Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy enyhítsem a félelmem?...

Hogy enyhítsem a félelmem? Vagy egyáltalán lehet valahogy?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok és egyre jobban félek a szüléstől. Tudom ez természetes. És mindenki azt mondaná most hogy gondoljak a jóra szépre. Hogy utána kezeimbe tarthatom a babám. Ez eddig sikerült is. Az a szép gondolat elhessegette a félelmem de most már nem annyira megy. Inkább egyre jobban félek.
2011. dec. 13. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindenkit más nyugtat meg.

Engem pl az tudott maximálisan megnyugtatni, hoyg olyan mélyen utána nlztem mindennek,hogy szinte már ott tartottam hogy le tudnáék vezetni egy szülést vagy le tudnék vizsgázni szülés témakörben az orvosin.

Na persze kis túlzással.


De pl van akit ez meg pont megrémiszt. Ha látja, olvassa hogy milyen is ez,hoyg is zajlik.


Válassz olyan módszert, ami téged képes lenyugtatni.

Ha olyan vagy mint én akkor mindent olvass el és nézz meg ezzel kapcsolatban. Ha nem akkro pedig keress valami relaxáló programot, vagy jógát, vagy bármit...

2011. dec. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 37. hetes vagyok és még mindig nem kezdtem el félni, nem tudom ez természetes-e, de már alig várom, hogy átéljem a szülést. Tisztában vagyok vele, hogy fájni fog, meg lehet komplikáció is, de én is úgy vagyok vele, mint az előző válaszoló, sokat olvastam a dologról és túl lehet élni. Gondolj arra, hogy nem fog sokáig tartani, és utána a legszebb kisbabát tarthatod majd a kezeidben. Én úgy vagyok vele, hogy sok testi lelki fájdalmat átéltem eddig, és a szülés csak egy kis hányada lesz annak az egésznek. Engem még az is megnyugtat, hogy már mindent összepakoltam, mindene megvan a kicsinek és, hogy melletem van a családom, a többi meg rjtam áll.

Csak nyugi, és kitartás:-)!

2011. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet félni, lehet nyugodtnak maradni, a lényeg, hogy a gyerek ki fog jönni, nincs mese. :)

A szülés pillanatáig izgulhatsz, de ott majd visznek magukkal az események. Akárhogy is lesz, akármeddig is tart majd, át kell rajta esni. S meg is fogod csinálni, mert nem tehetsz mást. Túl leszel rajta, mint a sok-sok anyuka.

Én is féltem. Most meg próbálok tanácsokat osztogatni. :)

Na, majd egy kis idő múlva te is ezt teszed. De jó is lesz! :)

2011. dec. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 42 hétre született a babám, és az egész terhességnek úgy indultam neki, hogy nem fogok félni. És nincs is mitől!!! Hidd el, hogy nem tudsz felkészülni arra a fájdalomra ami érni fog. Félni nem szabad, mert annál rosszabb lesz! Gondolj pozitívan az egész szülésre, nézz jobban utána mi-hogyan zajlik. Nekem ez nagyon sokat segített!
2011. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, Boldog babavárást és Jó egészséget nektek!
2011. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lányok, megírom a tapasztalatomat.

Maga a vajúdás-nem szépítem- bitang rossz, de az ember 'agyilag el tud lazulni', csak arra kell gondolni, hogy ez a babád világrajöttében segít, és minél jobban fáj, annál gyorsabban tágulsz. Amikor már érzed a tolófájásokat sokkal könnyebb lesz minden, mert tulajdonképpen nem fáj, hanem tényleg "csak" nyomnod kell,- tudod irányítani , erőt tudsz gyűjteni stb. Szóval a vajúdás része a legnehezebb, utána már jobb.

2011. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én nem féltem semmitől, nem képzeltem el semmit előre, hogy ne érjen csalódás, mindent úgy fogadtam, h ez azért kell, h hamarosan család legyünk és voltak sz*r momentumok, de minden rendben ment és úgy gondolok rá, h megérte:-) Gondolj arra, h akkor ott mindenki azért lesz, h a babád világra jöjjön, minden doki,nővér, te és maga a baba is ezt akarja majd, menni fog, tudják a dolgukat, minden rendben lesz. Parázni ráérsz ha baj van, de ne legyen!!!! Könnyű szülést!:-)
2011. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3.válaszolóval egyetértek. Baba még bent nem maradt!!! Kb a 35 héttől folyamatosan ezzel "nyugtattam" magam, hol több, hol kevesebb sikerrel. :) Mindig arra gondoltam, hogy mindenki értünk lesz ott, és együtt mi ketten erősek leszünk és megcsináljuk. Ezt néha mondogattam a Babának is.

A kiírt napra úgy bepörgettem magam, hogy a félelem helyét átvette az "Igen, menjünk!Csináljuk már!" érzés :) Valami tuti átment a lelkesedésemből a babához is, mert nagyon ügyes volt a lelkem. 8,5 óra volt a szülés és a végén 3. tolófájásra kint volt :))) Azóta is egy megmagyarázhatatlan melegség önt el, ha arra a napra gondolok. Életem egyik legfelejthetetlenebb, leggyönyörűbb napja lett. Azért írtam, hogy egyik, mert már várjuk a kis tesót azóta :))) Vele is ügyesek leszünk, és megcsináljuk!!!;)

2011. dec. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szabad félni, idegeskedni! Azt a baba is érzi!

Gondolj arra, hogy könnyű szülésed lesz!

2011. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a szülés előtt 3-4 héttel alig vártam, hogy ott legyünk már.. Sőt, az utolsó héten megpróbáltuk "előcsalogatni" is. Aztán mikor beindult.. :) Azt mondtam a férjemnek, hogy: én meggondoltam magam.. :) A nővérek persze nyugtattak, hogy szedjem össze magam, mert ez még csak az eleje, és ez még 100x rosszabb lesz. Hát őszintén, úgy is lett. De annyira gyorsan telt az idő! Nekem este 8kor repesztettek burkot, fél 10-kor már a kezemben volt a kisfiam. És mintha minden fájdalom elszállt volna, de tényleg. :) Másnap megkérdezték a nagyszülők, hogy még mindíg azt szeretnénk, hogy kisebb korkülönbséggel jöjjön a kistesó? A válaszom, igen volt. Most 3 hónapos a kisfiam, és már nem is emlékszem rá, hogy mennyire fájt.

Ne félj, olyan gyorsan pörögnek majd az események, hogy észre sem veszed, és már túl is vagy rajta! Az eredménye pedig meseszép lesz!

Könnyű szülést, és sok boldogságot kívánok nektek! :)

2011. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!