Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki közületek ambulán...

Szült valaki közületek ambulánsan? Hol van erre lehetőség?

Figyelt kérdés
Ambuláns szülés alatt azt értem, hogy bemegy a kismama a kórházba és szülés után kis megfigyelés után hazajön. (persze babával együtt)
2012. jan. 17. 15:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
persze, van ilyen, de nem szeretik a kórházak, mert ilyen esetben nem kapják meg a támogatást. Egyébként saját felelősségre bármikor eljöhettek.
2012. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Saját felelősségedre bármelyik kórházból hazajöhetsz. Csakhogy aztán a babával szépen utazgathattok néhány naposan. Ugye őt is többször megvizsgálják, vért vesznek tőle, oltást kap. Ha netán neked varrataid lesznek, azt is ki kell szedni, azért 4-5 napon belül jó, ha orvos lát.. Mindezt egy néhány napos babával. Hááát, nem tudom. Nem annyira soka az a 3 nap, amit bent kell lenni, addig legalább pihennél, ha gondod akad, lennének körülötted szakértők.
2012. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Legjobb tudomásom szerint ilyen lehetőség ma Magyarországon nincs. Ha már ki is centizik manapság azt a 3 napot, de az kötelező kivárniuk a kórházakban.

Saját felelősségre el lehet menni; de azért pl. gondolni kell a szülés után fellépő vérzésre, fájdalmakra, szoptatási problémákra....szóval ha a saját véleményemet is ideírhatom, jó az a kis idő ott bent, megvan a célja.

2012. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Eygik barátnőmék ezt csinálták. Vmilyen vizsgálatokból kimaradt így a pici és nem kapta meg a bcg oltást sem (a gyerekorvos azért megvizsgálta, mielőtt haza mentek). Ahogy haza mentek kiment hozzájuk a gyerekorvos, a védőnő is vizsgálatra,de ez amúgy is szokás.

Egyébként nekik nem volt semmi gondjuk. Nekem annál inkább, mert non-stop engem hívott, hogy mikor mit csináljon, hogyan szoptasson, köldökcsonkot jól kezeli-e, ilyesmik, hiszen nem várta meg, h begyakorolja a kórházban. De van kocsijuk, közel a kórház, így ők ezt választották.

2012. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem sincs Magyarországon ilyen. Téged bármikor hazaengednek saját felelősségedre, de az újszülöttet nem engedik haza előbb! Engem 4 nap után hazaengedett a nőgyógyász, de a kislányom csak az 5. napon vihettem volna haza, így én is maradtam. Tatabányán szültem, ott meg kell várni az 5 napot.
2012. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én már szültem egyet és rettenetes volt a kórházban töltött 5 nap (nálunk az újszülöttnek 4 teljes napot kell bent tölteni). Semmit sem segítettek sem a nővérek sem a csecsemősök, a végén már sírtam, hogy haza akarok jönni, pedig nem vagyok az a nyámnyila fajta. Gondoltam a következőt ambulánsan szülném, így legalább azt is megúsznánk, hogy a kislányom nem ismer meg 5 nap után...
2012. jan. 17. 15:23
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

"Nekem annál inkább, mert non-stop engem hívott, hogy mikor mit csináljon, hogyan szoptasson, köldökcsonkot jól kezeli-e, ilyesmik, hiszen nem várta meg, h begyakorolja a kórházban."


Hát ez aztán a gyönyörű!

Mert ha többedik babánál már esetleg rutinosnak érzi magát az ember lánya, de "ambulánsan" hazamenni, aztán meg utánakérdezősködni mindennek....:S Bocsánat , de nem bírtam szó nélkül hagyni.

De ettől függetlenül, ha vki rögtön késznek érzi magát az "otthoni szolgálatra", mint írtam, saját felelősségre bármikor elengedik....

2012. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Na igen, én is Tatabányán szültem...nekem akkor azt mondták én hazajöhetek de a gyerek nem. Nem tudom, hogy ezt pl jogilag megtehetik-e.
2012. jan. 17. 15:24
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom hol szültél , de esetleg másik kórházat is választhatsz, vagy szerintem matematikalilag is kicsi az esélye, hogy mind a 4 nap csak közömbös, durva nővérek+csecsemősök vannak bent. Ahol én szültem volt 1-2 "naidenegyeremertugysesegítek" típusú nővér, de a legtöbb kedves volt, vagy legalábbis ha kérdeztem, válaszoltak. Meg szobatársaktól se szégyen kérdezni, én pl. 2 gyerkőcnél is odaálltam a másik anyuhoz, hogy hogy kezeli a köldökcsonkot pl? Nem szégyen ez, inkább így, minthogy nem mer az ember semmit kérdezni, aztán otthon meg jobban egyedül marad a dolgokkal....
2012. jan. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

nem tehetik meg...

saját felelősségre ki kell adják a babát is, csak ha valami gond lenne vele később, akkor már nem a szülészetre viszed vissza (nem veszik fel), hanem az ügyeletes gyerekkórházba kell vele menni.

2012. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!