Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötelező a védőnő és az...

Kötelező a védőnő és az orvos, ha a terhességem 6 vagy 7. hónapjában végleg külföldre szeretnék költözni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen védőnő és milyen orvos?

Egyébként akkor sem kötelező, ha itthon maradsz, lehetőség az ingyenes terhesgondozás, de ha nem veszel részt rajta, hát ne tedd. Bár mondjuk én azért nem venném ennyire lazán a dolgot, de te tudod. Nyilván megvan az oka, miért nem fontos az ellenőrzés.


Ha pedig a gyerek születése utánra gondolsz, akkor külföldön is van vagy szociális munkás vagy védőnő, de a gyermek fejlődését, védőoltásokat mindenhol nyomon követik.

2011. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahová költözöl ott mi az elvárás? Kérik a leleteket, a papírokat, bármit a szüléshez és az ellátások igényléséhez?

Ha kérnek, akkor kellenek az itthoni vizsgálatok is, hogy tudd bizonyítani, hogy jártál dokinál (és védőnőnél, már ha az külföldön számít).

Járj utána az adott országban mit várnak el.

Itthon kellenek az orvosi vizsgálatok, egyrészt, hogy egészséges-e a baba (de gondolom amúgy is részt vennél azért a fontos vizsgálatokon), másrészt egyes ellátásokat is csak az adott vizsgálatok és igazolások megléte esetén adnak.

2011. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi sem kötelező.

Gondolom, amíg külföldre nem költözöl, addig járni fogsz itthon is vizsgálatokra. A vizsgálatokon elkérik a terhes kiskönyvet, amit csak a védőnő állíthat ki. Orvost nem kötelező fogadni (akár költözik valaki, akár nem).

2011. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én hat hónaposan jöttem ki Angliába. Előtte otthon jártam a védőnőhöz! Most itt is kell járnom. Nem árt hidd el! Bár itt úgy sem értik azokat a lelteket amiket otthon kaptam, csinálnak maguknak. Ettől függetlenül nem rossz az ha vannak papírjaid a babáról innen is onnan is. Orvoshoz mindenképp járj ha teheted míg ki nem mész!
2011. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!