Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs fogadott dokim, de...

Nincs fogadott dokim, de nagyon félek, hogy emiatt rosszul bánnak velem, jogos a félelmem?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vezették be nálunk, hogy lehet orvost fogadni, addig csak ügyeletesnél lehetett. Én meg csak nemrég tudtam meg és már 35 hetes vagyok. Meg tudnám fizetni a fogadott orvost, csak az a bajom, hogy akihez évek óta járok nagyon jó terhesgondozásban, viszont nem akarok minden áron nála szülni, mert sok rosszat hallottam felőle. Ha tudtam volna előre, hogy lehet fogadni, akkor máshoz jártam volna :(

Most ezen parázhatok hogy szerencsém lesz-e, lenéznek vagy letojnak-e az orvos meg a szülésznő :(


2011. okt. 5. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ismerősömnek volt fogadott orvosa, nem ért rá bejönni, mert külföldön volt, a helyettese meg műtött valakit, az ügyeletes meg nem akart vele foglalkozni. Ha nincs fogadott orvosod akkor, mondanám az ügyeletesnek, hogy természetesen meghálálod, ha gond nélkül levezeti a szülést, tuti fog figyelni rád is.
2011. okt. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kórház függő. Általában nem szemétkednek, ne izgulj. Ha az megnyugtat, keress egy neked megfelelő orvost, és mond meg neki, hogy nem tudtad, hogy lehet dokit fogadni, de te őt szeretnéd és természetesen nem lennél hálátlan. Ennyi.

Én kórházban voltam az utolsó 4 hétben, és ott volt egy csajszi, nem volt fogadott dokija, be volt tojva ő is, és 3 héttel a szülés előtt fogadott fel orvost. A doki meg is jelent a szülésnél, szépen levezette és még a csecsemős osztályon is meglátogatta a csajszit. Ne izgulj!

Boldog babavárást és könnyű szülést! :)

2011. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nem volt fogadott dokim!Elvből sem, meg pénzem sem volt rá!

Hát 10ezer forintomba került az epidurál,mondhatni, hogy leszartak.Nem segítettek semmit, feküdnöm kellett a szülő ágyon, nem állhattam fel, se labda se semmi!!!!

Undorító volt!Ez a magyar egészségügy.Minden idiótának gratulálok, aki tömi ezeknek a f@sz szopóknak a zsebét!!

Nem kevés TB-t vonnak mind a kettőnk fizetéséből a párommal!!(30-40ezer), és 1szer megyek szülni, akkor is ez van.Nekem sem tesz a zsebembe senki pénzt, mert hajlandó vagyok dolgozni!!!Undorító ez az egész!!!!!!

2011. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Totál igazad van- utolsó- de pont ezért fizetjük a dokikat, hogy ne járjunk úgy mint te.... ez van.

Én is jól végzem a munkámat és soha nem kapok érte pluszpénzt, vagy nem írhatom ki, hogy egy határozat megírása- amiért fizetést is kapok- 20.000ft.... Erről ennyit. Szóval igazat adok neked- de ettől függetlenül én fizettem a dokinak- és bizony kétszer is nagyon szép élmény maradt nekem a szülés- mégha drága is volt! :)


Kérdező- hova valósi vagy, mert ha mondjuk pesti, ajánlanám a szent imre kórházat, ott még nem hallottam róla, hogy az ügyeletesnél nagyon rossz dolga lett volna egy kismamának. Ott eleve sokan is szülnek direkt ügyeletesnél.

Egyébként lutri hogy hogy fogsz járni- vagy jól, vagy sehogy- leginkább.

Remélem minden rendben lesz nálad. Én is kismama vagyok- harmadjára- de nem merném ezt megkockáztatni- sajnos.

2011. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor egy kis pozitív élmény ügyeletről:)

Tavaly szültem, nem volt dokim, szülésznőm.Végig SZTK-ba jártam ugyan ahhoz a dokihoz, de sajnos nem ő volt az ügyeletes mikor szülni mentem.

Este 10-re értünk be, a dokit úgy keltették, mert aludt, a szülésznők egész napos továbbképzésen voltak, szóval rendesen le voltak fáradva.Na mondom ez jó lesz...

De nagyon kedvesek, jófejek voltak végig!Labdázhattam, még burokrepesztés után is mondták, hogy inkább száljak le az ágyról, hogy hamarabb táguljak!Ki kellett mennem vajúdás alatt pisilni, így szülés után nem katétereztek meg, mondta a szülésznő a dokinak, hogy biztos nem kell, azért nem tudok pisilni.Persze mondta, hogy a csecsemős részen menjek el, amit tudok.A doki meg férjem végig poénkodtak.

Ja és megkérdezte tőlem az orvos, hogy kérek-e oxitocint!!Ez azért nagy szó nekem, mert még a fogadott dokik is sokszor benyomják kérdezés nélkül!Ja és meg is látogatott a csecsenős részen...A varratszedésnél kérdeztem, hogy menjek-e hozzá a 6 hetesre, ő mondta, hogy nem muszáj, de ha szeretnék, akkor mehetek a kórházba, rendelési időben.Tehát nem hívott a magánrendesésére, pedig hívhatott volna!

Úgyhogy nekem nagyon pozitív élményként maradt meg a szülés és a terhesség is!

És szerintem következőnek sem lesz dokim, max szülésznőm!

De szülésznőt még fogadhatsz, nem vagy lekésve, és ő úgyis többet van az emberrel, mint a doki!

Ja és azért sem akartam orvost fogadni, mert nagyon sok negatívat hallottam erről...közeli ismerősöm dokija konkrétan alig foglalkozott vele, pedig ügyeletes volt, mikor szült!Sokaknak épp akkor volt szabin a dokijuk, mi meg nem akartunk azért egy csomó pénzt kiadni, hogy aztán úgyis idegennél szüljek....

Ne aggódj, minden rendben lesz:)

Meg vagyok róla győződve, hogy a mi hozzáállásunk is számít!!!

Ha látják rajtad, hogy együttműködő vagy, kedves, nem "hisztis" és nem nehéz eset, akkor megértőek, odafigyelnek!Ezt egy orvos ismerősöm is megerősítette...azt mondta sajna így van, aki bunkó, azzal bunkók, aki kedves, arra jobban figyelnek.

Minden oké lesz, majd meglátod:)

2011. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy hülyén jönne ki ha hirtelen egy "idegen" dokit fogadnék, főleg ha a sajátom lesz éppen az ügyeletes... Szülésznőt nálunk nem lehet fogadni, pedig az lenne a legjobb. Sajnos nem pesti vagyok :( Valóban a hozzáállás is számít, az elsőnél sem kényeskedtem, talán azért voltak normálisak, de akkor mindenki ügyeletesnél szült. De mindig arra gondolok hogy a kisebbségieket is valahogy megszülesztik, pedig nagyon nem szeretik őket, és sok van belőlük...
2011. okt. 6. 09:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6 hete szültem, nekem sem volt fogadott dokim, sem szülésznőm, sem pénzem erre:-). Egy picit én is tartottam attól, hogy ezért gorombák lesznek velem, de hál'Istennek nem így volt. Nagyon nehéz szülésem volt, hosszú vajúdással, de mindenki nagyon rendes volt velem és nem éreztették 1 percig sem, hogy nincs fogadott orvosom. Így is, úgy is én kellett megszüljem a babókánkat, és azt a pénzt amit a dokinak adtam volna, azt inkább a kislányomra költöm. Fogadott dokinál is megmaradnak a fájdalmak.
2011. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!