Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi okozza a magzatburok...

Mi okozza a magzatburok repedést abban az esetben ha nem valami kóros állapot vagy fertőzés miatt következik be?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy pl amikor fájásokkal beindul a szülés, akokr azért történik,mert a baba hormonokkal üzen az anyának emiatt beindul a méhtevékenység.


De a burok repedését mi okozza?

Tudtommal a baba nem igazán tudja kiszakítani...


2012. jan. 2. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy nálam a szülésznő "okozta", amikor a szülőágyon megvizsgált, és már 4 ujjnyira voltam kitágulva.Rengeteg magzatvíz folyt perceken keresztül. Utána pikk-pakk ment minden, mint a karikacsapás.
2012. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem is volt burokrepesztésem szülés közben, a doki csinálta.

De én arra gondolok,amikor otthon ül az anyuka, és úgy indul be a szülés hoyg egyszer csak megreped a burok.

2012. jan. 2. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem hajnaléban volt felső burokrepedésem, kicsi magztvíz elfolyt.... Nem is gondoltam, hogy az... Aztán mégis bementem a kórházba, ahol mondták, hogy ez bizony az volt. Még 3 hetem volt hátra... Kérdeztem mitől lehetett. Azt mondta, hogy most mondhatna okosat, de ő sem tudja. De szerinte nagyon feszült a méhem az előző császár miatt, és attól, de biztosat felelőtlenség és butaság lenne mondani. Fájásaim nem voltak...
2012. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én este arra keltem, hogy valami nagyon folyik belőlem. Először azt hittem, hogy már ennyire sem tudom tartani a pisit, és szaladtam a wc-be. Majd ott tudatosult bennem félkómásan, hogy ez bizony nem akar elállni. 3 hetem lett volna még hátra. Mondta az orvos, hogy az aznapi front hatása ez, mert a légköri nyomások miatt megrepedt a magzatburok. Megkaptam a fájáserősítőt, de nem tágultam, így 15 óra vajúdás után vittek a műtőbe.
2012. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!