Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van ha nem adunk pénzt a...

Mi van ha nem adunk pénzt a dokinak szülés után? Pl. Ismerősöm ajándékcsomagot adott.

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy beszéled meg az orvossal. van olyan orvos, aki előre megmondja, hogy xezer Ft lesz a szülés, de ő biztosan veled is lesz.

Van aki nem mondja meg, csak "amennyit gondolsz", na ebbe a kategóriába belefér az ajándékcsomag sztem.

ha meg nem kér semmit (mert a terhesgondozásokon úgyis kifizettél egy kisebb vagyont, akkor mehet az ajándék biztosan.

2009. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha netán szülök és azt mondja 30 ezer és én nem tudom kifizetni...akkor azt mondják jó lehet menni??vagy mi?
2009. máj. 23. 10:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fogadni orvost ha nem bírod kifizetni . Az ügyeletes doki is levezeti a szülésed . 3 gyerekem van mindegyiket az ügyeletes dokinál szültem , minden rendben volt . Elvi okok miatt nem fogadtam orvost ! Én senki pénzéért nem kelnék fel éjjel úgy hogy aludtam pl 2 órát mert elötte ügyeltem 12-t .
2009. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát neked kell megkérdezned, mi a tarifa és ha az adott orvost választod, FEL IS KELL KÉRNED, hoyg jöjjön be a szülésre. Máskülönben nincs letisztázva... Az egy dolog, h jársz hozzá a rendelésekre, de ezt szóban meg kell beszélni, különben nem fog bemenni.

ha nincs pénzed, valóban szülj ügyeletes orvosnál, mint én tettem, és akkor annak függvényében adhatsz valamit, ahogy meg voltál elégedve az ellátással.

2009. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha magándokid van, akkor még a szülés előtt meg szokták kérdezni, hogy mi a tarifája. (ekkor még van lehetőséged másikta választani, ha netalán sokallod az összeget...) Ha mond összeget, akkor azt "kell" odaadni neki, ha nem, csak annyit mond, hogy rátok bízza, akkor ti találtok ki neki egy összeget. De azt semmiképpen nem szokták a szülésig "húzni".
2009. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt fogadott orvosom megmondta hogy valakinek a 60ezer is sok valakinek a 100ezer az semmi tehát belőtte magát árba aztán meg szülésemnél meg sem jelent...ennyit a fogadott orvosokról szerintem
2009. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdeztem előtte, hogy mennyit kér. Azt mondta, hogy nem kér semmit. Erre megkérdeztem, hogy mennyit szoktak adni, erre mondta, hogy 40-50 ezret.

Szomorú dolog, de én nem merném rábízni magam az ügyeletesre, amilyen rosszak a tapasztalataim. Viszont ha elvárod, hogy szabadideje alatt, éjszaka, hétvégén, netán ünnepnap felkeljen és bemenjen hozzád, akkor szerintem igenis illik valamit adni. Ha nem akarsz nála szülni még egyet, akkor lehet az ajándékcsomag is. De mit gondoltál beletenni? Mert szerintem 30 alatt azt sem nagyon úszod meg.

És a szülés után szokták odaadni a pénzt. Tehát ha valamiért nem tud bejönni, az pech, de a pénzed nem bánja.

Én 38. hétben voltam, amikor megmondta, hogy ő elmegy nyaralni. Bocs. Hát én megértem, ő is ember. Szerencsére nem akkor szültem.

2009. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá a dokinál, a többség megmondja mennyit kér.

Ha nem, vagy nem kér semmit, adhatsz ajándékot nyugodtan, mégsem várható el tőle, hogy éjjel vagy ünnepkor ugorjon a semmiért.

Az én dokim soha egy vasat nem vesz el tőlem, úgyhogy ajándékot kap, amit használni is tud majd.

2009. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok:

az ajándék nem mindegy, óvatosan kell bánni vele, mert pl. lehet valaki érzékeny, allergiás vagy akármi és annak édességet, vagy tea-kávé típusú csomagot adni nem szerencsés.

20-30 e alatt úgysem jön ki szerintem sem.

2009. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, végül is vissza nem fogja tenni a gyermeket :))))
2009. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!