Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszés az szülésnek...

A császármetszés az szülésnek minősül?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 15:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

19. vagyok, és a 20.-ra reagálnék. Figyelmetlenül olvastál. Egyáltalán nem azt írtam, hogy csak a vajúdástól lesz szülés a szülés (hiszen sok olyan császár is van, amikor a vajúdás végén derül ki hogy nem tud megszületni a baba). Hanem pont hogy attól, hogy együtt végigcsinálják a dolgot az anyuka és a gyerek.

Ha belegondolsz, a császáros gyerekek többsége meg sem születne, ergo nem élne (tovább lehet gondolni, hogy az anyukákkal mi történne), pont ezért kell segíteni nekik. Régen nem véletlenül halt bele annyi anya és kisbaba a szülésbe/születésbe.


(Amúgy nem értem, hogy ha valaki kiír egy kérdést, és kap rá valamilyen választ, miért pontozza le, ha éppen nem egyezik az ő véleményével. Nem azért írta ki, hogy különböző emberek véleményét, látásmódját megtudja? Na mindegy.)

2011. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
De szülés, sőt a programozott császár is az. A programozott császárok java része is azért az, mert indokolt. Pl tesóm esete. Agyi aneurizmája van, nála még gerincbe adott érzéstelenítővel SEM szabad szülnie, csak altatásban! Ez sajna az első szülése után derült ki-ami egy jól sikerült sima szülés volt. Szerintetek választana direkt ilyen szülést? HÁt nem! De ettől még életet adhat egy babának! Szóval ő is együtt csinál majd mindent a babával- csak másképp. Nincs választási lehetősége! :(
2011. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Hát, Elég sok és érdekes válasz érkezett. A párommal beszélgettünk erről. Ő azt mondja úgy érzi nem szült. Szeretném továbbá leszögezni, hogy nem sérült ettől lelkileg, én továbbra is nőnek látom, és nagyon boldog kis család vagyunk.
2011. dec. 1. 20:04
 24/30 A kérdező kommentje:
Egyetlen választ sem pontoztam le.
2011. dec. 1. 20:06
 25/30 anonim ***** válasza:
20%
Én anyuka vagyok,de a császározásra nem mondanám, hogy szülés, mivel az anyának nem kell megszülnie a babát. Inkább műtétnek hívnám, ahogy a babát kiemelik és akkor megszületik, de az anya nem szült.
2011. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
55%
Akkor ennyi erővel te sem szültél csak nyomtál.
2011. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
72%
A császármetszés egy sebészeti beavatkozás, de attól függetlenül a szülés egyik fajtája!!! Azért írják a záróra, hogy "SZÜLÉS CSÁSZÁRMETSZÉSSEL"!!!!
2011. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
58%

kedves 25-ös,nem rosszból,és kívánom,h minden jól menjen neked mindig,de kipróbálhatnál egy császármetszést 16 óra vajúdás után...

Azt hiszem megváltozna a véleményed

2011. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szülés a császár is!!!!!!!!
2011. dec. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 breco válasza:
Minden termeszetes uton szulo anyanak, aki azt allitja, hogz a csaszazrmetszes nem igazi szules, azt kivanom, hogy elje at is amit egy csaszaros!!! A termeszetes uton szulo 3 nap utan hazamehet, szules utan masnap legalabb jarni tud. Ezzel ellentetben egy csaszaros anyukat 5 nap utan engednek ki a korhazbol, es legalabb kell 3 nap mig normalisan labra tud allni! En 13 orat vajudtam mire meglett a kisfiam, szerettem volna termeszetes uton szulni, de nem tagult ki a mehszajam. Szoval nem en kertem a csaszart, a sors hozta igy. Felhaboritonak tartom, hogy egyesek mit gondolnak a csaszaros anyukakrol.
2015. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!