Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt, mit csináltatok?

Szülés előtt, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Észrevette valaki rajtatok,hogy hamarosan szültök?
2011. nov. 14. 15:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

Moziban voltunk a férjemmel 4kor 8kor megszületett a kisfiunk:)) Én éreztem a keményedéseket (fájásoknak nem nevezném).

Látni senki nem látott rajtam semmit.

2011. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Még az orvos sem. Délelőtt bementem hozzá NST-re, akkor alaposan megvizsgált. Közölte, hogy baba sehol. Egy hét múlva befektet, és megindítja a szülést. Nagyon el voltam keseredve, de feleslegesen, mert még aznap este 10kor megszületett a gyönyörű, egészséges lányom, aki már két és fél éves :) Amúgy volt jele, mert este "fészket raktam". Viccesnek tűnik, de tényleg. Utólag gondoltam kicsit jobban bele, hogy ösztönös volt. Teleraktam puha párnákkal és takarókkal az ágyunkat. Előtte és utána sem csináltam ilyet. Egy takaró, egy párna kész. Szép szülést kívánok!
2011. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,válaszolók!
2011. nov. 14. 15:49
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Idézem magam a szülés előttről:


"Ááá, ezek még csak jóslók! Nem, szívem, hidd el, ezek még csak jóslók, nem is igazán fáj. Nem, nem kell kórházba menni. De hiszen csak jóslók!

/Rá egy órára a kórházban:/

- Higgye el, doktornő, ezek még csak jóslók!

- De hát egy ujjnyira nyitva van, és elfolyt a magzatvíz!

- Nem, nem, tessék elhinni, ezek még csak jóslók!"


Addig hajtogattam ezt, hogy a szülésznő meg akart fojtani. :)

5 órával később megszületett a lányom, 1 óra múlva lesz három hete. :)

2011. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

én sem.

elfolyt a magzatvíz délután 3kor, de hosszasan próbáltam bebizonyítani, hogy az nem a magzatvíz volt, hanem váladék vagy pisi.

a szülésznőt felhívtam, ő mondta, hogy ez az lesz, menjek be a kórházba. másnap született meg alányunk.

2011. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
Semmi. Este 11 felé elvonultunk aludni, hajnali kettőkor már rendszeres fájásokra ébredtem. Addig még jóslók sem voltak.
2011. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél este 9-kor a helyi gyros-osnál voltunk és kérdezte, hogy mikorra vagyok kiírva. (Ismer a srác minket rendszeresen jártunk hozzá.) Mondom már 5 napja meg kellett volna szülessen. Erre ő: -Akkor sietek nehogy itt szülj meg.

A csípős gyros megtette a hatást, mert 00:05-kor olyan fájások jöttek rám, hogy nem részletezem. 6:51-kor megszületett a lányunk.

A második lányunknál 4 nap túlhordás után magzatvíz vizsgálaton a doki az asszisztensének:

- Nézd már meg ez is sárga, vagy ma mindegyiket annak látom.

Asszisztens: -Nem sárga.

Kezembe nyomtak egy papírt, hogy menjek fel a szülőszobára, de a nagyobbik lányunkra az anyukám csak délig tudott vigyázni így vissza ültem a kocsiba felvettem út közben a férjem és a gyereket átvittük anyósék és bementem szülni.

11-kor indították 12:55-kor megszületett a 2. kislányunk :)

Szóval senki nem vett észre rajtam semmit, egyébként van olyan hogy valakinek eltorzul előtte az arca. Ezt a volt védőnénink mondta.

2011. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Válaszolók mind jobbnál jobb, történet ez nagyon érdekes .
2011. nov. 14. 18:03
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem haragszol akkor nem leszek rövid,és konkrétan leírok mindent...hátha érdekel! :-)


3 -ról tudok beszámolni,nem túl röviden :-D

1. 2007.03.31. (40+3hét) hajnali 2:17 (pisilésből indultam vissza az ágyba),amikor egy halvány mensi szerű görcsöcskét éreztem.Azt gondoltam,hogy jósló. 10 perc múlva (már az ágyban) jött még egy enyhe fájás,közben éreztem,hogy megrepedt a magzatburok,folyni kezdett a víz. Ébresztettem a párom,Ő nagyon édesen percenként kérdezgette,hogy hívja e a mentőket,mit csináljon... Megmosdottam- akkor még nem volt kész a fürdőszobánk,és lavóros megoldás volt-,majd furcsán néztem a fejemből,mert még mindig enyhe görcsöcskék voltak,és nem 10 percenként,hanem 3-5 percenként. Akkor szóltam,hogy hívja a mentőt,mert össze vissza jönnek a "fájások". (Hát,igen aki először szül életében,az nem igazán van tisztában a dolgokkal!) A mentő jött is hamar,a leendő apuka kocsival jött utánunk. A mentős feszt kérdezgette,hogy van e fájás,de nem volt,viszont rettentő kényelmetlen volt ülni! -először szültem,így nem tudtam,hogy azért volt olyan kellemetlen ülni,mert a kisasszony sietett kifelé.

A kórházban,ahogy felértünk a szülészetre,nagyon gyorsan felvették az adatokat- közben átöltöztem a kórházi "köntösbe",majd irány a szülőágy,jöttek a tolók. Hajnali 4:14-kor született meg az első leányzónk. :-D (3130g, 52cm) Persze gátmetszéssel. Fogadott doki nem volt,az ügyeletes kómás fejjel látott el. A szülésznő eközben jól letolt,hogy miért nem mentünk hamarabb.


2. 2009.07.02. (41+0hét)(erre már nem emlékszem ennyire pontosan,mert előtte 2 nappal kórházba lettem zavarva,mert csendben nyílt a méhszájam,a kiírt időponton is túl voltunk,és a kicsi lányom beszólt a nőgyógyásznak...)

Hajnali 5 után kicsivel jöttek 5 percenként a fájások,amik megint nem fájtak jobban,mint az első szülésnél. 7-kor volt az Nst,az nem mutatott semmit,pedig akkor már valamivel intenzívebben éreztem az 5 perceseket! Vissza mentem a szobába,ott nagyjából 3 percenként jöttek a fájások,amikor szóltam a dokinak,aki azt mondta,hogy "ez csak keménykedés". Nem sokra rá már percenként jöttek a fájások,fél órán keresztül,mire végre mehettem a szülőágyra. Ott azonnal burkot repesztettek,teljesen nyitva voltam és rögtön jöttek a tolók. 8:48-kor született meg a kicsi (2980g, 51cm). Szintén volt gátmetszés,csak ezúttal nem hatott a varrás alatt az érzéstelenítés.


3. 2011.09.12. (40+0hét) Hajnali fél 3 (amikor felkeltem,mert a kisebbik gyerkőc rosszul aludt,és vissza feküdtem),jött az első fájás. Ez sem volt vészes,inkább csak kellemetlen. Nagyjából hajnal 5-ig össze vissza jöttek a fájások (10,14,8,15,12,8,10... percenként) ezért nem is foglalkoztam vele. Majd 5 után beállt 6 percesre (miután a párom elment dolgozni). Gondoltam,még van időm. Felébredtek a csajok,egyből 2 percesek lettek! Hú,gyorsan telefonáltam apósomnak,hogy rohamban jöjjön, gyorsan hívtam a mentőket. Mire ide értek,már tolófájások voltak... Na,nem kell izgulni,kaptam a mentőstől a leb.szást rendesen,hogy "járt maga iskolába!?,ilyenkor kell már szólni?!"stb. Após még akkor sehol nem volt. A mentőben megszületett reggel 6:40-kor a harmadik lányunk. :-D (3340g,51 cm) Mire felsírt,addigra após is ideért. A magzatvíz nem volt tiszta,szóval tudta a kis Mütyűröm,hogy mikor kell kibújni! :-D


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!

2011. nov. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Aludtam.

Reggel 6-kor keltem a fájásokra.

Fürödtem, borotválkoztam, pakoltam egy-két cuccot a táskába, felöltöztem és mentünk.


Szerencsére így is sikerült ötbb órát elszöszömötlni otthon.

2011. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!