Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek így igazságos...

Szerintetek így igazságos lenne? Többi lent

Figyelt kérdés

Van fogadott dokim, de iszonyúan elhanyagol mostanában, elég nagyot csalódtam benne, de most már nem akarok váltani, idegennél meg nem szeretnék szülni(mert körzetileg nem ebbe a kórházba tartozom..). Mindenképpen nála fogok szülni, kivéve hogyha nem megy fel nagyon a vérnyomásom(ezzel van problémám), mert akkor csak a körzeti kórházba megyünk.(az én dokim 100km-re van, a körzeti 15 percre)


Na és ő azt mondta amikor megkérdeztem, hogy mennyit kér a szülésért, hogy 50-80 ezer között szokott kapni. Mi 50et hallottunk, annyit is szántunk. De mivel ennyire elhanyagol az utóbbi időben úgy gondoltam, hogy csak 40et adok neki és azt is csak akkor, hogyha meg leszek vele elégedve..

Ez így igazságos lenne, vagy adjam oda az 50-et? És elég, hogyha a 6 hetes kontrollon adom oda vagy adjam oda akkor amikor odaadja a zárójelentésem?


(Most 6 napot feküdtem kórházba a vérnyomással(de úgy, hogy 160/100-as vérnyomásra és fehérjés vizeletre azt mondta kedd reggel, hogy péntek délután a magánrendelésén találkozunk ne izguljak...), megijedtem, felhívtam újra, azt mondta, hogy akkor menjünk le, de nagyon nem tetszett neki..

A kórházban vártam, hogy jöjjenek értem, megüzente, hogy várjam meg, fél óra és jön... 1 órát vártam rá, azért hogy megmondja, hogy jövő héten pénteken a magánrendelésén vár...

Megígérte, hogy elintézi a kenetvétel eredményét is, azt se intézte el, ha nem kérdezek rá, nem kapok gyógyszert sem....)


2012. jan. 13. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nemvesz komolyan inkább nem is regisztrál téged.Mi ugy voltunk ezzel a dologgal hogy simán mentem szulni és ha baj lessz ugyis kotelesek segíteni rajtunk.Minden rendben volt és simán lement a szulés egy cent nélkul bárkinek is.De ez csak az én véleményem:)
2012. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

telejsen mindegy most mit tesz az orvos.


Ö bemegy akár éjszaka is a szülésre fogja a kezedet végig, és ott ücsörög melletted. Ha ezért 50 ezret kér akkor azt ki kell fizetni. ha nem tetszik akkor menj máshoz szülni vagy szülj meg annál aki bent lesz. A doki habár gusztustalan hogy ez feketén megy, de akkor is bemegy hozzád akár hétvégén is és csak veled van ott ezt meg kell fizetni.

2012. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fogadott dokim még a szülésemre se jött be, (elment szabira)úgyhogy nem mindig szorongatják lelkesen a kismamik kezét:S

Én simán 40ezret adnék neki, mire föl a nagy hála? (Nem hiszem h a szülésen ott fog brillírozni, mert ált. úgy szokott az lenni kedveseim, hogy szülésznő foglalkozik a kismamival, aztán mikor 4 ujjnyi a méhszáj, kikiabál, hogy "doktorúúúúúr!". Hát ennyi.

Vannak lelkiismeretes, jó dokik is-ilyenről is hallottam már- de a többi....:S

2012. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krisztivan ***** válasza:

Fogadott a dokid.Vagyis vagy kifizeted amit mondott(mert butus fejjel megkérdezted)-bocsi-vagy szülsz az ügyeletesnél.Ha nem kérdeztél volna rá akkor akár 20,000.-is elég lett volna:-))

Véleményem az ,hogy ha baj van akkor kötelesek ellátni titeket,ha pedig nincs akkor bárkinél meg tudsz szülni.

Nekem nagy babám lett,ügyeletesnél szültem,mindent megtett értünk(pedig adtam munkát rendesen).

Persze így is úgy is te döntesz,de szerintem ha már most ilyen akkor inkább keresnék egy másik dokit.Aki megfelel az elvárásoknak:-))

2012. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orovs leginkább semmit sem csinál szülés alatt, óránként bejön, megnézi a méhszájat, majd amikor nyomsz, szerencsés esetben ő csinálja a vágást, a végén meg összevarr.


Nekem volt fogadott orvosom, de mivel még a gátmetszést is a szülésznő csinálta, a doki csak a végén összevarrt, ráadásul egész szülésnél türelmetlen volt, hazudott is, h még két fájás, és mehetek s szülőágyra, de mégis meg kellett várni vagy 6-7-et, (közben nem vizsgált meg, csak hasraütésre mondta, amikor szóltam, h megvolt a három, jól van, hadd jöjjön még...), szóval én "szemét voltam".


Megcseréltem a borítékokat, a szülésznőre 10ezert szántunk, az orvosnak pedig 50ezret. Fordítva kapták...

2012. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magánrendelésen is fizetsz, a szülés az más. Ha bemegy időben, és rendesen levezeti a szülést, akkor adj neki 50-et. Nekem azt mondta a doki 3 éve, hogy 40-50. Én 50-t szántam. De előtte NST-n órákat vártam rá a kórházban, meg utolsó nap nem is vártam meg, mert elegem lett. Nálam úgy kezdte, hogy letolt, hogy előző nap meg kellett volna várnom, mert ő nem akart vasárnap bejönni, inkább megindította volna tegnap. Erre már a férjem mondta, hogy 3 órát vártam, mégis mennyit kellett volna még. Aztán kivettünk egy 10-est a borítékból. (Mondjuk ezt ő nem látta.) De más anyuka mondta, hogy ő 30-at adott. Végülis van, aki nem kérdezi meg, hogy mennyit kér a doki, ő jár jobban. Talán nem is emlékszik, hogy te megkérdezted. A mai világban 40 ezer Ft is szép pénz. Pláne, ha könnyen szülsz.
2012. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe semmit nem adnák neki.Kétszer szültem egyszer sem volt fogadott dokim és megszültem.Nekem kell megszenvedni a szüléssel nem neki.Egyszerre szültem egy másik kismamával és nem részesült különösebb bánásmódban,pedig fogadott orvosa volt.Bármelyik doki összevarr,egyebet úgysem csinálnak.A szülésznőnek adtam csak pénzt,mert ő segített azzal,hogy mondta mikor és hogyan vegyem a levegőt,ő tágított,nézte a méhszájat és vágott is.Ha mindenképp ragaszkodsz a fogadott orvoshoz akkor csak 40.000-et adj,még ennek is örülhet ha így elhanyagol,hidd el nem fog veled szebben bánni ha 50.000-et adsz vagy 60-70-80-at.Szerintem a zárójelentéskor add oda neki.Szülés után úgyis megvizsgál minden nap,majd figyeld meg hogy akkor hogyan viselkedik veled.Nehogy már tarifája legyen,ez pofátlanság.Örüljön hogy nem jelenti fel senki,amiért ennyi pénzt feketén eltesz magának.Úgyhogy ne legyen lelkiismeret furdalásod.Jól fog még jön az a pénz neked is amikor meglesz a babó.Szép babavárást!2 hónapos kisbaba anyukája
2012. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért kell pénzt adni? Ezt sosem értettem. Ez a dolga.. fizetsz neki eleget a magánrendelésen. Egyébként azt sem értem miért nem jó az ügyeletes orvosnál szülni, ugyanolyan diplomája van mint a másiknak.

Igaz, én nem nagyon tudom mi folyik otthon mert külföldön élek, de itt ha pénzt próbálnék adni az orvosnak, hülyének nézne. Az első szülésem után vittünk egy ajándékcsomagot a szülésznőnek, teljesen le volt döbbenve hogy ő már 10 éve ezt csinálja de soha nem kapott ilyet.

Szerintem az otthoni orvosok iszonyú pofátlanok, pedig ne mondja nekem senki hogy olyan rosszul állnak anyagilag, főleg az akinek magánpraxisa is van...

2012. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Sajan itthon elég gáz a helyzet az orvosok fizujával.Nem a semmiért tartják a markukat.Szóval ez a dolog is érthető a részükről.De az is igaz,hogy nem csak kényszerből kéne orvosnak menni,hanem azért is,mert ez az illető "álma",élete.elég sok a bunkó doki.Azt tudom,hogy én nem fogadok dokit,sajnos ahol lakom nincs is nagy választék,szóval a nem túl normális orvosoknak nem fogok pénzt adni azért,hogy ne legyenek velem normálisak.Azt ingyen is megtehetik:).
2012. jan. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!