Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Könnyebb a második szülés, ha...

Könnyebb a második szülés, ha nem sok idő telik el a két terhesség között?

Figyelt kérdés

sziasztok! második babámat várom, a két szülés között 15 hónap telik majd el.

a kisfiammal nehezen ment minden, túlhordtam, indított szülés volt, nem tágultam. méhszájtágító zselé, 3 adag oxi és egész napnyi vajúdás.

szerintetek most könnyebb lesz? vagy pont nehezebb?

és a terhesség? még csak az elején vagyok és félek a komplikációktól, végülis még nemrég adtam életet az első babámnak.

Mit gondoltok? alaptalanok a félelmeim?

Köszönöm a válaszaitokat!


2009. máj. 23. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első babád nem volt túlhordott csak az orvosok mindig az utolső menzitől számítják a terhességet.Ha a baba ki akar jönni akkor ki is fog!Nagyanyáink idejében sem volt szülés indítás...na de mindegy.

A második biztosan könnyebb lesz,mert az út már bejáratott és mivel ott van már az első babád nem nagyon fogsz ráérni előre izgulni/aggódni a szülésen így szorongások és nagyjából félelmek nélkül lépsz majd a kórházba és nyugodtabban töltöd az időt a szülőszobán, ami nagyban megkönnyíti a szülés menetét/idejét.Igy mindenkép rövidebb és szebb élmény lesz a második baba érkezése.

Tapasztalatból mondom.Az első nekem is indított volt a 38.héten,mert a dokim el kívánt utazni... 8órát vajúdtam.A második akkor jött amikor akart(39.hét). Reggel 6kor bementem a szülészetre, 2,5 óra múlva már kint is volt a drága!

2009. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

sajnos nálam tényleg túlhordás volt, zöld magzatvíz miatt indították a szülést. a vízvizsgálat előtt még azt beszéltük a dokimmal, jön a kislegény amikor akar. aztán puff..zöld víz, burokrepesztés...

2009. máj. 23. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok!sajnálom a dolgot!akkor tényleg szükség volt rá!ettől fügetlenül a 2.szülés biztos gyorsabb és könnyebb lesz még akkor is ha indítani kell újra.
2009. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy a második gyereknél rövidebb a vajúdás. Én is reménykedem...
2009. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! fő a pozitív hozzáállás! :)
2009. máj. 23. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!