Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy jobb szülni, epidurális...

Hogy jobb szülni, epidurális érzéstelenitővel vagy anélkül, vagy más érzéstelenitővel?

Figyelt kérdés
2008. márc. 29. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképp természetesen, érzéstelenítő nélkül. Ez a legjobb a babaának is meg neked is. Én nem kérnék érzéstelenítőt, a szülés természetesen fájdalommal jár, de csodálatos élmény.
2008. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Én azt mondom,hogy ne jelentsük ki előre,hogy kérek vagy nem kérek,hanem ott helyben dől el minden.Én is a nemérzéstelenített szülés pártján vagyok,de mivel még nem szültem,így nem tudom megítélni,hogy tényleg jól gondolom-e.
2008. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Én is azt vallom, hogy természetesen, minden fájdalmával együtt át kell élni a szülést. A babának is az a jobb. Nekem nagyon szép emlék a szülés, pedig világosan emlékszem rá, hogy nagyon fájt. De a fájdalom hozzá tartozik, arra kell gondolni közben, hogy a fájdalom jó, segít, hogy találkozhassak a babámmal. Én erre gondoltam és bár volt olyan pillanat, amikor úgy éreztem, hogy nem bírom tovább, ez a gondolat mindig átsegített rajta és életem legszebb élménye a fiam születése. Fájt. Nagyon. De szeretném még legalább egyszer átélni egy tesóval (vagy többel?).
2008. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


egyetértek az előttem szólóval. Én is úgy mentem szülni a 36. héten, hogy nem kérek edát semmiképpen.

Mivel nem haladt a szülés olyan ütemben ahogy azt a baba egészsége megkívánta volna, inkább bekötötték az oxitocint, és ettől nagyon erős fájások lettek. A szülésznőm javaslatára mégis kértem edát, és nagy megkönnyebülés volt, jó időben adtak jó adagot, így a kitolási szakasz sem lett hosszabb. Nekem egy élmény volt a szülés, bár "természetesebbre" készültem.

2008. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

szia!

én is kértem volna edá-t,de nekem nem adtak mert nem volt bent ügyeletes szakorvos aki beadhatta volna! De így utólag én örülök neki! Kibírtam , és most is úgy készülök hogy nem szeretnék,de egyébként ez tényleg ott dől el! Csak ne siesd el a döntést!

Üdv.: 36 hetes kismama

2008. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!