Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszés az szülésnek...

A császármetszés az szülésnek minősül?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 15:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy szülés:)))

Azért szokták mondani, hogy császárral szült...

Ha nem császárral akkor simán, természetes úton szült. De mindkettő szülés.

Amúgy már bocsi, hogy ezt írom, de nem is értem, hogyan lehet ilyen kérdést feltenni.

2011. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Azért itt is fognak hagyni vajúdni, attól ne tarts.
2011. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
én is ezt akartam írni, amit az utolsó válaszoló, hogy ha csak nem programozott császárról van szó, akkor bizony fogsz vajúdni
2011. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is császárral SZÜLTEM. Nekem is azt mondta a doki, hogy nem fogom tudni megszülni hüvelyi úton, mivel faros volt a kislányom. Túlhordással feküdtem bent 6 napig, elfolyt a magzatvíz, és már tereltek is a műtőbe. Pl ilyenkor sem engedik vajúdni a kismamát. Ja, és a magzatvíz is meconiumos volt már addigra.
2011. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
56%

Ha így történik, akkor nem fogod a párodat nőnek nézni, mert képtelen szülni?

A párom is így gondolkodik, gusztustalan.

Igaz, én 2x természetesen szültem. De szerinte gáz, ha valaki nem tudja természetesen megszülni, pedig megtudná, mert orvosilag képes lenne rá.

2011. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Előző! Vannak olyan nők akik képtelenek természetes úton szülni pl téraránytalanság miatt. Nekem nem is engedte a doki, hogy megpróbáljam, mivel sérülhetett volna a baba. Bocs, hogy ezt írom, de a párodnak elég sajátságos a felfogása.
2011. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy hüje aki azt gondolja, hogy aki császárral szül, az "béna". Kisfiam haránt (keresztbe) feküdt szinte végig a terhesség alatt, így képtelenség lett volna természetes úton kijönnie. Ettől én még képes lettem volna szülni, de a baba nem így akarta :) Akkor én most selejt vagyok és nem tudom "szüléssel" megajándékozni a férjemet??


Szerencsére egy gyönyörű, egészséges kisfiúval megajándékoztam és esze ágában sincs azt gondoloni, amit előttem írtatok....

2011. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen annak minősül.

Vagy szerinted minek?

2011. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
26%

Kövezzetek meg, de szerintem pl egy programozott császár nem szülés, a szó "lelki" értelmében. Ott úgymond az anya nem tesz hozzá a baba világrajöveteléhez. Ő kihordta, majd a doki kivette a babát. Megszakad a folyamat, nincs meg az az élmény, hogy együtt végigküzdötték az utat.

Ettől még nem kevesebb az az anyuka, akinek így jön világra a babája, a sürgősségi, meg ilyen harántfekvéses császárokról nem is beszélve.

Csak hogy ne értsetek félre: szerintem a szülés élményéhez hozzátartozik az, hogy az ember x órán át vajúdik, hogy végigcsinálja az egész folyamatot.



Orvosilag nyilván szülésnek minősül, hiszen ezt a szót használjuk embernél a világra jövetelre.

2011. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem a vajúdástól lesz szülés a szülés, hanem mert egy új életnek adsz életet. Az már tök mindegy, hogy milyen úton módon.
2011. nov. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!