Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Féltetek a szüléstől, vagy...

Féltetek a szüléstől, vagy alig vártátok? Kinek mi volt az élménye?

Figyelt kérdés
Azt hallottam aki fél tőle annak fájdalmas és hosszadalmas a szülése, aki meg nem félt tőle, hanem várta annak hamar meglett a babája, és nem fájt annyira!
2009. máj. 25. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ebben van-e igazság, de az tuti, hogy a pozitív hozzáállás nagyban segít! Én vártam nagyon!!! És előre nem féltem tőle, pedig állandóan azt kérdezgették, hogy félek-e, én meg mindig mondtam, hogy nem. Azért sem féltem, mert nem tudtam, hogy mitől kellene félnem, mert első szülésem volt, nem volt viszonyítási alapom :-)! Végülis jól sikerült, nekem öröm visszagondolni rá, így már a következőtől sem félek :-)!
2009. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 hónapja szültem, most vagyok 18 hetes terhes. Az egészséges félelem megvolt bennem, de nagyon vártam. Nem akarlak megijeszteni, de fáj az mindenkinek, csak vannak akik annyira várják már a babót,h semmi más nem érdekli őket csak az, h végre meglássák.Köztük én is. De nekem nagyon jó élmény volt, hiába fájt. A legszebb nap az életembe! És jön még 1. :D Ne félj! :D
2009. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem tőle, nagyon készültem rá a 9 hónap alatt. Persze azért izgalom volt bennem rendesen. Aztán sajnos császároztak, de azt, hogy vajúdhattam, nem bánom, akárhogy fájt is (azért ki lehetett bírni). Felkészített lelkileg a dologra. Remélem, a második babámat már természetes úton szülhetem meg.
2009. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon féltem a szüléstől,pedig már nm első baba,de gyorsan meglett,pedig egy korábbi műtét miatt tágítani is kellett.4 óra alatt megszületett.Vagyis szerintem nem igaz :)
2009. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
en a vajudastol azelso gyerekemmel nem feltem hanem a kitolastol hogy nem tudomkitolni nem is birtam kitolni ki kellet vakumozzak beloloem, most 2 eves a lanyom , es terhes vagyok, a kistesoval:) tudom hogy milyen a szules de se egyforma terheseg se egyforma szules sincs! szoval HISZEM hogy ez a baba nagyon hamar megszuletik!:)
2009. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bennem a kíváncsiság erősebb volt a félelemnél. Valószínűleg ezért is maradt Bennem csak jó emlék. Ne félj, tök jó élmény, és a fájdalomra emlékezni sem fogsz, miután a kezedbe adják a babát. :-)
2009. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már annyira türelmetlen voltam, már annyira vágytam arra, hogy lássam, hogy így simán háttérbe húzódott a félelmem.

Ettől függetlenül a szülés az szülés, talán fizikailag a legfájdalmasabb esemény az életünkben, de egyben a leggyönyörűbb, legfelemelőbb élmény is.

2009. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

En nem feltem, mivel elso szulesem volt, igy nem tudtam mitol is kellene felnem pontosan. Pedig van ket szulesz a kozvetlen csaladomban, gondolhatod mennyi tortenetet vegig hallgattam eletem soran, es persze altalaban nem a pozitivakat, ahol minden jol megy, hanem a kiugroan nehezkeseket.

Ennek ellenere nagyon vartam, nagyon kivancsi voltam, boldog voltam, hogy szulhetek es atelhetem.

Ilyen is lett a szulesem. Harom orat vajudtam, teny, hogy nem volt jo, sot, eleg rossz volt, de a kitolast meg kellemetlennek sem mondhattam, alig ereztem valamit, nem volt komplikacio, a fiam nagy baba volt, 10/10-es apgarral szuletett, nekem gatmetszesem sem volt, se repedesem, szules utan tiz oraval mar otthon voltunk es ugy eltuk az eletunket, ugy mozogtam, mintha semmi nem tortent volna (kulfoldon elunk, itt ilyen hamar kiengednek a korhazbol). Komolyan mondom, hogy engem egy fogtomes, huzas jobban letor, mint amennyire a szules. Annyi a kulonbseg, hogy tele voltam pozitiv dolgokkal, ott volt a gyonyoru fiam, irto buszke voltam magamra, a ferjem is az volt rank.

Szoval asszem, hogy eletem legszebb napja volt, barmikor mennek ismet szulni!

Szerintem jobb pozitivan allni hozza.

2009. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem féltem, inkább kicsit tartottam tőle. A legrosszabbra számítottam (alapjába véve is pesszimista alkat vagyok) és nekem bejött ez a "taktika". Teljesen kibírható kategória volt. Nem kaptam fájdalomcsillapítót, de kaptam oxitocint, ami ugye nem éppen csökkentette a fájdalmat. Vajúdtam 11 órát. Én tehát rosszabbra számítottam és ahhoz képest nem is fájt "annyira". A stressz egyébként tényleg nem jó. Nem éppen segíti a szülés előrehaladtát, sőt inkább lassítja a folyamatokat. Szerintem tudatosan kell arra törekedni, hogy ne félj tőle, tudj ellazulni és akkor könnyebben fog menni és talán a fájdalom is kisebb lesz.
2009. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Féltem tőle, szerintem mindenki fél. Elolvastam szinte mindent a témában, eljártam szülésfelkészítő tanfolyamra, még egy DVD-t is rendeltem az interneten, de mivel a babám 1 hónappal előbb érkezett, mint vártam, fel sem tudtam készülni a szülésre. Megindított szülés volt, mert a magzatvíz bár elment, de fájásaim nem voltak. Sodródtam az eseményekkel, az embernek olyankor már nincs ideje félni vagy idegeskedni, hagyod, hogy a dolgok megtörténjenek. A vajúdás fájdalmas, a fájások olyanok, mint egy erős menstruációs görcs szorozva hússzal. Maga a szülés kitolási szakasza ahhoz képest nekem nem volt fájdalmasabb, mint a vécézés egy duvább szorulás esetén. Morbid hasonlat, de tényleg olyan, és még az ingert is érzed. A gátmetszést, ha az orvosod ügyes, észre sem veszed. És amikor a baba kint van, már el is röpült a fájdalom. Az utána lévő dolgok (lepény, kanalazás, varrás) kellemetlenek, de akkor már nem is törődsz vele, simán kibírható. Nekem első babám volt, és 4 óra alatt megszültem.
2012. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!