerekemet nem tudtam megszülni,mert komplikációk adódtak.Egyiket 6 óra után kellett kivenni mert rosszul lett,indított szülés volt 42 hetesen.Teljesen éretlen és zárt volt a méhszáj,nem is biztattak,hogy menni fog simán.A másikat majdnem sikerült megszülnöm,vele is hosszadalmas volt a vajúdás,de elfordult a szülőágyon,rosszul lett ki kellett venni.De azt nem gondolom,hogy a vajúdás felesleges lett volna.Erre a babának és a mamának is szüksége van.

És én 2 császár után is azt mondom,az egyetlen elfogadható indok a császárra,a baba vagy a mama élete egészsége mentése megóvása.Azért mert fél a kismama a szüléstől nem szabad császároztatni.Ha minden rendben van a legjobb a természetes beavatkozásmentes szülés.

2009. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Engem 24 órát várattak 5 perces fájásokkal.Majd amikor jöttek volna a toló fájások,gyengűlt a baba szívhangja, és megcsászároztak.
2009. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én már benn voltam mert túlhortam 10 napot és indítani akarták,amit végül nem kelett.Hajnal 1 körül elkezdett folyni a víz,teljesen zárt voltam.Reggel kb.7-ig 1 újnyit tágultam.f8-8-kor kaptam oxitocint kb.f9-körül már négy újnyir nyitva voltam és mentünk a szülőszobára szülni.10-megszeületett a lányom.Az vajúdás kb.8 óra volt.

Szerintem ha a te és a gyerkőc rendben vagytok,húzzák ameddig lehet...

2009. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 órát vajúdtam, és természetes úton szültem, 9 óra alatt tágultam 1 ujjnyit, és 2 óra alatt az oxitocintól kitágultam, valamint kézzel is tágított a dokim:S (Nem volt egy leányálom a tágítás.)De a vége felé már azt mondtam, szó szerint hogy: vegyék már ki belőlem:D De azért csak előbújt:)
2009. máj. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szerintem ez attól függ hogy van e orvosa valakinek vagy nem.Nekem nem volt 18órát hagytak szenvedni pedig 6óra alatt tágultam 1centit,sajnos eredménye is van a babám nem sírt fel,apgar értéke nagyon rossz lett,oxigénhiánnyal született 1éves koráig fejlődés neurológia.Ezt elkerülhették volna ha megcsászároznak.
2010. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!