Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 11-dik hétnél járok. Az...

A 11-dik hétnél járok. Az normális hogy 5 kg. híztam? Vagy kicsit diétáznom kellene? Ha most ennyi akkor mennyi leszek ha szülni megyek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem figyelj oda mert sajnos én is így jártam. Tudod a nyugalom, ráérés, kívánosság és dupláját ettem mint korábban és sokkal kevesebbet mozogtak mert veszélyeztetett voltam. A végén magamra sem ismertem úgy néztem ki mint egy cet. Később olvastam, hogy a nagy hizás hajlamosit a terhesség végén a toxikozisra ami nálam el is kezdődött. 25 kilót hiztam, de már szülés után 5 hónapal minden a régi volt. Kellemes baba várást, vigyázz magadra!
2012. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én összesen híztam 11kg-ot.De én a 10.héttől a 16.hétig napi 2-szer hánytam,enni se nagyon tudtam.Az elején inkább fogytam,mint híztam.Nem azt mondom hogy diétáznod kéne csak kicsit figyelj oda.Valóban kicsit sok az 5kg,még nagyon az elején vagy.
2012. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a 11 hét végénél járok és kb fél kg-t "híztam" és nem voltam hányós. Első terhességemnél ilyenkor 1 kg-nál tartottam, a végén 16 kg lett belőle, de szépen lement. Én picit sokallom az 5kg-t. Próbálj meg odafigyelni, hogy mikor mit eszel. Mert a túl sok hízás problémát is okozhat.

Jó babavárást!

2012. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok, figyelj oda egy kicsit. Nem amiatt, hogy mit írnak a könyvek, mert sok függ attl, milyen típus vagy, mennyire émelyegsz/hánysz, vizesedsz-e, stb. Hanem ha ilyen ütemben nő a súlyod, akkor nem fogod magad elbírni a végén, nagyon megterheli a szívedet, lábadat, légzésedet, mindent.

5-10 kg plusszal is "terhes" a várandósság utolsó 1-2 hónapja, de 15-20 kg-val aztán pláne!

Ha időd engedi, rengeteget mozogj, gyalogolj sokat, azzal rosszat tenni nem tudsz.

2012. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy is nagyon hajlamos vagyok a hízásra.Meg + szedem az Elevitet,ami egy vitamin,és szerintem attól is hízok.
2012. jan. 16. 22:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem az Elevit-től hízol, csak étvágyat csinál, egy pici önuralom kell. Egyél sok zöldséget gyümölcsöt. Az utolsó 2 hónapban hízol majd a legtöbbet. A védőnődet kérdezd meg mit tehetsz.
2012. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A vitamintól nem hízol. Próbálj picit odafigyelni, mert sok probléma lehet abból, ha ilyen ütemben folytatod a hízást, pl terhességi cukorbetegség. A babának is baja lehet tőle, nem csak neked.

Én most 31 hetes vagyok, és mostanra híztam 5 kg-os hízást, és már így is nehézkesen mozgok.

2012. jan. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ez elég sok!Ilyenkor még nem szoktak hízni a várandósok.Picit figyelj oda az étkezésre.


4 gyerkőc anyukája

2012. jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért az nem mindenkire igaz hogy az utolsó 2hónapban hízik a legtöbbet.Én például a végén mér nem nagyon híztam.És a védőnőm is azt mondta hogy a végén lelassul a hízás.Persze lehet hogy másnál ez nem így van.
2012. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony könnyen szaladnak fel a kilók. Én pl. dührohamot kapok, és remeg a kezem ha nagyon éhes vagyok, és az nem jó a babának.

Az első gyereknél 11 hetesen +4 kg volt rajtam. A végére +25 lett, ami másfél év alatt még mindig +6 kg maradt. A babát túlhordtam, 4040g lett, vágtak, de az továbbrepedt.

Most 18 hetes vagyok a kistesóval, +6 kgnál járok, legszivesebben egész nap ennék. A terhesvitamint meg lecseréltem, mert állandóan éhes voltam tőle. Próbáld ki valamelyiket: Femibion 400+dha, Ladeevit (vagy valami hasonló), Hipp Natal szirup várandósoknak. Ezektől nem voltam éhes. bár a ladevitet nem próbáltam, de most a másik kettőt fogyasztom felváltva.

A tanácsom pedig sokszor kis adagok, sok folyadék, gyümölcs.

2012. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!