Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az epidurális érzéstelenítővel...

Az epidurális érzéstelenítővel jobb szülni? Vagy csak sima érzéstelenítővel?

Figyelt kérdés
36hetes vagyok kicsit félek a szüléstől, de próbálok lelkileg felkészülni én a sima érzéstelenítést választottam, első baba és nem tudom, hogy melyikkel a könnyebb és kevésbé veszélyes.
2009. febr. 9. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
ÉN csak gázt szívtam, ki lehet bírni azzal, én iszonyúan féltem előtte, de ha ott vagy már nem azon gondolkodik az ember...
2009. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ne féljetek a szüléstől! Piszokul fáj, az igaz, de nagy-nagy boldogság is ez a fájdalom, mert értelme, célja van, közelebb visz a kisbabához. Én semmiféle fájdalomcsillapítást nem kaptam, de a fájdalom ellenére is életem legszebb élménye a szülés, pedig vajúdtam 14 órát keményen. De bármikor újra vállalom, és nem kell érzéstelenítő!
2009. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem teljesen felesleges dolog a fájdalomcsillapítás. A szülés nem annyira szörnyű, mint sokan mesélik. Sőt. Ha nem kérsz fájdalomcsillapítót, sokkal teljesebben éled meg a dolgot, mintha kérnél, és szinte semmit nem éreznél, csak egyszer ott a baba. Hidd el, nem annyira fájdalmas, hogy ne lehetne kibírni. Én két gyerkőcöt szültem, az első fenékkel jött előre, és kibírtam. Ezt csak azért írtam le, hogy mielőtt valaki megvádolna, hogy én nem tudom, mit jelent szülni.

Készülj úgy a szülésre, hogy nem kérsz fájdalomcsillapítót, amikor pedig ott vagy fogadd el a fájdalmat, és mindig csak arra gondolj, hogy "mindjárt vége ennek a fájásnak is...".

2009. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Én hármat szültem de ha lenne következő gyerek szivesen kérnék epiduláris érzéstelenítést ha van lehetöség rá miért ne!Pécsen a nők több mint fele epidulárisban szül.Én csak jót hallottam róla.
2009. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Miért szenvedjen az ember,ha nem muszáj? Azért találták fel és alkalmazzák a fájd. csillapitokat, mert nagyon fáj a szülés! Ti a foghúzást is csak ugy "natur" kéritek? Vagy az jobban fáj? Én juniban szülök, de biztos,hogy kérek epidurálisat! Szerintem te sem vagy mazohista,mint az elöttem szolok!
2009. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

PÉcsett szültem és kértem epidurálist és legközelebb is kérni fogok.

Így is 14 órát vajúdtam, nekem ajánlották is, mert ez is segíti a tágulást.(Én nem tágultam, túlhordtam, és hiába indították meg, így sem tágultam kellően.)

Amúgy ezt úgy adják be, hogy a kitolást már érezd, tehát addigra elmegy a hatása és tudsz tolni. Nekem este fél 10-re ment el a hatása és hajnali fél 2-kor született meg a lányom. Onnan éreztem mindent, de pl a barátnőmnek nem ment el a hatása és neki mondták mikor nyomjon, meg segítettek.

Szerintem bízd magad a dokira és a szülésznőre, mindenkinél más és más a megoldás.

Sok sikert és gratulálok!

2009. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én tavaly szültem decemberben meg a kisfiamat,és bizony kértem epidurálisat,de így utólag jobb is,mert a végén megcsászároztak.Viszont olyat hallottam,aki érzéstelenítővel szül,annak sírós lesz a gyermeke,nos ez nálunk igaz sajnos :( De akinek a fájdalomküszöbe nem magas,annak ajánlom,hogy kérjen,hiszen nincs abban semmi szégyellni való!Nem vagyunk egyformák.Sok sikert! :)
2009. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is nagyonm féltem a szüléstől.Mit szépítsen,nagyon fájt,annyira megérte! Minden percét kiéltem,és hiába,hogy fájt,akkor is csak arra gondoltam,h a természet tudja,h mit csinál.Úgy indultam neki,h ha tényleg nem bírom,kapok fájdalomcsillapítót,már az utolsó egy órában voltunk,mikor kértem volna,de mondták,h most már nem lehet,mert lelassítaná.Csak annyit tudok mondani,h meg fogod látni,nem olyan borzasztó,az elején még pihensz is a fájások között,mikor sűrűsödnek akkor meg már ott vagy a célban.
2009. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
22:37-es: A szülés NEM szenvedés. Értelme van, nem úgy mint egy foghúzásnak. Ez egy teljesen természetes folyamat, és megéri teljes egészében átélni. A fájdalom az agyban keletkezik, ha úgy áll hozzá valaki, hogy nagyon fáj, akkor úgy is fogja érezni.
2009. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Ha gyereket akarsz, akard a "fájdalmat" is! Persze, hogy fáj, de olyan szép az egész, az ember minden kínját feledteti a boldogság, amit a pici jelent. Azon kívül nagyon sok mellékhatása van az anyára is, a babára is a fájdalomcsillapításnak, amit nagyon kevesen tudnak. Magyarországon ha kell, ha nem epidurált alkalmaznak, az USA-ban már meggondolják jobban az emberek, kérjék-e, mert ott sokkal inkább tisztában vannak a veszélyeivel. Ezt konkrétan tudom, mert a párom egészségügyben dolgozott odakinn hosszú évekig, a diplomáját is ott szerezte. Szóval epidurált ne! Gázt se!!!! Ártotok vele a babának is!

A szülési fájdalom - ahogy előttem is írták - nem olyan, mint pl. a foghúzás. Ennek a fájdalomnak értelme és célja van és igenis át kell élni, én hosszan vajúdtam, nem volt könnyű szülésem, de egyszer se fordult meg a fejemben, hogy nem bírom, hogy fájdalomcsillapítás kell. Amikor az ember szül, átértékelődik sok minden. Higgyétek el, megéri a maga természetességével átélni az egészet!

2009. febr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!