Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvosnál szültetek,...

Fogadott orvosnál szültetek, vagy fogtok szülni? Miért?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogadtam orvost,de nem is bántam meg.Nekem az ügyeletes orvos is sokat segített,persze azért később ő is kapott borítékot.:-)
2009. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét gyerekemet fogadott dokinál(a 2.babát fogadott szülésznőnél is)szültem.Nekem fontos volt,h olyan ember legyen mellettem,akiben megbízok,ismeri és végig kísérte a terhességemet.És így is lett.Nem hagyott cserben.Az biztos,h a 3.babámnál is ők lesznek velem(meg persze a férjem).
2009. máj. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Valahogy nagyobb biztonságban érzem magam és a babámat is egy olyan szakember kezei között, akiben megbízom és számíthatok rá bármikor. Az előző babámnál is így tettem, azóta is hálás vagyok a dokimnak, szép élmény volt!
2009. máj. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azert nem, mert kulfoldon szultem es itt nincs olyan, hogy az allami korhazbol fogadhatok orvost atlagember szamara konnyen megfizetheto osszegert. Lehet privatban szulni, de akkor az tenyleg maganrendelest es magan korhazat jelent, az orvos teljes mertekben a sajat berendezeseit hasznalja es a sajat epuleteben dolgozik, nem az allami korhaz felszerelesei kozott vezeti le a szulest. Kb olyan itt a privat szules, mint ha mondjuk ott a Telki Korhazban, tehat nagyon-nagyon draga (atszamitva 2millio ft kb).

A terhessegemmel sem volt semmi gond, a szulestol sem feltem, konkret szemelyhez sem ragaszkodtam, ugyhogy foleg nem volt okom magandokinal szulni.

A masodik babat is itt es igy tervezem szulni. Ha hazakoltoznek megis meg azelott, akkor lehet, hogy "illene" dokit fogadnom, mert a sogornom szuleszno es ragaszkodna hozza, hogy nala szuljek, ha nem tennem, abbol sertodes lenne, de abba a korhazba meg csak akkor mehetnek, ha ott lenne a dokim, mert nem oda tartozunk korzetileg.

2009. máj. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldon fogok szulni, es sajat dokim van. Azonban nalunk is ugyanaz a rendszer amit az elozo hozzaszolo irt, h ha sajat dokim van maganrendszerben szulok, az o maganrendelojebe megyek, ha meg allamiban szulnek akkor eppen ahhoz az orvoshoz mehetnek aki epp be van osztva ill abba a korhazba ahol epp van hely es kozel esik a lakhelyhez. En a kovetkezok miatt dontottem igy: egyreszt az itteni adorendszer miatt a fizetesem onmagaban is / fizetesunk kettonket nezve is meghaladja joval azt a kategoriat ahol az allam kenyszerit a maganrendszerbe, h legyen maganbiztositasunk, kulonben ugyanazert a szolgaltatasert extra 1%-al tobb itteni TB-t kene fizetni. Igy ugy dontottunk h akkor inkabb maganbiztositast tartunk fel ha vmi gond van jo ha van. Ha meg mar van maganbiztositasom akkor elvezem annak az elonyet h sajat dokit valasztok javaslat utjan es en valasztom meg a korhazat is. Igaz igy is egy reszet a biztositason felul nekunk kell fizetni de igy kenyelmesebben erzem magam h mindig ugyanavval a dokival beszelek a terhessegemrol minthogy allandoan massal kene konzultalnom. mar ebben a dokiban megbizom nem igazan szeretnem ha mas lenne es ujra bizalmamba fogadni vki mast.
2009. máj. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogadott dokinál szültem, és utólag nem bánom, mert nálam komplikációk léptek fel menet közben, császározni kellett. Ugyanazokkal a tünetekkel engem rövidebb ideig hagytak 'szenvedni', mint a szobatársamat, akinek nem volt fogadott orvosa. (Napok óta vajúdás erősségű fájásaink voltak, de nem tágultunk. ja, és majdnem 2 héttel túlhordtuk mindketten). Őt csak akkor műtötték meg végre, amikor egy tapasztaltabb, normálisabb ügyeletes jött másnap reggel, értem viszont bejött a dokim a szabadsága utolsó napjaiban, és azonnal lépett, mikor látta, hogy mi van. Nagyon hálás vagyok neki.

Persze, ha minden simán ment volna, akkor nem feltétlenül kell fogadott orvos, de ezt előre nem tudhatja senki.

2009. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogadott orvosnál fogok, itt valahogy az egész "szülészet" - szülésznők,nővérek másképp állnak ahhoz akinek fogadott orvosa van. A legfontosabb pedig,hogy bármi is van, tudom hogy van egy doki aki csak rám koncentrál.

Üdv: 37 hetes kismama

2009. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fogadott dokinál szültem, előzőleg hozzá jártam magánrendelésre is. Na, a következőnél tutira nem így lesz. A dokim gyakorlatilag rám se nézett, se előtte, se utána. Menet közben kiderült, hogy császározni kell, azt megcsinálta , de utána be sem jött, hogy mi van velem. Vajúdás közben is az ügyeletesek néztek meg, mert neki derogált bejönni. Pont az oszt. vez. főorvos volt az ügyeletes, amikor kiderült, hogy császározni kell, ő szólt a dokimnak is. Így utólag már bánom, hogy azt a több tízezer forintot, amint otthagytam terhesgondozáson, nem a kisfiamra költöttem. Mindegy, ez volt a tanulópénz, a következő babámnál már okosabb leszek.
2009. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fogadott orvosom van. Azért, mert 5 éve hozzá járok, és megbízom benne, nagyon jó a szakmában is és emberileg is.

Remélem nem lesz csalódás a szülés sem, de azt biztosan tudom, hogy nála jó kezekben leszek.

Én ezért döntöttem így.

2009. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fogadott orvosom volt, gyorsan beért éjjel szüléskor, igazából semmi panaszom nincs rá, mégis úgy érzem, csak kidobtam azt a 150 ezer ft-ot az ablakon, amit a terhesgondozás és szülés alatt kapott. Most várom a 3. babánkat és nem fogadok orvost. Azt a pénzt van máshova is költenem.

Azért is döntöttem most így, mert a körzeti nődokim nagyon jó fej, megbízom benne, jobban mint az előző terhességemnél a fogadott dokimban. De szüléskor Őt sem fogadom fel.

2009. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!