Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha január közepe helyett...

Ha január közepe helyett december közepén vagy végén indul be a szülés, akkor az nagy baj a babámra nézve?

Figyelt kérdés

Második babával jan. közepére vagyok kiírva, de már most úgy érzem,hoyg nem marad bent addig.

Lelkileg is úgy érzem, és a testem is nagyon készülődik.


Kisbabám szépen fejlődik, minden rendben vele, és úgy tűnik nagy baba lesz.


Fizikálisan is kb úgy érzem magam, mint első babával pár héttel a szülés előtt.


2011. nov. 14. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az első gyerkőccel január 1-re voltam kiírva, december 15-én született. A második babámmal január 31-re voltam kiírva, január 8-án megérkezett.

Azt leszámítva hogy elég picik voltak (2890gr-48cm és 2670gr-46cm), semmi bajuk nem lett. Így könnyebb volt megszülni őket! :)

2011. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

szerintem egy babának, ha a 37-38. héten születik semmi baja nem lesz.

Az én kislányom pont 38 hetesen született programozott császárral. 3750 gramm és 59 centi volt, tökéletesen fejlett, egészséges csecsemő.

2011. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Eetleg ha benézel még ide, azt elmondanád,hogy hogyan indultak be a szülések, és hogy éreztél-e valamit ami arra utalt hogy hamarabb fogsz szülni, mint a kiírt nap?

2011. nov. 14. 12:11
 4/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm 2. válaszoló!
2011. nov. 14. 12:12
 5/11 Zilcs válasza:
Ha a baba egészséges, és a szülés természetes úton indul be, zajlik le, akkor nem lehet baj. Születés után látszik, hogy minden kisbaba más ütemben fejlődik. Ugyanígy van ez előtte is, van olyan baba akinek 40 hét sem elég ahhoz, hogy elég erős legyen a születéshez, van aki meg már 36 hetesen normál súlyú csecsemő. Ne aggódj.
2011. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ezt szóról-szóra én is kiírhattam volna....:D

2. babámat várom, aki per pillanat 2 kg körül van, és január 20.-ra vagyok kiírva, de úgy érzem, hogy vagy dec. legvége, vagy január legeleje lesz belőle.

Nagy is a lányom, a hasamról ne is beszéljünk, és már most olyan rosszul vagyok, mint a fiammal az utolsó hónapban.

Egyébként ő is előbb jött majdnem 2 héttel.

Már tegnap gondolkodtam, hogy a kórházi motyót is össze kéne dobni a héten, ill. rámtört a függöny és konyhaszekrény mosási láz...:)))

2011. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, én 38 hetesen egy napot átgörcsölgettem, nem nagyon, de pont érezhető volt, este mondt a dokim, hogy menjek be és megnéz. Ekkor már majdnem 4 ujjnyira nyitva volt a méhszáj, így burkot repesztett. A fájások később jöttek, jól meg is szenvedtem (16 órát), végül természetesen született a fiam 3600g-mal, és 56 cm-rel.
2011. nov. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na most jót mosolyogtam!

Én is függönyöket mostam 3 nappal ezelőtt, és éppen ma küldtem át a páromnak kinyomtatni a kórházi csomaghoz a listát. :-)

2011. nov. 14. 14:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Magas a vérnyomásom, gondolom ezért születhettek előbb a kisfiaim. Bár magától indult meg mindkettő, én mégis úgy gondolom ez lehetett az oka. (Gondolták jobb lesz nekik idekint.) :)

Az első babánál este elmentem pisilni, aztán ahogy felöltöztem éreztem hogy valami csöpög. Éppen hogy csak pár csepp volt a fehérneműmön, de akárhányszor leültem vagy felálltam éreztem ezt az 1-2 cseppet. Mivel abban biztos voltam hogy nem pisiltem be :), arra gondoltam ez biztos a magzatvíz. Felhívtam a dokimat, aki azt mondta hogy ha csak 1-2 csepp, akkor az még nem magzatvíz. Ez volt este 7 felé, aztán kb 1 óra múlva elkezdtek össze-vissza jönni a fájások. 9 órára úgy voltam vele hogy biztos ami biztos menjünk be a kórházba, legfeljebb hazaküldenek. Ott ahogy megvizsgált a doki el is folyt a magzatvíz, de azt mondták mivel nemigen van fájásom majd reggel megindítják. Hajnali 3:47-kor végül megszületett magától. :)

A másodiknál éjjel 1 felé fájásokra ébredtem, amik rögtön szépen rendszeresen jöttek, 3 felé már 5 percenként, akkor mentünk be a kórházba. 5:35-kor már a kezemben tarthattam a babámat. :)

Igaz hogy nagyon picik voltak, de sokkal nagyobb ütemben fejlődtek, mint a nagyobb súllyal született babák. 2-3 hónapos korukra már senki nem mondta volna meg, hogy születésükkor nem érték el a 3kg-ot se.

2011. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt lefelejtettem, hogy nem nagyon volt semmi előjele annak hogy hamarabb jönnek világra. Talán csak az a bizonyos "takarítási láz" tört rám.

A kisebbik babánál már szilveszter előtt azt mondta a doki hogy pihenjek és ne emeljek, mert elkezdett kinyílni a méhszáj.

2011. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!