Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj a szülés? Mihez...

Mennyire fáj a szülés? Mihez lehet hasonlítani? Csak egy elviselhető "görcsnek" mondható fájdalom?

Figyelt kérdés
Engem már nagyon sokat megijesztettek. Volt aki meg is nyugtatott.
2007. júl. 24. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megijeszteni de nagyon fáj. Ha hasonlitani kéne akkor a menstruációs görcseidet szorozt meg 5!!! De fel lehet rá készülni.

Saját példa: 2 szülésnél kértünk az orvosunktól gerincbe érzéstelenitő injekciót azt mondják megvannak az előnyei is meg a hátrányai is nem tudom... Nem tulzok neked de igy a szülés egy menstruációs fájdalomhoz volt hasonlitható egyáltalán nem volt fájdalmas!!! Fájt de nem jobban mint amikor megjön az embernek.

Ha nagyon félsz mindenképpen kérjél ijen injekciót az orvosdtól 2005-ben 5.000,-ft-ba került, szerintem most sem lehet sokkal több

Sok szerencsét neked

2007. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szörnyen! de tleg! de a gyerek kárpótol, odaadják, és már nem is fáj

az epidurál jó ötlet, de gátmetszést csak akkor engedj, ha tleg nagyon kell (nehezen gyógyul, csíp, éget a seb)

2007. júl. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el ezt a cikket: [link]
2007. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyira fájt, hogy nem voltam biztos benne, túlélem-e! De túléltük és most gyönyörű kis bébim alszik a kiságyban...
2007. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van. Az elsőt természetes módon szültem. Oxitocint kaptam, mert nem éreztem a fájásokat. Szinte fájdalommentesen szültem. A férjem szerint szinte kirepült belőlem három tolófájással. A gát összevarrása volt csak kellemetlen és az néha fájt is. A második gyerekkelm kipróbáltam a fájdalmas vajúdást is, de az sem volt elviselhetetlen, meg sem nyekkentem. Eltűnt méhszájjal egyedül sétáltam fel a lépcsőn a szülészeten a felvételi osztályra. Mivel faros volt a babám és nagy itt a császár mellett döntöttek. A császár utáni két hét és átvágott hassalé felülni az a gyötrelem. Szülés közben egy olyan sajátos állapotba kerül az ember...

Ha olyan könnyen szülhetnék, mint az első gyerekemet, akár tízszer is vállalkoznék rá.

2007. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon különbözö!Mindenkinél más van aki észre sem veszi és van olyan akinek gyötrelmes.Fájni fogde kibirod!Ha annyira fájna szerinted miért vállalnak több gyereket is.Ja és orvostól is függ hogy meddig szenvedsz szerintem
2007. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek máshol van a fájdalomküszöbje, így van, akinek elviselhetetlen az egész, és a halálát érzi, de van, akinek meg szimplán kibírja.
2007. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aki ordit és van akinek a könnye potyog fájdalmában.Én az utóbbiak közé tartoztam,de a baba úgy elfeledteti a fájdalmat mintha soha nem is lett volna!
2007. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon fáj. De ezzel együtt a világ legcsodálatosabb élménye. Nem kell félni, ha minden rendben megy, csak hagyd megtörténni a dolgokat és gondolj arra, hogy minden fájdalom közelebb visza babáddal való találkozáshoz. És az, hogy amikor megszületik, elmúlik minden fájdalom, az nem lelkileg van így, hanem tényleg, fizikailag abban a pillanatban már semmi sem fáj! Hihetetlenül csodálatos érzés!

Kellemes babavárást és szép szülést kívánok Neked!

2007. okt. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Ezt a fájalmat semmihez nem lehet hasonlítani. Véleményem szerint, azért hasonlítják a mensis fájdalmakhoz, mert olyan fájdalommal kezdődik. De később már nem olyan,ezt nem lehet elmondani vagy leírni, ezt a fájdalmat. egy vígasztaljon, hogy azért ki lehet bírni, mert mindenki kibírja.
2008. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!