Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés volt, amikor...

Milyen érzés volt, amikor megéreztétek az első fájást, és leesett, hogy ez már AZ?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél egy kicsit megijedtem, nem tudtam mi vár rám. Végül könnyű és gyors szülés volt. Nem vagyok az a pánikolós típus, szóval csak magamban rendeztem le a "megijedést". Jöttek a fájások, mentem zuhanyozni, szóltam a férjemnek, hogy lassan indulunk, menjen ő is zuhanyozni, enni. Áthívtam a barátnőmet, hogy vigyen be minket a kórházba, ő meg azt hitte humorizálok, mert annyira nem látszott rajtam a vajúdás.


Másodiknál nagyon megkönnyebbültem, hogy végre fájások,mert őt túlhordtam egy héttel. Már nagyon vártam a szülést, így amikor jött az első fájás, akkor kb kiugrottam a bőrömből. Szóltam a férjemnek, hogy jöjjön haza a munkából, szóltam egy barátnőmnek, hogy jöjjön át a lányomért, szóltam egy barátomnak, hogy jöjjön át, és vigyen be minket a kórházba. Na ez a barátom tisztára pánikolt, hogy úristen mi lesz, meg hogy lesz, én meg csak itt pakolásztam magamnak meg a lányomnak, vártam a férjemet, táncolgattam (az jól esett fájások között). Már úgy kellett leszidni a barátomat, hogy ne pánikoljon már, csak szülni megyek, nem meghalni. Tök aranyos volt amúgy :) aztán jött a férjem, és amikor megtudta, hogy 2-3 perces fájásaim vannak, ő is bepánikolt :) aztán jó nagy forgalomba kerültünk, már a dokim is hívogatott a kórházból, hogy hol a fenében vagyunk már, mit mászkálok 2 perces fájásokkal. Végül beértünk, és tök jó hamar meg is szültem.

Szóval jó volt mindkét szülés, jaj bocs egy kicsit hosszú lettem, de most olyan jól esett leírni :)

2012. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eddig mindkétszer "leesett".

Az ember mindig bizonytalan, többedik gyereknél még bizonytalanabb, legalábbis én, de másoktól is ezt hallom. :o)

Sokszor gondoltam, hogy "na ez már az lesz", de amikor belém hasított az első "rendes fájás", akkor mindig tudtam, hogy "most tényleg" kezdődik. :o)


Második babánál nagyon örültem neki, hogy végre indul, mert már 3 hete "szülni akartam".


Kíváncsi vagyok, harmadjára hogy esz, azt mondják, nincs két egyforma szülés...

2012. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

èn túlhordtam 10 nappal és beküldtek szülés indításra.

azt mondták, hogy valami löttyöt kapok majd szép lassan adagolják az oxitocint akár 3 napig is elhúzódhat, és akár császár is lehet a vége.


bementünk reggel 7-re. megvizsgált a bába, majd felrakot ctg-re és ott jött az elsö, ami után mondtam a páromnak hogy nem kell ide lötty, mert ez már tuti az volt. Az elsö után leesett mert erös és elég fájdalmas volt.

Jött az orvos Uh-ni és ott hanyatfekve volt még gyorsan 2 fájásom, mondtam neki hogy olyan erös hogy hagyja abba az UH-t mert nem bírok feküdni. Akkor felültünk tü bekötésre (nálunk mindenki kap tüt a kezébe ha valami baj van csak nyomják bele amit kell) és megint volt 2 nagyon erös fájásom ekkor közölte is a doki hogy nem kell itt már indítani. Majd ahogy felálltam elfolyt a magzatvíz és kb rá 3-4 órára meglett a baba.

2012. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó érzés volt.Az elsőnél csak izgatott voltam,egyáltalán nem féltem,hiszen nem is tudtam mitől kellene félnem.A 2.-nál szintén izgatott voltam,és elsírtam magam,hogy én ezt nem is akarom...aztán 3 óra múlva a kezemben volt a baba.
2012. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mindkét esteben nagyon jó érzés volt, hogy véééégre ez az! éjszaka kezdödött mindkétszer, és nagyon nyugodt voltam, picit izgatott :)
2012. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első szülésem magzatvízelfolyással kezdődött és nem voltak fájások, oxitocinnal "csináltak" fájásokat már a szülészeten. A 2-nál nem is tudtam milyen lehet az? Már szülés előtt hetekkel éreztem keményedéseket, meg görcsöléseket, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Aztán egy nap éjfél tájban újra jöttek a görcsölések, kesze-kúszán. Na, ez mondom biztos nem az, mert nem 20 percesek pl. hanem össze-vissza jönnek, 5-3-8 percenként.

Olvastam-itt is. hogy akkor már nem jósló, amikor járkálásra nem múlik el. Hát járkálni kezdtem és nem múlt... na, akkor már sejtettem, ez vmi más lesz....Szóltam a férjemnek és már indultunk is be a kórházba.

2012. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!