Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetes vagyok, a vérképem...

38 hetes vagyok, a vérképem elég halovány és erős vashiányom is van. Ment valaki nagyon vashiányosan szülni? Nem volt probléma, szövődmény a szülés alatt/után?

Figyelt kérdés

Eredményeim és a határértékek:

hgb: 100 (120-160)

vas: 7 (10.8-28.8)

transferrin: 4.1 (2.0-3.6)

ferritin: 10 (30-200)


Most 3x1 tbl vasat szedek, 10 nap múlva megyek újabb vérvételre. Korábban is szedtem vasat, de ahelyett hogy emelkedne, csökken a vasam.


2009. máj. 26. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
attól függ milyen vasat szedsz. kell szedni mellé c-vitamint különben semmit sem ér az egész.
2009. máj. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is vashiányos voltam azt pontosan nem tudom hogy mit kellett rá szednem, de renbejött.Normál módon simán szültem meg az angyalomat:)
2009. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont egy ilyen rossz eredmény miatt kaptam egy alkalommal vénásan vasat ,és hál Istennek nem volt semmi gond a szülésnél ,utána igaz vagy 3 hétig nagyon sápadt voltam de szülés után 2 orával már sétáltam elmentem fürödni kisérettel!Sztem érdeklődj utána a dokidnál h nem e lehetne kapnod neked is ilyen vaskészitményt!Üdv :8 hónapos kiscsajszi anyukája
2009. máj. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, szedek C vitamint a vas mellé.
2009. máj. 26. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem termeszetes szulesem volt vashianyosan. Azon a heten derult ki es mar semmit sem tudtunk lepni ellene, mert a fiam megszuletett.

Nalam csak annyi gond volt, hogy nagyon erosen vereztem, veralvadasi problemam volt. Ket injekciot kaptam miatta szules utan fel oran belul, mert konkretan annyira vereztem, hogy amikor felalltam az agyrol annyi ver zudult ki, mint kb magzatviz elotte. Beigertek, hogy potolast kapok, ha a masodik szuri utan sem csillapodik a helyzet, de megusztam.

2009. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. máj. 27. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!