Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elkezdődnek a fájások,...

Ha elkezdődnek a fájások, beérek a kórházba és a vizsgálatok után kiderül, hogy faros a baba, rögtön visznek császározni? Milyen az, ha megpróbálják megfordítani, és ez mikor történik?

Figyelt kérdés
2008. márc. 23. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Ha faros a babád,azt az uh kimutatja,azért csinálnak még a 36-38héten is.Utána már nem szokott megfordulni.Nálunk szüléskor nem csinálnak uh-t.Faros babát nem szoktak megfordítani,de van ahol megszületik farral.

Ne akarj császárt,ha nem szükséges.A természetes szülés a legjobb mindkettőtöknek hidd el,annak örülj,ha így szülhetsz.

Boldog babavárást,könnyű szülést.

2008. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk a faros babát, főleg első szülésnél (mint nálam) császárral hozzák a világra. Megfordítani meg sem próbálták, bár én nem is hagytam volna, mert mi van ha azért nem fordult meg, mert a köldökzsinór a nyakára tekeredett stb. Ha faros, annak biztos meg van az oka. A császárnál is, ha nem indokolt az azonnali műtét, megvárják, hogy kitágulj legalább három ujjnyira, utána kezdik csak meg a műtétet. Az előző válaszolóval meg nem értek teljesen egyet, mert van amikor a baba számára jobb megoldás a császár (nem törik pl. a kulcscsontja stb.).
2008. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első gyermeknél szoktak császározni, ha faros.

Nekem négy gyermekből három faros volt még a szülés előtti héten!!!!

Úgy fordultak meg, hogy van egy gyakorlat, amit azt hiszem egy német bába talált ki, mégpedig úgy kell csinálni, hogy az ébren töltött időd alatt két óránként húsz percig kell úgy állnod, hogy a térded és az alkarod van lenn a földön.

Így állítólag az esetek 90%-ban megfordul a baba.

Én ezt egy napig csináltam, mindhárom esetben a következő napon már éreztem, hogy megfordultak.

2008. márc. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,az utolsó válaszolótól kérdezem,hogy úgy érti,négykézláb,alkartámaszban?
2008. márc. 25. 16:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Négykézláb, csak nem a tenyered van a földön, hanem az egész alkarod.

Másképp nem nagyon tudnak már a vége felé megfordulni, így viszont nagyon jó az esély rá.

Mondom nekem három gyerekem is így fordult meg, az egyik öt nappal, a másik négy nappal, a harmadik pedig nem tudom pontosan, hogy 7 vagy 8 nappal a születése előtt.

Négy gyerekből három nekem faros volt az utolsó pillanatig, rám meg a frászt hozták.

A dokim már csak röhög rajtam, és nem hisz a szemének, amikor rájön, hogy "forgatom" a gyerkőcöket. :)))

2008. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez tök jó,hogy neked sikerült,már csinálgatom,holnap nst-n hátha tudok pontosabbat,hol a szívhang.Egyébként nekem az a szomorú,hogy a kislány végig fejvégű volt,múlt héten(37.)gondolt egyet és megfordult.Köszi mégegyszer a segítséget.
2008. márc. 26. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Bőven van időd, addig még simán megfordulhat!

Hajrá!

Várom a visszajelzést!

2008. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma reggeli nst után rögtön megvizsgált a dokim,1 ujjnyira nyitva van,a magzatvíz tiszta,azt mondta,hogy lehet,hogy ma este beindul,de az is lehet,hogy túlhordás lesz.Ja,és 99,9%,hogy császár.Azt elfelejtettem megkérdezni,hogy miért,lehet,hogy már leszállt a méh?Vagy mert már nyílik a méhszáj?Nem tudom.Minden esetre én már nem gyakorlatozok,inkább pihizek,most az esik jól.És fájdogál is a hasam,lehet,hogy a vizsgálat miatt.
2008. márc. 27. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!